0 oy
449 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (854 puan) tarafından

Kızlar nefes alamiyorum nefes :'(

Uyku uyuyamiyorum, hicbisey yiyemiyorum. Vücudum iflasin esigine geldi artik. Dogru düzgün beslenemiyorum cocukta beslenemiyo haliyle. Uyku yok hep yorgunum, yemek yapamiyorum. Soda ictim, muz yedim, süt ictim, elma yedim gecmiyo ya doktor rennie duo verdi gunde 4 kere maksimum cok kötü olursan dedi. Ben hep kotuyum zerre etki etmiyo ki. Resmen kafami bi tumsege dayayip yatiyorum 3 kat yastik. Yine de yok bütün midem agzimda bogulacak gibi oluyorum :'(

Var mi baska bi öneriniz ise yarayan nolur kizlar valla cok zor durumdayim :'(

13 Cevaplar

0 oy
(2,130 puan) tarafından
Cok kotu xanim cok cektim helede son haftalar sut ic rahatlatiyor biraz ve basini yuksekte tut
(854 puan) tarafından
Ah canim valla sabah bi kahvalti ettim. Sonra süt, muz, elma, soda. Yedigim tek sey haslanmis bi tane patates. Ölüyorum uykusuzluktan  valla ya :(
-Reklam-
0 oy
(653 puan) tarafından
Bende dondurma bide salatalık bazen ise yarıyordu 
(854 puan) tarafından
Bi de salatalik deneyeyim bari saol canim...
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Gaviscon dene canim gunde 10defada icebiliyosun
(854 puan) tarafından
Gaviscon vermeyeyim dedi canim 4 sise rennie verdi. Bu hafta deneyeyim olmazsa gavisconda israr edicem artik...
(2,484 puan) tarafından
Hamileligim boyunca benimde mide yanmasi vardi full gaviscon ictim canim annemde teyzemde halamda hep icerdi bi zarari yok yani
(18 puan) tarafından
Aynen kesinlikle gaviscon iç okadar rahatlatacak ki seni görürsün inşallah faydasını çünkü bende tam senin anlattığın durumdaydım o bana bire bir iyi geldi sende  muhakkak onu dene hiç bi zararı da yok
(854 puan) tarafından
Bugun bi gaviscon aldirayim o zaman ben en iyisi.
(18 puan) tarafından
Hiç bir zararı da yok rahatsız olduğun herzaman içebilirsin Al kullan bize dua edeceksin kesin:)
0 oy
tarafından
Bana da ara ara geliyor ama herşeyi denemişsin. Başka öneri de ne ola ki bazen ben gazoz içince geçiyordu ama belki seni kötü eder daha bilemem.
(854 puan) tarafından
Asitli seyler daha beter yapar icme dedi doktor canim. Yoksa kola falan da diyolar da hamileligin basindan beri 2 kere ancak icmisimdir asitli bisey o yuzden onlara hic cesaret edemiyorum...
0 oy
(7,127 puan) tarafından
Demin uyurken az kalsın ölecektim ap acı bir su genzime kaçtı öksürerek uyandım resmen nefes alamadım acidan kivrandm sanki isot yutmusum gibi . Boğazım genzim aelv alev yanıyordu nasıl geçecek diye dusunurken soda içtim geçti . Bende artık çok yoruldum her gece bundan sebep uyanip banyoya koşmaktan . Anne olmak gerçekten çok zormuş Allahım elimizden almasın nimetini
(854 puan) tarafından
Aynen oyle canim gercekten zor. Yalanci sancilar bi yandan mide bi yandan ki yemeye ve uykuya o kadar düşkün bir insanim ki asiri moralim bozuk geziyorum 2 gündür :( yarin kuzenimin nişanı var resmen zehir olacak bana biliyorum daha simdiden... aynen oyle dedigin gibi uyaniyorum ben de dalabilirsem. Dun gece toplamda 40 dk uyudum ya resmen :(
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Kesinlikle gaviscon kullan.. Bende ağlama derecesine gelmiştim uyku uyuyamiyordum yastıklar türlü türlü içecek yiyecek herşeyi denedim gram geçirmedi sonunda gaviscon aldım kullandım da rahat ettim kesinlikle al. Bi sakıncası yok zaten ben doktora bile sormamıştım 
(854 puan) tarafından
Aldiricam bugun canim baska care yok...
0 oy
(289 puan) tarafından
Gaviscon al canım 

Bi de bana haşlanmış makarna iyi geliyor yağsız tuzsuz hiç olmazsa midemi bastırıyor 
(854 puan) tarafından
Bugun de onu deneyeyim canim dun patates denemistim...
(289 puan) tarafından
Insaalah işe yarar canım
0 oy
(220 puan) tarafından
canimm nohut agizina at şeker gibi em asitini alır gecer belki bende oyle yapiyordum
(854 puan) tarafından
Bak bunu ilk defa duydum. Denicem canim saolasin...
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Muz süt elma haricinde.. Greyfurt ve sakız cignemekte iyi geliyormus.. Tabi baharatlı yemekten uzak durun.. Domates yemeyin.. Birde yemek esnasında yemege yakın vakitlerde su tüketmeyin.. Allah yardımcınuz olsun 
(854 puan) tarafından
Tesekkur ederim. Sakizi da onermiyolar bosa asit uretiyor diye greyfurtta daha cikmadi galiba. Bakicam ama saolun
(1,093 puan) tarafından
Sakız cignemek tükürük salgısını artırırp asidi azaltır diye biliyorum aslında..  Gercekten bazen o kadae zor oluyor ki insan uyuyamıyor bile ins güzel bir sekilde hamileliği tamamlarız
(854 puan) tarafından
Insallah valla son haftalarim artik sabretmekten baska caremiz yok...
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Gaviscondan başka hiçbir ilaç çare olmaz Günde 4 kere içebilirsin hiçbir zararı bebeğine yok merak etme
(854 puan) tarafından
Tamam canim aldiricam bugün...
0 oy
(122 puan) tarafından
Gaviskon şurup en iyisi ben gebeligin başlarında da kafaya dikiyodum resmen simdi son aya girdik mide yanmasi yanide mahvediyo hemen içiyorum geciyo. Gecen hafta surubum kalmamisti diye bir cay kasiigi karbonat dilime koyup suyla yutuyodum oda rahatlatiyodu iki dk ya. Gecmis olsun hepimize:))
(854 puan) tarafından
Saol canim. Ben o kadar sorunsuz bi hamilelik geciriyodum ki sasiriyodu millet. Ama 36. Haftaya girer girmez bu mide isi cikti ortaya. Karbonatta aklimda olsun...
(122 puan) tarafından
Bende 1 gun sonra 36 olcam demek bu haftalardaki en buyuk sorun :/
(854 puan) tarafından
Aynen canim basliyor uykusuz geceler...
0 oy
(732 puan) tarafından
Gaviscon iç benim de aynı gaviscon olmasa halim perişan Bi şişe bir hafta gitmiyor bana daha bu günde aldım kesiyor bana doktor başka şurup verdi o kesmedi ben direk eczaneden alıyorum artık doktora bile sormadan
(854 puan) tarafından
Ben de bugun oyle yapicam artik. Rennie hic bi ise yaramadi çünkü. Iciyorsun o an ve 5 dk falan iyisin sonra yine ayni...
(732 puan) tarafından
Banada verdiler Bi işe yaramadı
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Rennie duo hamilelgimde toplam 12 sise bitirmissim 
(854 puan) tarafından
Bana hic etki etmedi canim ya. Iciyorum 5 dk iyiyim sonra yine ayni :(

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 125 göst.
14 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy