0 oy
339 göst.
Diğer kategorisinde (10,877 puan) tarafından
Kızlar. Gecen hafta eski kpcamla konustum. Evdeki hakkımı satacagımı annemin evine sıgamadıgımızı soyledim. Allahnrazı olsun bize evini actı ama. Annemin evi kücück. 2 +1ama metre kare 1+1e uygun. Haliyle o evde 5 kişi yasamak cok zor. Evde ısınma klımayla yada ısıtocıyla. Gecenmkıs ne cektigimi bir ben bir Allah biliyor. Cocuklar once klımadan hastanoldular sonra ısıtıcıyla ısınamadık hasta oldular. Tum kıs hastalıkla bogustuk. O cok soguk gunlerde bebegimi montla sapkayla eldivenle yatırdım.eski ev oldıgu için su alıyor her yagmurda. Odanın bir kösesi hep sakır sakır akıyor.. Durum boyle. Eaki kocamda dedi ki gel burada otur. Hem ev elden cıkmasın cocuklarımıza kalacak bir mal olsun dedi. Bende yardım edecegim size dedi. Neyse. Annem surekli derecede durumu acıklafıgım halde bir gel diyor bir haklısın diyor. Saat bası fikirini degiştiriyor. Bir hakkısın kızım satılmasın evde cocuklar ziyan oluypr burada diyor.2 sat somra arayıp gel diye trip atıyor. Bu evde camasır makinesi filan yok. Esyaları ayırmıştık depoda babamın deposunda. Babamı aradım bu gun baba alcam onu ne zman musaidsin diye babamda ben musaid degilim alıp ne yapacaksın esyaları bunlar gene o ablasının kumpazları fikirleri o size bakmayacak veremem esyaları diyor. Annem desen esyaları alırken sakın o adam babanın deposuna girmeyecek diyor. Kadın basıma ben nasıl naklıyeci yanına binip esya alacagım tasıyacagım onu dusunmuyor. Ben esya getircem diyince eski kocam sen cocukla yapamazsın biz eniştemle gidip indirelim esyaları demişti. Birde naklıyeci taaımaya adam tutumam gerkiyor bu durumda. Ne yapacagımı sasırdım. Annem bu evin parasını bekliyordu tabi bozuldu duyunca. Hep plan yapıyprdu bilen bilir o paraya para koyarız bana ev alırız diyordu ona bozuldu. Simdi sureki arayıp taciz derecesinde tip atıyor. Ne yapacagımı sasrdım kzlar. Bem simdi nasıl cozecefi bu işi. 

