0 oy
96 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar gebelik bölümüne de sordum ama daha kimse bişey yazmadı. 2 3 gündür ayaklarımın üst kısmı ve parmaklarımda kasınma vardı. Kasıdıkça beyaz küçük kabarcıklar oluyodu pütür pütür gibi içi su dolu değil ama. Şimdi uyandım kollarımın iç kısmıda böyle kasınıyo. 

Kolestaz diyebilmem için kaşıntı olması yeterli mi

Acile gitsem sadece lan ve idar mi alırlar bize en yakın hastane araştırma hastanesi olduğu için alttan da muayene ederler mi çpk koruyorum onu yapmalarından

5 Cevaplar

0 oy
(2,512 puan) tarafından
Kan alsınlar acile gir ast alt karaciğer enzimlerinden belli olur kolestaz ise
tarafından
Kadın doğum acile mi gitmem gerekir normal acile mi
(2,512 puan) tarafından
Hiç fark etmez normal acile gitsen de bu karaciğer enzimleri rutin biyokimya testi tüm acillerde vardır
tarafından
Teşekkür ederim
(2,512 puan) tarafından
Ne demek dersin zaten karaciğer enzimlerime göre kadin doğuma gideceğim olmadi acilen geldim korkma
tarafından
:) tek kaşıntı var diye kafama kolestazı sabitleyerek paranoya yapmak da istemem aslında ama gebelik olunca 5 kat daha tedirginlik yaşıyorum resmen 31 haftalığım nette biraz okuyunca erken doğum falan da görünce canım sıkıldı
-Reklam-
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Sadece kasintiyla belli ediyor kendi. Ben hamileyken korona olmuştum koronadan sonra alt ast değerlerim bı anda yükselmişti. Aşırı bı kaşıntı. Kasintidan duramıyorum. Sonra 15 günde kendi düştü. Düşmeseydi erken doğum riskim vardı.
tarafından
Çok geçmiş olsun kaç aylıktınız
(3,141 puan) tarafından
7 ayliktim. Tam gününde doğru oğlum şimdi 1 yaşında :)
tarafından
Bemde 7 aylığım :) maşallah Allah uzun ömür nasip etsin inşallah
(3,141 puan) tarafından
Amin seninkinede inşallah canım ❣️
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Olabilir bendede vardi gece olunca tüm vücudum kaşıntı dan yırtılırdi ilk kizim 38+4 ikincisi 37+5 te alındı yoksa kötü olcakti
tarafından
Tahlil yaptırmadınız mı
(5,240 puan) tarafından
Cocuk doğana kadar hastaneye gittim geldim haftalık kontrol altindaydim benimki çok kötüydü halsizlik kaşıntı bulantı hersey yapiyodu gitmez olur muyum ikinsindede her hafta hastanedeydim bide özeldi maddi manevi cok yıprandık
0 oy
(7,284 puan) tarafından
Allha belasını versin o kolestazin bnde 26 gün önce doğum yaptım bende vardı yüksekti değerler dediğin gibi kasiniuordum vücudum çok kötü olmuştu Dr normal dedi başından sağdı şimdi vücudum dahada kötü heryerini kapladı isilik gibi ama deyil küme halinde sivilceler hep küçük küçük aksatma cnm insanı mahvediyor 
tarafından
Küçük beyaz kabarcıkşar yenidoğan sivilcesi gibi dimi kasıyınca ortaya çıkıyo
(7,284 puan) tarafından
Eevtt şuan bnm bacaklarım karnım kimle öyle
tarafından
İlaç kullanmadınız mı
(7,284 puan) tarafından
Nere kız kadın doğum doktoru bişey olmaz dedi saldı başından
0 oy
(417 puan) tarafından
Kolestaz yuzunden oğlumu 32 haftada doğurdum asırı kasınıyordum ıhmal etme git
tarafından
Bemde çok korkuyorum da eşimde abartıyosun sadece ayak kasınması diyo
(417 puan) tarafından
Yok benımde öyleydi bacaklarımı yırtıyordum kasımakdan bebek zehirlenir ölür alalım dedıler

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 46 göst.
26 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde dilekrzgr1907 (154 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 43 göst.
1 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Havvanur1 (876 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 65 göst.
23 Mart 2022 Aile kategorisinde Aysglnva (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 63 göst.

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı

...