0 oy
262 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (609 puan) tarafından

Allah’ın izniyle çarsamba günü 8 8.30 gibi sezeryan olacağım ama dr 6.30 7 de yatış yapılmış olsun dedi 

Sorum şu ben şimdi hastaneye gittim yatış yapıldı 

Beni neler bekliyor ilk gittiğimde kendi gecelik mi giymem lazım ameliyat elbisesi mi neler oluyor kızlar sezeryana girmeden önce tecrübeli tatlı anneler bana bilgi verebilir mi ilk gebelik ilk heyecan  pek bişey bilmiyorum da :) 

38+4 

20 Cevaplar

+1 oy
(1,506 puan) tarafından
Gidiyorsun normal kiyafetinle onlar önlük veriyor sana onu giyiyorsun gecelik doğumdan sonra canım 
(609 puan) tarafından
Hımm tamam canım allah razı olsun anladım :)
-Reklam-
0 oy
tarafından

Rabbım yar ve yardımcın olsun inşallah canim sağlıkla sağ salim kucağına alırsın ben normal doğum yaptım bilmiyorum :D

(609 puan) tarafından
Amiiiiin canım insalalh Allah razı olsun :)))))
0 oy
(9,504 puan) tarafından
Neden sezeryan canım ilk bebeğin 
(609 puan) tarafından
Bazı nedenlerden dolayı canım ya bende ilk baştan beri normal doğum diye odakladım bazı nedenlerden dolayı öyle oldu hayırlısı buymuş
(9,504 puan) tarafından
Yok canım hayırlısı tabiki de merak etrim sadece bende açılma olmamıştı o yğznden sezeryan oldum
(609 puan) tarafından
Hımmm benim ameliyathane korkusu vs kaldı öyle ilk bebeğimde kürtaj olmustum iyilerdi ama cok korkmuştum ne de olsa ilk defa böyle şeyler yaşıyorum cunku hep erkek vardı ve ben kursta büyüdüm sayılır o yüzden anestezi verilirken korku içinde verildi hastalıkla uyandım o yüzden herseyi dr ayarlayacak bakalım
(9,504 puan) tarafından
Olsun canım gönlünü ferah tut hayırlı doğumlar dilerim sana ❤️
(609 puan) tarafından
Amiiin canım insalkah Allah razı olsun
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Bende gün almak için sabirsizlanirken aniden aldirlar muayene diye gitmiştim önlük giyip giriyorsun çıkışta odana geldiğinde istediğini giyebilirsin 
(609 puan) tarafından
Hımm anladım cok teşekkür ederim :) allah razı olsun
0 oy
(1,210 puan) tarafından
15 dk da olup bitiyor zaten 
(609 puan) tarafından
Ney sezeryan mı canım
Genel anestezi olacağım ama o kadar kısa dimi :)
(9,247 puan) tarafından
Neden genel anestezi.
(609 puan) tarafından
Öyle gerekti canım bazı korkularım ameliyathane korkusu ondan.
(9,247 puan) tarafından
Cok zor atılıyor ınsan
(609 puan) tarafından
Kaç sene oldu hala atamadım
0 oy
(564 puan) tarafından
Ben gecenin bir köründe acil sezeryan olmuştum normal kıyafetim vardı üstümde hiç gecelik giymeye gerek yok zaten direk ameliyat elbisesini getirdikleri gibi giyebilirsin. Bana varis çorabı da vermişlerdi hepsini giyip hazır halde ameliyatı beklemiştim 
(609 puan) tarafından
Hım anladım canım serum falan takıyorlar mı sezeryandan önce
(564 puan) tarafından
Takmışlardı bana 2 tane. serumla gitmiştim ameliyata ameliyattan sonra da devam etmişlerdi canım. Hatta gerizekalı hemşire sonda takılmadan önce nst den çıkarıp tuvalete gitmeme izin vermemişti zaten sonda takıcam gerek yok tuvalete diye o kadar dolmuş ki idrar torbam sonda ameliyat masasında çıkmıştı o kadar serum takıyorsun tuvalete kalkmama izin vermiyorsun masada üstüm başım batıyor yani düşün
(609 puan) tarafından
Ay canım benim ya cok geçmiş olsun nst mi bağlıyorlar sezeryana almadan önce
(564 puan) tarafından
Benim sancılarım olduğu için bağlıydım ama diğer ameliyat bekleyen gebelerde de vardı nst
0 oy
(880 puan) tarafından
Normal kıyafetinle duruyorsun onlar ameliyat elbisesini getiriyor sedyeyle gidiyorsun epiduralsa oturuyorsun iğneyi yapıyorlar bacaklarını karnını kontrol ediyorlar sonra hoop bebek geliyor :) 
(609 puan) tarafından
Genel anestezi canım
Ay saglıkla gelsin insallah
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ameliyat önlüğü giyeceksin canım ameliyattan sonra yatağına yatırdıklarında da gecelik giyersin çünkü sonda takacaklar pijama giyemezsin gecelik mutlaka koy
(609 puan) tarafından
Var canım 2 takım pijamam var sonda ne oluyor ben genel anestezi olacağım anlamadım canım
(14,428 puan) tarafından
İdrar yapman için,kalkamayacaksın bi kaç saat kuzum bi hortum takacaklar şeyine ☺️
(609 puan) tarafından
Şaka mıı ay korktum
(14,428 puan) tarafından
Korkulacak bişey yok hissettmiyosun bile
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Normal git onlar ameliyat elbisesi giydircek gece bişey yeme demişlerdir sana . İnsallah kolay gecer.... Ve canım Allah şimdiden yardımcın olsun bebek aslan burcu oluyor  çok zor lar çok
(609 puan) tarafından
Ayy gerçekten mi insallah iyi huylu Aslan olur :D
Amiiiiin canım insallah allah razı olsun
(9,247 puan) tarafından
Vallahi ben iyisini görmedim senin ki ilk iyi olsun:)
(609 puan) tarafından
:)))) insallah :D
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Öncelikle sağlıkla kucağına almak nasip olsun canım. ☺️

Onlar sana ameliyat kıyafeti veriyorlar yatış yapılınca onu giyiyorsun. Gecelik falan ameliyattan sonra odanda giydiriliyor. Bende sezaryen doğum yaptım 6 ay önce. Korktuğum gibi olmadı hiç korkma sende Allahın izniyle herşey güzel ilerlesin. ☺️ Ameliyathaneye götürdüler benim belden iğneli oldu, genel anestezi değil. İğneden sonra uyuştu 15 dk da bebek geldi zaten. Sonra dikişler biraz sürüyor. Odaya gittiğimde oğlum benden önce oradaydı☺️ genel olacakmışsın öyle okudum. Ameliyattan 5 6 saat sonra yürümeni istiyorlar ilk zor oluyor ama çok çok çok yürü ki hemen iyileş. Yürümek canını ilk yaksa da seni iyileştirecek olan o. Bebeğini gördükten sonra kendinle alakalı herşeyi unutuyorsun zaten. ❣️
(609 puan) tarafından
Amiiiiiiiin canım insallah allah razı olsun teşekkür ederim tavsiyelerine uyacağım insallah
0 oy
(297 puan) tarafından
İlk sonda takıyolar Ameliyat elbisesini giyiyosun odaya gelince hemen giydirmiyolar seni önce sondanın çıkmasını bekliyosun (baya duruyo sonda ) çıktıktan sonra geceliğini giyip yürütüyolar 
(609 puan) tarafından
Can acıtıyor mu sonda takımı daha önce hiç yaşamadım cunku
(297 puan) tarafından
Kişiye göre değişiyo
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Ameliyat elbisesi gitcen bebeğinin kalp atışına bakacaklar öyle alacaklar bana öyle yaptılar benim midem bulanıyordu ve ishaldim 
(609 puan) tarafından
Hayırlısı cnm bakalım neler bekliyor beni
(1,541 puan) tarafından
Bebegimin kalbi az atıyordu hemen beni aldılar ameliyatta ben uyumuşum bebeğimi bana gösterdiler doğduğu zaman yine uyumuşum uyanmışım bebegimu sormuşum midem bulandı benim ama acı yada başka birşey hissetmedim sadece mide bulantısı oldu
0 oy
tarafından
Bana 9.30 gibi burda ol dedi 13.44 de sezeryanım bitti ilk doğumumda ne bekletmisti beni zalim Dr:)) 
(609 puan) tarafından
Bana 6.30 7 yatış yapılmış olsun dedi
tarafından
Evet hazırlıklar yapılıyor ya canım ondan Allah kolay geçitler versin
(609 puan) tarafından
Amiiiin insallah canım allah razı olsun
0 oy
(997 puan) tarafından
Kıdemli sezryanco gekdiiiiiij ajhsjaj :D bende 4. Yu olucam Allah nasip ederse hepsi genel 

