0 oy
219 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar hap içmek istemiyorum zaten onu beceremem ki unuturum . Sprial den memnun musunuz?

14 Cevaplar

0 oy
(7,317 puan) tarafından

Bnde beklim son 15 gün :D

tarafından
Ay çok kararsızım ya
(7,317 puan) tarafından
Vala bende zaten ikili üçlü kombo yapasim var :D spral+geri çekilme  gibi :D sjsj
tarafından
Geri çekilme kesinlikle olucak :) pezervatif de olucak galiba hap alcam ya
(7,317 puan) tarafından
Haah hepsi bı arada :D vala hiçbiri tam anlamıyla güvenlidir deyil allha emanet :D
-Reklam-
0 oy
(415 puan) tarafından
2 sene kullanmıştım çok memnundum ilk zamanlar adetim biraz uzun sürerdi ama düzene oturdu sonradan en rahatı bence
tarafından
Kararsızım
(415 puan) tarafından
Karar sizin tabi kimi insanın bünyesi müsait değilmiş kayma oluyormuş ama bana göre en rahatı o doğumdan sonra yine aynı yöntemi uygulicam kontroller yapıldıktan sonra bi problem çıkacağını sanmıyorum
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Takanlarin çoğu memnun değil
tarafından
Bende öyle okuyorum ya
0 oy
(4,992 puan) tarafından
Rezillik resmen hiç takma ben kullandım rahmime yara yaptı hiç gerek yok adetimi uzattikca uzattı tavsiye etmiyorum 
tarafından
;))) çok kararsızım ya
0 oy
tarafından
Evet memnunum burdakilere de tavsiye ettim tüm spiral sorularına da yazarım

Öncelikle hepsinin riski var yüzde 100 korumuyor 

Hap maliyetli unutma riski var unutursan ertesi gün hapı içmelisin..ki o da maliyetli daha pahalı zamanında içmelisin yoksa o da ile yaramaz

Prezervatif kullansan maliyetli onun da yırtılma içerde kalma riski de var o da ihmale gelirse ertesi gün hapı içmen lazım..ki bu iş genekde gece oluyor o saatte nöbetçi eczane de bulmalısın falan

Geri çekilme en korunaksız olanı hatta korunma yöntemi sayılmıyor.o da ihmale gelirse ertesi gün hapı içmen lazım yine

Üç aylık iğnelerin yan etkileri daha fazla maliyetli

Spiral maliyetsiz uzın süre korunmak istersen taktır ek yöntem istemez kayma riski var dikkat edersen kaymaz..kaymadığı sürece de hamilelik çok zor..çoğu kadın kaydığının farkında değil spiralle hamile kaldım diyor
tarafından
Nasıl kayıyor nasıl farkederim
tarafından
Düzenli giden adet dışı kanamalar ama adetin düzene girince anlarsın ilk aylar düzensiz olacaktır
Aşırı yoğun kanama ağrı sancı vb şeyler belirti verir
6 ayda bir yada senede bir kontrol gitmelisin cnm
Ben ilk doğumdan sonra 5 senelik taktırdım 5 sene kaldı çıkarttık 4 ay sonrasında ikiniciye hamile kaldım o da doğdu yine taktırdım 2 sene durdu geçen sene kaydığını anladım 1 ay içinde 2 kere adet oldum gittim doktora değiştirdi 1 sene oldu o da.10 yıllık evliyim 2 kızım var sadece daha istemiyorum
0 oy
tarafından
Bende hormonlu spiral var tam 5 yıl oldu gayet memnunum hem adet görmüyorum hemde korunma olarak normal spiralden daha etkiliymis diye duydum ama ben spirali korunmak için taktirmadim  sağlık sorunum vardı 
0 oy
(287 puan) tarafından

Kİşiden kişiye degişir fakat beni mahvetti vücudumun butun dengesını bozdu afedersiniz ne adetim bitiyo ne hafif kanlı akıntım :(

(7,376 puan) tarafından
Sana yaramamış canım bazı insanlara yaramıyor kadın doğuma gidip şikayetlerini belirt çıkartırlar
0 oy
(437 puan) tarafından
Igne 130 tl hap 80 tl gittim paşa paşa bağıra bağıra taktırdım 4 gün oldu
tarafından
Bağıra bağıra ı nasıl yani
(117 puan) tarafından
Çok mu aciyor acaba
(437 puan) tarafından
Şöyle söyleyim herkes bana acımıyor diyip durdu bende acımayacağını umarak gittim randevu aldım doktor randevum olduğu halde kafasına göre çıkmış gitmiş bunu üst uste 2 gun yaşadım benimkide can evde 2 bucuk aylık bebeğim var hergün hergün neyse bende sinirlendim sekreterle tartıştım benim randevum var doktor nasıl gider diye bana 2 gün ust uste doktor yok bugun git yarın gel yaptilar bende diretince tartışma çıktı bende sağlik bakanlığını arayacağımı soyleyince hemen ebe çağirıp takalim dediler malesef ebe kurbanı oldum bana öne gel dedi çataldayken daha gelir gelmez ördeğı bir yapıştırdı bana canım çıktı resmen yani bi güzel intikam aldılar ama şunuda soyleyim ben evet taktırdım ama cok koku geliyor ve beni cok rahatsiz ediyor bana soylemişlerdi koku olacağınıda bu kadarını beklemiyordum
tarafından
Ay cidden mi ya tüh.
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Vala 3 aydır bende çok menunum :) 
0 oy
(2,013 puan) tarafından
Ya ben bu hafta gidip taktirmayi dusunyodum ama randevu falan almaya gerek varmi birde ben hic adet olmadim o nasil olacak
(2,013 puan) tarafından
Ya adet olamadimki 7 ay olck nerdeyse
(7,376 puan) tarafından
Canım sağlık ocağı korona yüzünden artık takmıyor adetsizkende takılıyor kadın doğuma rendavu alıyorsun söylüyorsun takıyorlar sadece yasa gereği senden kan testi alır hamile olmadığına bakmak için kan temizse takar
(2,013 puan) tarafından
E olmzsa kani saglik ocagnda.verir.oyle giderim
(7,376 puan) tarafından
Üstünden 3 gün geçmemeli kan sonucunun yoksa tekrar ister
(2,013 puan) tarafından
Tamm cnm teşekkürler dikkat ederim
0 oy
(924 puan) tarafından
Spralden memnundum a şüphelerim var kaymış olabilir mi diye çünkü iki haftadır adet oluyorum ve hala devam ediyor  doktora gidecek üç gün daha bekliyim geçmezse doktora gidecem
0 oy
(791 puan) tarafından
Acayip adet gününde kanaman var kasık ağırısi başka şikayet yok
0 oy
(7,376 puan) tarafından
1 buçuk yıldır takılı memnunum çok şükür kontrollerini düzenli yaptırıyorum bir sıkıntı yok 
0 oy
tarafından
Bnde takicam yoksa psikolojm bozulacak

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 110 göst.
17 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Susus (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 91 göst.
20 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Miniklerin annesi (1,024 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 63 göst.
1 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 126 göst.
20 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,082 soru

11,408,735 cevap

34,945 kullanıcı

...