0 oy
206 göst.
Diğer kategorisinde (1,076 puan) tarafından
Geri çekilme yöntemiyle 3.5 sene korunmstm bir sey olmadan evet risk var ama diger yöntemlerde sıkıntı bu sekilde uzun yıllar korunan oldu mu merak ediyorum.

9 Cevaplar

0 oy
(7,307 puan) tarafından
Spiral+ geri çekilmeyle korunmayı düşünüyorum 15 gün sonra
-Reklam-
0 oy
tarafından
Klasik cevap geri çekilme korunma yöntemi değil sjsjsjjss 

Prezervatif candır :) 
(7,036 puan) tarafından
Ne prezervatifi gulo ben 3 aylık artı prez atifle kaldım 3 cuye la :D
tarafından
Neyyy neyyy nee candır ☺☺☺
tarafından
Laann evlendim evleneli onunla korunurum hiç kazaya kurban gitmedim :)
0 oy
(13,899 puan) tarafından
Ben uzun süre öyle korundum. Isteyerek hamile kaldim. 
(1,076 puan) tarafından
Ne kadar süre canm
(13,899 puan) tarafından
7 sene böyle korundum. Ilk kizim doğdu sonraki 3 sene de böyle korundum. Yani toplamda 10 sene.
0 oy
(1,437 puan) tarafından

Vallah hic guvenmem eşime bu konuda ( bu bir korunma değil) en güzeli sprial canm:D

0 oy
(7,973 puan) tarafından
Bende oğlum 1 yaşına giricek o şekilde korunuyoruz ama bilmiyorum ben çok korkuyorum daha önlemde almadik
0 oy
tarafından
Yüzde 99 koruma varken neden böyle bir risk alayım ki? Kiminin gününe denk gelmez hamile kalmaz kimi de hemen kalır korunduğu halde..ben tedbir alırım gerisi Allah'ın takdiri nasip ederse oluyor
(1,076 puan) tarafından
Iste bende o sekilde  uzun yıllar öyle dikkat ederek korundum ama evet risk almayaym ama adamın ihtiyaclari icinde kendi hormonlarimi duzenimi niye bozayim birkac bir.sey denedim kendime oldu olan
tarafından
Amacımız hormon bozulması değil gebelikten korunma cnm..geri çekilme, prezervatif,hap, iğne ve spiral diye sıralanır hamile kalma riski.bu yöntemlerden hangisi sana uygunsa onu kullanırsın hepsinin riski var hiçbiri yüzde 100 korumuyor yüzde 1le bile hamile kalınır
(9,624 puan) tarafından
Kız en kötü kondom alın niye riske atıyonuz anlamadım  biz köye giderken kondom almayı unutmuşum yanıma bir kereliğine geri çekilme yapalım dedik gebeyim şuan
(1,076 puan) tarafından
Ya kondomu da denemstm bi ara yırtıldı ondan da korktm o yüzden
tarafından
Spiral var cnm bende..ne geri çekilmeye ne prezervatife ne de hapa  güvenirim..bu 3nde ihmal varsa da ertesi gün hapı almak zorunda kalacaksın köy gibi yerde nerde bulacaksın nöbetçi eczane şehirde bile zor bulunuyor.bir de hap ve prezervatif zaten maliyetli bir de ertesi gün hapı en pahalısı..her ihmalde alman lazım.belli saati var onun da o geçerse geçmiş olsun artık..spiralin kayma riski var ona da dikkat etmek gerekiyor ek yöntem hiç kullanmadım..10 yıllık evliyim 8 ve 3 yaştalar kızlar. 5 sene 2 sene ve 1 senedir koruyor..sadece 1 kere kaydı onu da anlamıştım
0 oy
(473 puan) tarafından
Prezervatif kullanıyorduk sonra sadece tek bir ay bir kere geri çekilme yaptık hamile kaldım. Asla bu yönteme güvenmeyin.
(9,624 puan) tarafından
Ahaha sen bensin bizde prezervatif kullanıyorduk köye gittik yanıma almayı unutmuşum bir kereliğine geri çekilme yaptık gebeyim şuanda
(473 puan) tarafından
Ayy aynısı oldu haha köye gittik prezervatif götürmedik ve bakkaldan da alamadık utandığı için eşim. E bir kere geri çekilme olsun millet yıllarca yapıyor falan dedim ve 2 hafta sonra hamile olduğumu öğrendim şaka gibi:)))
(9,624 puan) tarafından
Vallahi aynıyız bizde öyle dedik millet öyle yapıyor yıllarca bişey olmuyor dedik ve yumurtlama günüm de değildi olacağı varmış :D
0 oy
(564 puan) tarafından
Geri çekilme ile hamile kalmış biri olarak klasik bir cevap vereceğim kii geri çekilme doğum kontrol yöntemi değil :)) bazısında işe yarar bazısında yaramaz koruma oranı en fazla %30 . Doğumdan sonra spiral taktırmayı düşünüyorum şahsen
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Normalde geri cekilme korunma yontemi degil derler hani bi doktora danisiriz azarlayan olmustu geri cekilme korunma yontemi degil diye evet riskli de ama kaynanam 10 seneden aşkın bu yontemle korundklarini soylediginde sasirdim kaldim valla. Kendisi ciddi sorunu var hasta cocuk yasak ve 10 seneyi askin bu sekilde korunuyolarmis sasirdim acikcasi. Smdi dogum yapicam vr kesinlikle bidaha istemiyorum ama her korunma yontemi de illaki risk var o yuzden hem kondom hem geri cekilme ile korunmak daha mantikli grliyo

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 631 göst.
25 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,076 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 145 göst.
0 oy
4 cevap 236 göst.
0 oy
14 cevap 270 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Krtll00 (26 puan) tarafından soruldu

380,437 soru