0 oy
178 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (368 puan) tarafından
Kızlar 2.gebelıgı dusunuyorum da  sizler bebişiniz kac aylıkken hamile kaldnz. Benim kızım var  11 aylık.   3 yıl ara ver diyenler var dogru mu bu.

Gene hamile kalmak istiyorum da Allah nasip ederse 

19 Cevaplar

0 oy
(9,965 puan) tarafından
Kızım 2 yaşında tam 5 haftalık da gebeymişm
-Reklam-
0 oy
(2,578 puan) tarafından
2 buçuk yaşında oğlum şuan 6 aylık hamileyim senin erken bekle biraz canım 
0 oy
tarafından
Sezeryanda iki sene en sağlıklı olan canım. Mesela ben ikinciye büyük 2.5 yaşı daydi kaldım.  Ama doğumun zor oldu mahvoldum ağrı kesici vurmadilar önce alerjim var diye. Yalvar yakar vurdular.

3. De de 1 yıl vardı arada doğum normalde ama toparlanmak zor oldu belki ondan belki de baglattigimdan analmadim
0 oy
(7,984 puan) tarafından
Bence erken nasıl cesaret ediyorsunuz şaşırıyorum:) zor bir bebek değil galiba şuan gerçekten çok zor yetiyorum ona 13 gün sonra 1 yaşına giricek benimki bende sezeryan oldum ve 3 yaşına kadar düşünmüyorum 
0 oy
(2,110 puan) tarafından
Diger cocugunla saglikli zaman gecirmen acisindan en az 2 yaşının dolmasini bekle bence

Amine 2 yas 4 aylk ben 2. Yi hayal bile edemiyorum amine cok huysuz cok yipratti beni her gttgmz yerde olay cikiyo agliyo asla durmuyo yani gttgme gidecegime pisman oluyorum o yuzden braz daha beklemeni oneririm ama doktorlar en az 1 sene diyo sezeryandan sonra
(368 puan) tarafından
İştahsız mı amine
(2,110 puan) tarafından
Evet istahsiz adam akilli hicbise yemiyo huysuz hircin utangac
0 oy
(10,392 puan) tarafından
20 aylikti hamile kaldim ben. Suan oglum 23 aylik ben 11 haftalik hamileyim
0 oy
(7,158 puan) tarafından
23 aylıkken hamile kaldım. 
0 oy
tarafından
Benim kızım 2 yaşına girmesine 2 ay vardı bence biraz daha uzun olmalıydı zamanı 6 aylık oldum dikiş yerlerim sızlıyor fazla kilo almama rağmen 
0 oy
(1,750 puan) tarafından
İlk bebeğimi kaybettim  33 haftalık sezeryan oldum 6 ay somra hamile kaldım 2 sene dediler banada şimdi Allah bağışlasın 1 yaşında kızım var 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben kazayla hamile kaldım çok riskli geçti hamileligim ve dogumum 
(368 puan) tarafından
Aaa kac aylıkken oldu ne gibi riskleri vardı lutfen soylermısınz
(9,626 puan) tarafından
Olmaz 7 buçuk aylikti kızıma hamile kaldım düşük riski vardi 3 kutu Progestan kullandım yerimden hic kalkmamam gerekiyodu ama ne mümkün çünkü oglumda vardi onlada ilgilenmem gerekiyodu,cok şükür sağlıklı dogum yaptım ama son ayım cok berbattı kızım hareket ettikçe ben oturup agliyodum canim o kadar çok yaniyoduki,o hareket ettikçe iç dikislerim açılmış dogumda farkettiler
(368 puan) tarafından
Eee nolcak peki. Dıkısın acılmıs zarar gorudn mu
(9,626 puan) tarafından
Doğurdum canim 11 aylik oldu çok şükür ama doktor dedi fazla değil bi gün daha geç kalinsaymış kötü sonuçlar olabilirmiş dedi zaten benim içimde cok korku vardi ya bebeğime ya bana bise olur diye ama hamdoldun olmadı,ikisininde sezeryanli olması dışında pespese olmalarından dolayı bi sıkıntı yaşamadım cok şükür yani cok iyi anlasiyolar bende fazlasiyla yetebildigimi düşünüyorum
(9,626 puan) tarafından
Kızım baskı yaptıkça rahim yırtılmış biraz daha fazla yirtilsaymis cok kan kaybı olabilirmiş doktor etkilenmiyim diye bana açık açık bise demedi ama ben sonradan internetten baktım iyi şeyler yazmiyodu
0 oy
tarafından
10 ay ara koydum hemen yaptım 2. Yi sonrada son 4 ay yerinden kalkmadım benim bebeğim yoktu diye kafam rahattı senin bebeğinde varmış onunla kim ilgilenecek aklın varsa 2 3 seneden önce yapma
(368 puan) tarafından
Kimle ara koydun sen
tarafından
Çocuklarıma
0 oy
(272 puan) tarafından
Biz iki yıl ara verdik sonra istedik ama bir yıl bekledik olması için. Dolaylı yoldan 3 yıl oldu arası. Doğana kadar da neredeyse dört yıl olacak. Doktorlar iki yıl arayı yeterli buluyor canım 
0 oy
tarafından
İmkanın varsa hemen doğur 3 yıl ara verdimi büyük olan herşeyi anladığı için aşırı zor bir dönem oluyor benden söylemesi. Büyük kızım 5 küçük 1,5 yaşında küçüğü doya doya öpemiyoruz bile
0 oy
(670 puan) tarafından
Canım niye bu kadar acele ediyorsun ben de sezaryanliyim oğlum bir yaşında ödüm kopuyor hamile kalmaktan. Doğum korkusunu hala atlatamadım rüyalarıma giriyor. Sağlık açısından dr lar iki yıl beklemeyi öneriyorlar bebeğin gelişimi için de pediatristler 4 yaş farkı öneriyor 
(368 puan) tarafından
Niye rüyana giriyor kız dogumda basına ne geldi
(670 puan) tarafından
Sezaryen sonrası agrım çoktu günlerce zor kalktım yürüdüm o günleri hatırlamak bike istemiyorum
(368 puan) tarafından
Ama sezrryan boyle bsıy ki herkesin oyle olur.
(670 puan) tarafından
Yani işte o yüzden şu an hiç istemiyorum üstelik oğlum da yeterince yoruyor ikinci de olursa kafayı yerim
0 oy
(3,163 puan) tarafından
Kuzum benimki 13 aylıktı ikinciye hamile kaldıgımda. Allah ın izniyle çok kolay olur sağlıkla gelir inşallah hiç stres yapma 
0 oy
(5,083 puan) tarafından
Kızım 17 aylıkken gebe kalmistim
0 oy
(997 puan) tarafından
2 kızım a hamile kaldığında ilki ile arasında 4 yıl vardı ikincisi ile üçüncüsü arasında 1.5 yıl felan oldu 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Acelen ne ilkinin hakkına gireceksin ona yeterli ilgiyi gösteremeyeceksn hep bebekle ilgilenmek zorunda kalacaksn
0 oy
(2,712 puan) tarafından
1 bucuk yıl ara verdim 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 105 göst.
19 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde anakiz (2,279 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
0 oy
4 cevap 183 göst.
13 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 1,628 göst.
12 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Minaasel (95 puan) tarafından soruldu

385,636 soru

11,530,337 cevap

35,200 kullanıcı

...