0 oy
187 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (232 puan) tarafından
Kızlar sizce bu aşı önemli mi çevremdekiler ikiye ayrılmış durumda. Siz yaptırdınız mı etkisi oldu mu tavsiye eder misiniz

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben yaptırmadım zamanını kaçırmışım. Doktor um keşke yaptirsaydin önemli bir aşı ydi dedi
-Reklam-
0 oy
(590 puan) tarafından
ben yaptirdim iki dozuda ebe iyiki yaptirdiniz herkez rotavirusden yatiyo dedi yetiskinler bile bence yaptir 
0 oy
(810 puan) tarafından
Kesınlıkle onerırım suankı salgınlar zaten hep o tarz ılerlıyo sıkayetler cocugunu koruman ıcın bence sart canm mutlaka vurdur derım brn vurdurmadm bısı olmadı dıyen cok olr sımdı agır ıshal kusma sıkayetlerıylr dolu acıller bende bu kadar söyluyorm ben kızıma yaptrdm ıyıkıde yaptrmısım yabancılar cogaldı hastalıklar cogaldı yanı ımkanım el verdılce ne varsa vurdurcam 
0 oy
(362 puan) tarafından
Rotadan bebek ölümleri dünyada başı çekiyor rota oldu kızım Allah'tan asılıydı hemen atlattı ya olmasaydı hastane koridorlarında evlatlarının erimiş bitmiş halini görmek Allah kimseye nasip etmesin 500tl çok bir para değil bu parayı evladına ayırmayan zaten çocuk yapmasın sigara vs her yerden kesilir çocuk doğum parası ile de alınır ası internette bu parayı yüksek bulup hesaplarına girdiğinde gezme tozmaya paralar saçanlar dolu 
(395 puan) tarafından
Aynen öyle gerçekten helekı bu ara rotavirüs salgını artmısken hastahaneler hep ishal kusmadan çocuk cogunluk olmak üzere yatışta geçen Sağlık Bakanı bile paylaşmıstı
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Iki kizimada yaptirdim
0 oy
(395 puan) tarafından
Bu aralar rotavirüs salgını varken yanı tabiki önemli biz yaptırdık doktorum kesinlikle yaptırın bu aşıyı demişti bize
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Evet iyi ki de yaptırdık zaten ortalık virüs kaynıyor. Zamanı geçince daha yaptıramazsın. Kesinlikle yaptr derim.
0 oy
(288 puan) tarafından
Bebeğinin sağlığını önemsiyorsan mutlaka yaptırmalısın ben iki dozu da yaptırdım mutlaka gerekli bebeklerin bu virüse karşı dirençli olmaları lazim yoksa bu hastalığa yakalan çocuklar ani kilo kaybı yaşayabiliyor
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Doktor önerisiyle yaptırdık bizde 
0 oy
(12,650 puan) tarafından
Bu 3 ci ay aşısı mi ?
tarafından
Özel aşı kuzu bir araştır
(12,650 puan) tarafından
Kız ıyı misin gözüküyorsun
Bizede dedı 2cıyı yaptırdım araştırın isterseniz haber edin dıye
tarafından
İyiyim kuzu tamamen Birakicam burayı biraz alıştırma yapiyorum :) az girerek

Araştır kuzu 3 doz galiba yanlış bilmiyorsam
0 oy
(388 puan) tarafından
Çocuk eriyip gidiyor buna yakalanırsa. Herkes yaptırmalı 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Yaptır bizim aşımız vardı hafifi atlattık
0 oy
tarafından
Hiçbir aşıyı yaptırmayan ben tabikide bunuda yaptirmiyorum. 
tarafından
Ne nedenki
(732 puan) tarafından
Aşı yaptırıyorum dedin ya aydan aya yapılanlar verem aşısı falan onları da mı yapmadın
tarafından
Evet canım.onlarida yaptirmiyorum

Bana gereksiz geliyor en basidinden bu rotayı olanda virüsü kapıyor olmayanda olanda hastaneye yatıyor olmayanda
(732 puan) tarafından
Ne bileyim valla diyorlar onu vursanız hiç bişi olmuyor korkuyor falan benimde iki buçuk aylık o verdikeleri d vitamini ni kunlanmıyorum huysuz oluyor birşey olur mu acaba vermesem
tarafından
Ben hiç vermedim kan ilacida vermiyorum
0 oy
(732 puan) tarafından
Kaç aydan itibaren yapılabilir 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bütün özel aşıları yaptırdım ve kesinlikle yaptırılmalı bana göre.
(732 puan) tarafından
Yan etkileri nelerdi
(7,118 puan) tarafından
Yan etki yaşamadık.
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Yaptirdim canim menenjitte sıra onda kararsizim sen ne düşünüyorsun 
0 oy
(147 puan) tarafından
Bende yaptırmakta kararsızdim açıkçası ama dun doktorla konuşunca yaptirdim.

Rota virüsünde bebek ölümleri cok rastlanan birseymis. 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bunca salgın hastalıklar varken tabiki çok çok önemli bir aşı, her aşı önemli. Yaptırdım hepsini de yaptırıyorum 
0 oy
tarafından
Yaptırdık 2 doz olandan . Ama yaptiramayanlar için üzülüyorum keşke devlet ücretsiz aşı takvimine alsa. Suanki ekonomik krizde insanlar yiyecekleri ekmeğin bile hesabını yapar hale geldi ins herkes yatirabilir de hiçbir çocuk hasta olmasin. Çok kötü bir hastalık yaptır mutlaka. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 60 göst.
19 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seliinn (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 158 göst.
10 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 117 göst.
28 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mertbgt (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 103 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Dilaray1404 (309 puan) tarafından soruldu

380,084 soru

11,378,247 cevap

34,863 kullanıcı

...