0 oy
1,195 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kuzular ben 2. Çocuk istemiyorum ve düşünmüyorum .

Olursa (ki hiç istemiyorum ama oldu diyelim) aralarında uzunnnnncaa yillar olsun istiyorum.

Minik kaslı erkeğim gelişim geriligiyle doğdu .aynı zamanlarda doğan bebeklere göre 2-3 ay geriden geliyor hep .bu yüzden de her dk kas çalışması yapmak zorunda kalıyorum.

Artık şöyle güzelce dinlenmek , kendime vakit ayırmak , sinemaya gitmek , rahat rahat kitap okumak ,spora gitmek, TV izlerken uyuyakalmak , arkadaşlarımla vakit gecirmek istiyorum.

He bı de hiç bir şeyi düşünmeden , uykum bölünmeden saatlerceeeee uyumak istiyorum.

Uyku kırmızı cizgimizdir he bı de bayat çay  ehehee

Tek çocuğu olup 2. Yi düşünmeyen var mı ? 

Bi gelsenize iki sohbet edelim kuzular ☺️❤️:D

72 Cevaplar

0 oy
(3,491 puan) tarafından
Büyük konuşturma şimdi beni. Allahın takdiri diyelim. Benden önce babası o defteri kapattı, bi de anne olsa ne yapacak acaba. Durup durup Allah kolaylık versin sana diyo. Sabah 9dan beri gram uyumadı zilli. 9aylık bebek şimdiye ikinci uykusuna yatmalıydı:/ Tuvalet iletişimi de bi tuhaf, iletişemiyorum halen, uykudan sonra ya da emince ne tuttrsam kâr gözüyle bakmaya başladım.:( 
-Reklam-
0 oy
(137 puan) tarafından
Bu benim ilk hamileligim ben bile 2. Çocuğu düşünmek istemiyorum şimdiden düşün 1 tane yeter diyorum sizin Allah yardımcınız olsun
0 oy
(394 puan) tarafından
Üçüncü yu düşünmüyorum iki çocuğum var 3 yaşın da kızım 1 buçuk yaşında oğlum ikiside isteyerek oldu çok şükür Rabbime olmayanlara versin artık ama tek çocuk da olmazya bnm düşüncem tabi 
0 oy
(2,875 puan) tarafından
Hayalimi yazmışsın bende  ikinci çocuk istemiyorum hem sağlığım açısından hemde çok yoruluyorum dünyadaki en güzel duygu ama ikinciyi kaldıramam  çok zor bir bebek uykuyu sevmez pek uykusu yok gece kaç defa kalkıyor inan sayamiyorum sabaha ruh gibi kalkıyorum kendime vakit ayiramiyorum bazen eski hayatımı çok özledim 
0 oy
(1,693 puan) tarafından
İlkini ben istedim eşim mesafeliydi. Yaşım da fazla ilerlemeden olsun diye ama o kadar çok yoruldum ki 2. lafını eden insanların hepsiyle kavga etmek istiyorum. Bakımında zerre faydası olmayan insanlar bir de akıl vermiyor mu. Hayat benim hayatım değil mi? Herkes aynı dayanma gücünü sahip değil, milletin 3-5 çocuk büyütmesi de umrumda değil. Eşim başta çocuk istemiyordu olursa da 1 tane olsun diyordu, şimdi de hemen 2. olsun hoşuma gitti diyor. Süreçte eşime de gıcık oluyorum çünkü sanki çocuk benim sadece de kendi arada yardım edip lutfediyormus gibi bir tavrı oluyordu. dedim ya bu tavrını bırak ya da illa 2. olsun dersen senle sonumuz iyi değil, ben çok yipraniyorum. Ondan sonra pek ses etmiyor. Akıl verenlerin hiçbiri gece kalkıp bebeğe bakmıyor ya da kriz anlarında yanımda olmuyor.
0 oy
(732 puan) tarafından
Aynııı senin istediklerin istiyom bende yaa :) bende uzunnn yıllar sonra istiyorum ama korunduğum yöntem ise geri çekilme ahaha:)
0 oy
(8,851 puan) tarafından
3 üncü çocuk istiyenler kimler:)
0 oy
(7,607 puan) tarafından

