0 oy
705 göst.
Aile kategorisinde (1,072 puan) tarafından
İyilikten Maraz doğar diye boşuna dememişler..

3 yıl kadar önce abimin işleri ters gitti ve borç verdik eşime verme dememe rağmen verdi ele vermiyoruz düzelir yakında verir dedi. Yüklü bir miktar 100bin kadar. Gel zamab git zaman aradan 3 yıl geçti ekonomi alt üst oldu ve para pul oldu. Ve biz yakın zamanda parayı istedik çünkü gerçekten ihtiyacımiz var arabamız vs yok. 3 yıl hiç oralı olmadı muhabbetini dahi yapmadı. Verdiği cevap ben kimseye ödeme yapacak durumda değilim oldu. Eşime rezil oldum resmen. Altında arabası var beyimizin karısının arabası. Nerde gezme nerde tozma hiç eksik kalmazlar resim atarlar paylaşırlar yüzsüz yüzsüz ben yerin dibine girerim onlarda ar yok. Ve bende bu durum üzerine mesaj attım. Sen kardeşini düşünmüyorsun elin oğluna mahcup ettin. Kardeşini dsunuen bu sürede aylık 2 bin 3 bin öder kapatirdi. Benim senin gibi bir abim yok evimin huzurunu kaçırdın diye ve engelledim. Hiç umrunda olmadı yaa insanlar gerçekten şaka gibi. Kardesinde olsa çıkarı olana kadar artık. Ama kesinlikle hakkım helal olmayacak odese de ödemede de iki cihan hakkım alacağım olacak

25 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Ayyyy esin çok sabırliymis 
(1,072 puan) tarafından
Annem gözlerinde rahatsız moralmen iyi olmak zorunda onları çok üzdü zaten bide ben canlarını sıkmak istemiyorum.
(3,162 puan) tarafından
Haklısın canım Allah yardımcınız olsun abine merhamet versin
(661 puan) tarafından
Valla bende takdir ettim benimki olsa hergun yüzüme vururdu varmı böyle adamlar
(1,072 puan) tarafından
Şükür hiç dile getirip canımı sıkmadı. Ama ben kendime yediriyorum
(661 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum ama yapacak bişey yok canım yakasına yapmissin eşin abinin sizin paranız yani yemeyi biliyosa vermeyide bilicek
-Reklam-
+1 oy
(2,097 puan) tarafından
Miktar az değil o bu kadar utanmazlığı ele aldıysa ben olsam dava açardım. Kardeş kardeş de bir yere kadar başımın gözümün sadakası olsun denilecek bir miktar değil çünkü.
(1,072 puan) tarafından
Artık öyle diyorum inan konusmayida biraktim
0 oy
(2,466 puan) tarafından
Çok kötü bir durum ya arada kalmak
(1,072 puan) tarafından
Evet ne yedigimi biliyorum ne içtiğimi herşey tatsız ve mutsuz
0 oy
(7,268 puan) tarafından
Sen verme demissin aslinda suc esinde birazda. Insan belli eder esimjn abisi var mesela versen hayatta odemez belli. Az buz da degil verdiginiz para
(1,072 puan) tarafından
Malesef canim 3 5 vin olsa canı cehenneme dicem. Benim çocuklarımın riski eşimin alın teri
0 oy
tarafından
Tühh çok kötü olmuş 
(1,072 puan) tarafından
Malesef için yanıyor hem gidene hem canım kanım olanın böyle yapmasina
0 oy
tarafından
Offf 3 yıl önce o paraya gayet iyi bir araba alırdın ve  şimdi degerlenmis olurdu. Keşke hiç vermeseydiniz meblağ da baya yüksekmiş. Kusecegine hakkını al abinde yüz yok ki üstüne yatmış zaten, bunu bahane eder hiç vermez . Ailene söyle eşimle aram bozuldu fln de belki soylerler de verir. 
(1,072 puan) tarafından
Canım annemin gözleri rahatsız ve moralinin iyi olması lazım yoksa gözlerini tamamen kaybetme olasılığı var bunu onlara yapıp onları uzemem
0 oy
(741 puan) tarafından
Benim eşim de anneme verdi 75 bin... Annem ödeyemiyor ama kadının durumu yok yani. Eşim bir şey demiyor ama çok utanıyorum ben de 
(1,072 puan) tarafından
Çok zor gerçekten sana da Allah kolaylık versin. Eşim her akşam işten gelince adamın yüzüne bakamıyorum yeminle. Oda bana üzülüyor kendini perişan ettin diye
0 oy
tarafından
Anan baban bişey demiyor mu 
(1,072 puan) tarafından
Haberleri yok sağlık sorunları var uzemem onlari
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Aynisini gorumcem yapicak yerin dibine sokar çıkartırdım esin gercekten seni seviyor ve cok sabırlı 
(1,072 puan) tarafından
Evet sevgisine ve Sabrina şükür
0 oy
(13,723 puan) tarafından
Bmmki olaydı peeeeeeh
(1,072 puan) tarafından
Ne diyim canım bilemiyorum Allah sabırlı olana daha çok mu yük yüklüyor denir sınamak için. Allah'a sığındım bende
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Eşine karşı mahcup olmak abinin yaptığından daha fazla üzmüştür eminim Allah yardımcın olsun inşallah 
(1,072 puan) tarafından
Amin canım saol. Aynen öyle oldu.
