0 oy
580 göst.
Diğer kategorisinde (996 puan) tarafından
Kızlar görümcemin çocuğu var 4 yaşın da her gün günlük 1 litre süt içiyor ben zararlı olduğunu söyledim o da saçmalama aksine çok faydalı dedi merak ettim o kadar süt zararli olmaz mı ya 

32 Cevaplar

0 oy
(1,246 puan) tarafından
İnek sütü ineğin bebeği için fermante olmuş hali çok daha yararlı aslında peynir yoğurt vs gibi yese keşke. Sütten daha yararlı olurdu ama 1 litresi çok fazla kansızlık yapar çocuğa Allah korusun
-Reklam-
0 oy
(770 puan) tarafından
Kansızlık yapıyor 

Kemik erimesi yapıyor 

Çok fazla içiyormuş benim oglumda 1 buçuk yaşına girecek diger ay günlük 2 yarım biberon veriyorum git gide de azaltıyorum
0 oy
tarafından
Ben kızıma 250 ml sabah 250 ml gece yatmadan içiriyorum marketten alınan süt vermiyorum organik inek sütü veriyorum hem benim süt verip vermeme de kimse karışamaz herkes kendine baksın yaşadığımız hayatları bilmiyorlar ancak atıp tutuyorlar baksan kendileri bir halt değil ama 1 litre sütte çok fazla 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İNEK SÜTÜNÜN HİÇBİR YARARI YOOOKKKKK
0 oy
(1,918 puan) tarafından
O en azindan 4 yasindaymis 7 aylıktan beri süt veriyor cocuga kuzenim hicbirsey yemeyip icmiyor mamayida kesti anlatamiyoz verme diyoz ama yok kafa basmiyor
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Köyde doğup büyüyenlerdenim evet her seyin fazlası zarar ama tencerenin basında beklerdim pişsin içeyim diye çok şükür kansızlıkta yok süt yoğurt çok severim kızıma daha vermiyorum ama yaşını geçsin inşallah veririm her gün yeni birşey çıkıyo bizler anneletimiz babalarımız neyle büyüdü avakadoylamı mamaylamı bilemedim herkesin kendi kararı
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Şut bağırsak yapısını bozup yararlı bakterileri de mahvediyor. Bi kaç zaman sonra çocuk sürekli hastalanırsa hiç şaşırmayın. Sütun hiç tüketilmemesi gerekiyor. 1 bardak bile icmemeli
0 oy
(13,202 puan) tarafından
1 lt süt tabiki fazla demir eksikliği yapıyor 
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Kendi eliyle çocuğunu zehirliyor
0 oy
tarafından
sut komple zararli bir lt de neydi yani 
0 oy
(337 puan) tarafından
İnek sütü faydali ama dengeli olması lazim özellikle yaz aylarında çok veririm oğluma bağırsak iltihabina neden oluyor ishal yapıyor özellikle icilip bu sıcaklarda disaroya çıkmaması lazım 
0 oy
(337 puan) tarafından

İnek sütü faydali ama dengeli olması lazim özellikle yaz aylarında çok az veririm oğluma bağırsak iltihabina neden oluyor ishal yapıyor özellikle icilip bu sıcaklarda disaroya çıkmaması lazım   

Ve brusella ya neden oluyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 87 göst.
20 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 68 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Merve.01 (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 250 göst.
6 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Basak08 (392 puan) tarafından soruldu

381,817 soru

11,430,958 cevap

34,991 kullanıcı

...