Serifee bnde senin gibi diyodum oğlumla gezip tozcam diye şuan ikinciyi uyutmaya çalışıyorum  :D herşey istedimiz gibi olsaydı keşke jsjsjsjsj:woot:

0 oy
(1,403 puan) tarafından

Evet 2. Cocuk istiyorum  cunku ne esimin ne de venim kardesimiz yok.hep keske olsaydi bir kardesimiz diyoruz o yuzden kizimi da kardessiz birakmak istemiyoruz 2. Cocuk.istemiyoruz bu zamlarla pahalilikla kizimizi hakkiyla hicbirseyden mahrum birakmadan buyutmek istiyoruz araftayiz anliyacagin :)

0 oy
(1,723 puan) tarafından
Beeeeeeeeen 

Ama eşim bir oğlumuz olsun istiyor belki bunun için dört beş sene sonra inşallah belki
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Ay şerifem oğlum in uykusu yemesi düzenli maşallah ama o kadar huysuz ki 2.bebişi kaldıracağımı hiç zannetmiyorum :D 
0 oy
tarafından
Bende bende beendeeee kafayı yicem deliksiz uyku sorunsuz kahvaltı sorunsuz kitap okuma sorunsuz yazı yazma vsvsvsvsv çok yoruldummmmmm 

Eşim ben gelim 6 -7 ay sonra 2 . Yapalım dedi ben hazır değilim diyorum oda ben bunun tadını alamadım ama diyor Hüseyin beni perişan etti 

Artık kol çantamı alıp rahatça dışarı çıkmak istiyorum 

Annemlere telefonumu alıp çıkıp yatıya kaliyordum şimdi 10 çantayla gidiyorum☹️
0 oy
(2,878 puan) tarafından

Bende 2.yi şuan düşünmüyorum Rabbim nasip ederse o ayrı tabi. 

Bazen de oğluma bakıp üzülüyorum çok yalnız

Bazen çıldırcak gibi oluyorum  çok zor bi çocuk hiç uyku düzenimiz yok 21 aylık olcaz bu ara sürekli ağlıyor sıkılıyor 

Rabbim isteyene nasip etsin o yüzden :)

0 oy
(49,833 puan) tarafından
kacamak olursa basim gozum ustune planli düşünmüyorum serifem
0 oy
(887 puan) tarafından
İkinci çocuk düşünmek için 12 sene geçti şuan iki oğlumun arasında 13 yaş olacak :)
0 oy
tarafından
Daha yolun en başındayım 29 yaşındayım 25 haftalık kızım var ama ikinciyi düşünmüyorum. Benim için anne olma yaşı 30 sınırdı o yüzden hem psikolojik olarak hem mental olarak pek sağlıklı olmam gibi geliyor diye istemiyorum. Allah isteyene layığıyla bakabilecek olana nasip etsin inşallah. 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
1 kızım var 10 aylık ve bu 10 ayda ben 10 yıl yaslandim. Ailemden çok uzaktayım eşim sürekli görevde tek başıma o kadar çok zorlandım ki. Bir başıma ev taşıdım yerleştirdim ağlaya ağlaya hemde :( en iyisinj Rabbim bilir ama her zaman diyorum Allah bana başka çocuk vermesin diye çünkü maddi manevi çok zor :(
0 oy
tarafından
3 çocuklu biri olarak baktom ve kaçıyorum :) ama 2.yle üçüncünğn arası 12 yıl naberrrrr
0 oy
(4,681 puan) tarafından
Ben de istemiyorum, vaktimiz ve enerjimiz yok malesef ikinciye. Cocugu okul zani toplam 4 saat görüyoruz. Uykusunda seviyoruz çocuğu resmen.
0 oy
tarafından
Bi kızım olsun istiyorum ama şimdi değil en az 10 sene sonra zaten daha 20 yasındayim. Marul kafa 3 yasina gelip kreşe başlayacaği zaman kendime ve işime dönmek istiyorum :)

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 456 göst.
26 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
14 Haziran 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kumsal1 (3,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 324 göst.
30 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (2,013 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.
6 Haziran 2023 Aile kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu

397,105 soru

11,877,226 cevap

35,993 kullanıcı

...