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Millet ne rahat benim bir lira bircum olsun sıkıntı alıyorum ta ki ödeyene kadar
(1,072 puan) tarafından
Benim eşimde öyle yapıda biri düşün. Ama sabırlı bakalım nereye kadar
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Ayyy valla haram zıkkım olsun ya ben sinirlendim valla azmi ya 100 bin Allah onları ıslah etsin naisl insanlar yaa
(1,072 puan) tarafından
Valla bende diyorum Allah iki cihanda da perişan etsin onu
(2,366 puan) tarafından
Çok haklısın vala
0 oy
(355 puan) tarafından
bizim de başıma benzeri geldi agzımız yandı şimdi asla kimseye ölse 5kuruş dahi vermem. vereceksiniz de senet imzalatın.
(1,072 puan) tarafından
Valla bu olaydan sonra senete bile güvenmem. İnsan abisinden bile böyle darbe yiyorsa
0 oy
(661 puan) tarafından
Ben abine değilde eşine takıldım yani gerçekten helal olsun her erkek bunu yapmaz benimki on kere yüzüme vururdu ailen paramı yedi diye çok şükür öyle bı durum yok 
(1,072 puan) tarafından
Çok şükür beni üzmüyor
0 oy
(3,288 puan) tarafından
Benim dayımda 1 aylık diye babamdan borç aldı 1 yılda iste iste anca verdi. Babam da param hiç oldu dedi diye faiz istiyor oldu kötü olan babam oldu malesef. En iyisi vermeden kötü olmak. Babam sürekli anneme sarardı kardeşin verdiği sözde durmadı diye kadının ne suçu varsa 
(1,072 puan) tarafından
Ne zor bir durum işte. İnsan kendine guveniyorsa bir işe kalkismali. Ama böyleleri bencil oluyormus sadece kendini düşünüyormuş. Yaktı beni de
(3,288 puan) tarafından
Evet ya arada sen kalmışsın kötü olmuş. Allahtan rşin sorun etmemiş bu zamana kadar
(1,072 puan) tarafından
Çok şükür beni inciticek bişey söylemedi şimdiye kadar ama ben eziliyorum hergun mutlu değilim hiç adamın hakkına girildi.
(3,288 puan) tarafından
Olan olmuş artık canım benim 5 parmağın 5i bir değil üzme kendini
0 oy
(5,001 puan) tarafından
Nasıl bir kardeş seni kocanın yanında da rezil etti 
(1,072 puan) tarafından
Olmaz olsun diyorum yeminle dertten başka bişey açmadı basıma su yaşıma kadar bir abiligini görmedim de
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Ya bu nasıl  rahatlık  borç o kardeşindende alınsa başın sıkışınca  istemesini  bilmiş  geri  ödememek  nedir  ya 5-10 bin  değil ki  100 bin  para az da  değil ve de  siz  o 100 bin  parayı  altına ya da başka  birşeye  yatırsaydınız  kârınızı  olurdu insan  kardeşinden  değilse  bile  eniştesinden  utanırdı  eşin  istesin  bence birde  çok  ayıp  valla  o para  onun  yanına  kalmaz  yalnız  
(1,072 puan) tarafından
Valla canım eşim istemem tuhaf olur dedi zor ikna ettim istemeye. 1 kez isterim ama vermicek biliyorum dedi. Öyle de oldu. O parayı altına yatirsan oooo şuan 500 600 bin idi. Onada üzülüyorum vermeyisine ayrı üzülüyorum
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Çok zor bir durum eşin niye veriyor ki karşı cikmissin
(1,072 puan) tarafından
Eşim çok yufka yürekli hepte bundan kaybediyor işte. El değil ki senin kardeşin abin benimde abim kafasına verdi yeminler etti ödeyecem hemen diye. Nerdee
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Durumu yok diye 100 bin vereni de ilk defa duydum. Benim eniştem 130 bine 2 sene önce sıfır araba aldı şimdi değeri 500 bin oldu . Vermeyen kadar verende suçlu bu devirde bu kadar yüklu bir miktar kimseye verilmez 
(1,072 puan) tarafından
Sende haklısın canim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 110 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Gadjs (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 795 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Livmirmin1993 (232 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 197 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zannan (537 puan) tarafından soruldu