0 oy
363 göst.
Aile kategorisinde (262 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eşim askeri personel ve karakolda 3 tane kız var. Eşimgil 15 gündür 12-12 çalışıyor. Yani bu gece gidiyor yarın sabah geliyor yatıp yarın gece yine gidiyor. Ve çok yoruluyorlar. ve sürekli göreve eşimgil gidiyormuş komutanları kızları hep karakolda bekletiyormus. 3 saat nöbet tutup yatiyolar başka hiç bişey yapmıyorlar diyo. Yemeği kendileri yapıyorlarmis malzeme alıp. Arkadaşları söylemiş kızlara bugün siz yapın diye biz bilmiyoruz diyip yapmıyorlarmış. Eşim de diyo ki aynı meslekteysek herşeyi beraber yapicaz bizimle nöbet noktalarına onlarında gelmesi lazım. Görevlere beraber gitmemiz lazım. Karakolda yemek yaparken hazır pizza yapiverelim diyolarmiş yemekleri de biz yapıyoruz herşeyin hazirina kaçıyorlar diyo. Biz bu karakola geleli  10 gün oldu ve eşim söyleyecem komutana diyo. Onları da yazsın göreve nöbete diyo bende huzursuzluk çıkar boşver diyorum aynı mesleği yapıyoruz aynı maaşı alıyoruz bizim anamiz ağlıyor onlar normal memur gibi gelip gidiyorlar haksızlık var diyo. Eşimin arkadaşları da söylemeye cekinmisler hep eşimde çekinecek ne var ben derim dedi işe gitti. Arayıp karışma desem mı yoksa haklı mı bilemedim ya. Birde geçen ay iki kızı atmışlar meslekten ahlaksız birşey mi yaptılar acaba bunlar da yapar mı diye içim içimi yiyo 

10 Cevaplar

0 oy
(2,132 puan) tarafından
İşyerinde olan dinamikleri, karakterleri eşiniz daha iyi bilir. Koca adam, bence hiç karışmayın kendine göre doğru ne ise onu yapsın 
(262 puan) tarafından
Birde normalde 5 kız varmis ama 2 sini geçen ay atmışlar meslekten acaba niye attılar ahlaksız birşey mi yaptılar bunlar da yapar mı diye içim içimi yiyo
(6,441 puan) tarafından
Eşine sorsaydın ya illa ki kulaktan dolma olsa bile bilgisi vardır
(262 puan) tarafından
Daha yeni geldiğim için üzerinde durmadım yakında öğrenirim dedi
(1,405 puan) tarafından
sanki Esra ezmeci @sadevatandas :)
(2,132 puan) tarafından
Tüh yakalandım:)
-Reklam-
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Haklı eşin bence
(262 puan) tarafından
Ya bencede haklı zorluklarını biliyolardi bu mesleği secmeyeceklerdi diyo. Birde geçen ay 2 kızı atmışlar meslekten acaba niye attılar ahlaksızlik falan mı yaotilar bunlar da yapar mı ayy içim içimi yiyo 120erkeğin içinde 3 kız :((
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Sence haklı değil mi bedavadan hayat neden yaşıyorlar eşin haklı yani ben olsam bende durumu anlatırdım komutanda göz yumuyorsa bir üst kimse ona şikayet ederdim
(262 puan) tarafından
Komutan yazıyor zaten onları hep şubeye eşimde bizene diyo bu mesleğin zorluğunu biliyolardi girmeselerdi madem diyo.
(6,441 puan) tarafından
Evet haklı yeri gelince erkek kadın eşit diyorlar zorluğunu da çeksinler sende sen bilirsin hayatım dersin
0 oy
(966 puan) tarafından
Onlar bayan olduğu için cnm biraz farklı oluyor.evet aynı maaşı alıp aynı işi yapmaları gerekir eşin sonuna kadar haklı ama aralarında anne olan evli olan varsa daha yumuşak olabiliyor.Ben de calisiyorum yeri geliyor beni de idare ediyorlar çocuğum olduğu için.
(262 puan) tarafından
Yok ne evli ne de anneler 24 yaşında 3 kız
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Polisliktede öyle kadın polisler daha ziyade masa başındadır sahaya genellikle erkekleri çıkarırlar düzen böyle bence eşin boşuna polemiğe girmesin bişey değişmez.
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Haklı gitsin konuşsun 
0 oy
(392 puan) tarafından
Kızlar dediğin astsubay mı? 
(262 puan) tarafından
Yok daha neler ajssjj ne astsubayi canım geçen sene mesleğe başlamış 3 asker işte
(392 puan) tarafından
Yalan post açma canım
(392 puan) tarafından
Kadınlar astsubaylıktan başlıyor zaten asker dediğin ne senin ? :d
0 oy
(859 puan) tarafından
Evde soylemissin yok demiste telefonda mi tamam diyecek sjsjx
(262 puan) tarafından
Evde de yavaş git diyorum telefonla arayıp yine diyorum ;)
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Bence karışma. Bence ahlaksızlıktan değilsir. O kızları atmaları , dedikodu falan yapıyorlarsa boşluktan da olabilir :) içini ferah tut :)
0 oy
(1,673 puan) tarafından
Bence eşin haklı. Resmen diğerleri üstünden para kazanıyorlar. Sonuçta meslek olarak seçtilerse yapmak zorundalar. Onlar hazır yemek yiyip dedikodu yapıp gülüp eğlenecek ama senin eşin nöbette bazen gece soğukta, bazen güneşin dibinde kavrulacak, ve aynı parayı alacaklar. Bizim burada jandarma kızlar var ama gayet her yerdeler. Erkek mesai arkadaşları ile güneşin dibinde dağda nöbet tutan kimlik kontrolü yapan sayısız bayan gördüm. Çünkü işleri bu. Evet bayanlar, erkeklerle güçleri vs eşit değil, erkek mesai arkadaşları da yardımcı olur bir durum olursa. Ama sırf bu yüzden havadan gecinecekler diye bir kaide yok. 
(262 puan) tarafından
Aynen öyle eşimde buna kızıyor madem yapamayacaklar o zaman bu işi secmeyeceklerdi diyo

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 1,558 göst.
0 oy
11 cevap 412 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Almi'mm (588 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 734 göst.
30 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 191 göst.

380,184 soru