0 oy
579 göst.
Diğer kategorisinde (996 puan) tarafından
Kızlar görümcemin çocuğu var 4 yaşın da her gün günlük 1 litre süt içiyor ben zararlı olduğunu söyledim o da saçmalama aksine çok faydalı dedi merak ettim o kadar süt zararli olmaz mı ya 

32 Cevaplar

+2 oy
(2,524 puan) tarafından
Canım hemen uyarmalisin hastalığın adını unuttum 11yasindaki kuzenim bir yıl olacak hastanede yatıyor bunun için bağırsakları genisletiyormus tuvaletini tutamiyorsun dahasida var ben unuttum hatta şuan kızin durumu çok kötü. Aynı şekilde burda arkadaşımın ogluda öyle oldu Dr sütü yasakladı oda tuvaletini yapamiyor ilaç ile yapıyor kabizlik değil yani bı hastalık bu kesinlikle soyle bagirsgi ya genişletiyor yada yara yapıp kurutuyormus ben buna şahit oldgumdan beri kızlarıma vermiyorum çok 
(337 puan) tarafından
Brusella olabilir mi
(2,524 puan) tarafından
Yok canım o değil
-Reklam-
0 oy
tarafından
Zararlı tabiki kansızlık yapar 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Miktarını bilemem ama inek sütünün hiçbir faydası yok. demir emilimini engelliyor 
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Kansızlığa neden oluyor 

Bı bardak yeter günde 
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Herşeyin fazlası zarar buna sütte dahil 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Ne alaka herşeyin fazlası zarar tabiki en fazla günde iki bardak içilebilir demir eksikliğine falan yol aciyo hatta büyümeyi bile fazla içildiği takdirde yavaşlatıyor 
0 oy
tarafından

Bende zararlı olmadığını düşünüyorum aksine faydalı ben kızımı inek sütü ile büyüttüm kızmda sık sık süt içer kilosu sağlığı çok iyi maşallah boşuna linç etmesinler zararlı olduğunu düşünen vermesin çocuguna :angel:

(4,700 puan) tarafından
Günde bir litre mi verdin kız bende faydalı bulanlardanim ama günde 2 bardağı asla gecirtmem
tarafından
Miktarını bilemem ama sütün zararlı olduğunu düşünmüyorum
(4,700 puan) tarafından
Suyun bile fazlası zarar canım herşey kararında güzel
(2,524 puan) tarafından
Kdr yıldız.... Yazdığımi bı oku canım yorumu
(56 puan) tarafından
Canım doktorlsr sürekli söylüyor sütun hiç bir  faydası olmadığını onun yerine yoğurt yedirin diyorlar.bemim Dr um da dedi
0 oy
(13,844 puan) tarafından
Ay canan karatay diyorya ineğin sütünü kendi yavrusu içsin diye. 1 litre süt içiyorsa başka bişey yemiyordur o çocuk. Kansizlik çikar. Kalsiyumun fazlasi zararli. Herşey kararinda güzel. 
0 oy
tarafından
gunde 1 en fazla 2 bardak kafidir fazlası kansızlık yapar aksine süt degıl asıl kemıge faydalı olan mayalanmıs olanıdır kefir yogurt peynır gibi sut urunlerı 
0 oy
tarafından
Her şeyin fazlası zarar kendi saçmalamış.
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Tabikide fazlasi zarar günde 2 bardak idealdir bence
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Süt kansızlık yapar sindirim problemi de yaşayabilir 
0 oy
tarafından
En fazla üç bardak içmesi lazım 1 litre süt çok fazla 
0 oy
(2,837 puan) tarafından
Görümcen saçmalamış çok bilmiş herşeyin fazlası zararlı çok içildiğinde kansızlık yapar 
0 oy
tarafından
Kansızlık yapaaar, kabız yapaaar. O kadar çok içmenin bir esprisi yok. 
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Bi şey faydalıymış diyince b.o kunu çıkartmamak lazım. Bi litre nedir çokçok fazla. Xararlı tabikide 
0 oy
tarafından
O yaşta zararlı kanszlik yapar bnm esim 12 yaslrnda faln icerms bir litre boyu 1.95 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Bence anasıda bebede normal değil 

İnek olur insan o kadar süt noluyo ya
0 oy
(4,889 puan) tarafından
1 bardaktan fazlası zarar. Hem bi bardak 3 4 saat tok tutabiliyor. 1 litre dışında ne yiyiyor o çocuk öyle 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Zaralı derler. Ama o yaslarda bende oyleymişim kan sayım 14 cıkıyor  bilemedim doktorla görüşmeliler

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 86 göst.
20 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 67 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Merve.01 (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 245 göst.
6 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Basak08 (392 puan) tarafından soruldu

379,294 soru

11,353,336 cevap

34,824 kullanıcı

...