11 Cevaplar

0 oy
(2,132 puan) tarafından
Anneler candır ama öncelik evlattır. Siz çocuklarınız için hangisi daha doğru ise onu yapın. Kim ne derse desin önemli olan çocuklarınızı sağlıklı ve mutlu görmek diye düşünüyorum 
(10,877 puan) tarafından
Bende onun için ugrasıyorum kuzum. Burada mis gibi 100 m2 ev var. Dogalgazlı sıcak sulu. Ben annemin evinde soguk diye 3 hafta cocukları yıkayamadıgımı biliyorum. Burada oyle degil bunu anlatamıyorum anneme. Sanki ben kpcamı seviyorum da koynuna gircem demişim gibi konusuyor. Babamda zaten annemin ahzına bakan bir tip.
(2,132 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım, sen doğru bildiğini yap. Onlar da zamanla alışır veya söylenmeyi bırakılar. Çekilecek çilen varmış ama sen annesin :) çocukların için her zorluğa göğüs gerersin :)
(10,877 puan) tarafından
Geriyoruz bakalımmda canım bende artık pskoloji kalmadı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Of canım nedir bu cektigin
(10,877 puan) tarafından
Bilmiyorum canım allah askına sen de mantıksız mı fikrim
tarafından
Evlatların için değil tabiki ama annenin zaten o paradan beklentisi vardı o yüzden böyle yapıyor canım bence sen doğrusunu yapıyorsun bir şekilde aldır makinelerini
(10,877 puan) tarafından
Bakalım ne yapacagım
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Ayy annende bi tuhaf zaten insan nasıl eski damadından kalan eve göz koyar ya torunlarının hakkı 
(10,877 puan) tarafından
Bilmiyorum o hayallerde o.
0 oy
tarafından
Eski kocanin amacı tekrar barışmak mi öyle bir umudu mu var
(10,877 puan) tarafından
Onun hep o umudu var ki. Taa en basından beri vardı. Ha simdi koreldi bence. Esksi gibi defil sallamıyor beni onunda amacı cocukalrı görmek cunku zaman geldi 4 5 ay göremedi
0 oy
tarafından
Birak kim ne dusunurse dusun eski esin guzel bi davranış yapmış kimisi hic aramaz sormaz bile. Bana kalirsa kimseyi dusunme eski esinle hallet esya filan olayini bissy diyen olursa da cocuklarimin babasi sonucta de
(10,877 puan) tarafından
Ya onu da tuttugum yok zaten. Annem bir tuaf. Ben cocukşarımın pesinde hakkımdayım. Cocuklarıöı dusunuyorum. Eski kocamında amacı cocukları daha sık görebilmek. Oglumu bak 1.5 yasında oldu ne bir yürüdügünü gördü ne beska seyini. Adamda haklı görmek istiyor cocuklarını onun için ugrasıyor. Biz ne yasadıysak yasadı bitti ama cocuklarımızı duaunmemiz lazım diyor
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Her ucu boklu değnek evet evin satılmaması çok mantıklı. Ama sana ne diye zorluk çıkarıyorlar çocukları annene bırak evi pakla sona geç eve. Yapacağın şey bı sanırım
(10,877 puan) tarafından
Canım birimiz bursada birimiz izmirde. Bırakmam cocukalrı da. Annem ne birsey istiyorum ondan ne yardım et diyorum ne para ver diyorum ama zorlugu cıkartan o
(4,040 puan) tarafından
O zman yine babalarından yardim alacaksın oraya gidip çocukları ona bırakacaksın
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Nasıl yani eski  kocanla aynı  evde mi yaşayacaksın 
(10,877 puan) tarafından
Bacım o zaten baska evde yasıyor ailesinin evinde bu ev kapalı durıyordu
0 oy
(7,675 puan) tarafından
Bence annenin düşüncesi daha mantıklı bosanmissiniz gitmiş nasıl güveneceksin eski eşine. Paranin üzerine para koyup daha büyük ev alma imkanı varsa mantıklı 
(10,877 puan) tarafından
Neden cocuklarıın hakkını annemin ustune atırayım ki  bacım. Annem kendi evi olsun stiyor. Yarın bir gun baskasıyla evlenirsem o evin ustune yatacak. Hayır evlenmesemde ne kadar bir yasıyacagım? Sanki ah kızım bu evin parasını sen verdin biz cıkalım mı diyecek? Kardesim bile asla sakın abla diyor
(7,675 puan) tarafından
Annenin huyunu bilemem tabi yani o evde yasamaktansa aileyle yaşamak daha mantıklı bence aileye eski esten daha cok güvenilir diye düşünüyorum
(10,877 puan) tarafından
Annem hayallerde. Bu para gelecek ben evi satacagım o parayı kurusuna dokunmadan ona verecegim. O kendi gönlüne göre ev bakacak dosuyecek onu istiyor.
(7,675 puan) tarafından
O zaman olmaz dediğin gibiyse
(10,877 puan) tarafından
Tamda oyle vallaha canım. Hayalbu. Kardesimde sakon ablam sakın diyor.
0 oy
tarafından
Öncelikle evlatlarını düşün eski eşin gene iyi adammis bak evini vermiş sana git eşyalarini al annen de birşey derse oraya sigamiyoruz biz artık burda kalacağız de herkes evladını düşünüyor ama annen sanki o evin parasında gözü kalmış gibi hadi evi sattın parayı verdin annene ev aldın yarın birgün git demeyeceği ne malum herşeyi düşün ama öncelikle çocuklar 
(10,877 puan) tarafından
Bende onu dusunuyorum
0 oy
tarafından
Öncesini bilmem ama eski kocan seninle barışmak istiyor diye yorumladım.
(10,877 puan) tarafından
O hep ıstıyor jı bacım yenı olay degıl o
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Niyeyse bu işin sonunda siz tekrar bir araya geleceksiniz gibi hissettim ben canım çünkü eski postlarında daha katıydın sanki kocandan bahsederken biraz yumuşamış gibisin 
(10,877 puan) tarafından
Bacım buna yumusamak degıl de daha cok cocuklara acımak olabilir.benimle bir cocuklarda cekti. Tekrardan diyorum Allah binlerce kez razı olsun ama annemle yasamak cok zor. Yani ceken bilen anlar.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 307 göst.
10 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 386 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde VB. (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 153 göst.
8 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Hayat devam ediyor (829 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 348 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu

379,615 soru

11,363,985 cevap

34,841 kullanıcı

...