Canım odaya gidiyorsn sana önlük giydiriyor damar yolu açıp kan alıyorlar sonuçlar çıkınca seni sedye ile amlythaneye indiriyorlar sonda takıyorlar batikon sürüyorlar karnına sonra doktorm geliyor başlıyoruz diyor sana 5 e kadr say diyor sen 5 demeden uyumuş oluyorsun zaten sonra bı uyaniyotsan bebiş doğmuş amlyt bitmiş sana beş dk gibi gelick :) sonra ilk ayağa kalk dediklerinde karşı duvara bak yere bakma ve koltuk altından destek alarak kalk sakın korkma yürüdükçe rahatlcksn yanına lohusa şerbeti ve kayısı hoşafı yada suyu al hem süt yaoar hem gaz çıkarma da yardımcı olur rezene ve anasonda çok yardımcı olur sormak istediğin başka birşey varsa yardımcı olmak isterim 
(997 puan) tarafından
Hayır ben hiç birinde bas ağrısı çekmedim sadce sonuncuda omzum çok üşümüş amlythanede yanına bı hırka vs. Birşey al tutulmsru benm kuzum sana şöyle soylim kişiden kişiye değişiyor bak benm son amlytmda yanımda eşim ve o zmn 5 yaşındaki kızım vardı yanımda başka kimse yoktu bebekle de kizimlada kendim ilgilndim herşeyi ile eve geldim evdede de her işimi yapabiliyorxum. Çok şükür diyorum ya sana ne kadar yurur hareket edersen o kadr cabuk toparlanirsin bu arada benm karnima bastirmadilar
(307 puan) tarafından
İlk doğumda bnmde karnıma bastrmdılar ama herkes şuan karına bastryolar dıyo kimi ne 3 kez gelip bastrylrmş siz nerede doğum yaptnz şehır olarak bnde mi komple uyusam doğumda bilmiyorum ilk doğumum dada bni belden uyuştrdular ama ben komple bayıldım bebek doğmuş üzerı gıydrilmşti uyandgmda uyanık olmkdan korkyrum
(609 puan) tarafından
Sadece melek Allah razı olsun canım cok tesekkur ederim sonda cok can yakıyor mu neden takıyorlar ki onu zaten gece 12 den sonra bişey yiyip içme dedi dr
(997 puan) tarafından
Cümlemizden razı olsun canım ❤️ sonda kendini kasmassan çok acitmiyor kuzum saniyelik birşey zaten benmde en sevmediğim şey takmayın diyorm kabul etmiyor doktorum takmam lazm diyor
(997 puan) tarafından
Ben Antalya da yaşıyorum doğumlarimi Akdeniz şifa da yapmıştım şimdi yine hamileyim bu sefer vitela kadın doğum Hastanesi'nde yapicm
0 oy
(299 puan) tarafından
Sağlıkla al kucagina inşallah canim 
(609 puan) tarafından
Amiiiin insallah canım allah razı olsun insalllah
0 oy
(811 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Eveeetttttt:))))) inşallah sagsaglım dogurursun canm bıraz uzun olabılr bızzat tecrubelerımden bahsedecegım ve sonrasında ne bekliyo anlatıyorm❣️ıkı saat once gıtmenın sebebı baya baya bı kagıt ımzalatıyolar evrak işi bitince once ntsye baglıyolar sonra baska bı odaya geçip soyunup hazrlanıyosun ordan görevlı senı giydiriyor esyalarını yanına gelecek olan kısıye verıyolar odana götürülüyo.herseyını cıkarıp bonenı taktıktan sonra damar yolu acılıyo ve sonta mıdır suntamıdır lanet sey takılıyo:)amalıyatta çişini kacırman muhtemel uyusuk olcan için bundan sebep hortum baglıyolar bı kac sanıyelık ıslem ama degısık bısı rahatsız edebılr senı amalıyata kadr.sonra yarm saat kadar fılan serum yedım yattım ben eger ıyısen sorun yoksa nts ye baglı beklıyosun ondan sonra odanda amalıyat saatını beklıyon gelıp senı alıyolar sedyeye ytıyosun ve gidiyosun.bu süreçte biraz ğşüyebılırsın hastaneler soguk oluyo ve sen cıplak oluyosun amalıythanede ayrı soguk olr ama no problem:)içeriye girince senle iletişime gecıyoalr normal sohbet muhabbet senı hazrlıyolar fılan parmak baskını alıyolar serımlar ve anastesı verılıyo ben belden asagı oldum.bı muttet uyusmanı brklıyolar sonra işlem baslıyo haaaa bua rada doktor müziğini unutmuyo:)sonrasında kesılıp bicilip ıngaaaa diye bi ses❣️ben orda pek bısı hıssedemedım cok mıdem bulanıyodu sonra bebrıs aglarken kordonu kesıp sarıp yanma getırdıklerınde kendımı tutamadm aglamaya basladm kokusunu ıcıme cektım bebişim aglamayı kestı sonra da onu giydirip odaya alıyolar senınde işlemler bitince odana geçiyosun kısa sürece bitiyo ve odada curcuna başlasııınnnnn ılk bı kac saat senden gaz ve kaka beklerler bunun ıcınde mutlaka yürğmen gerekır acı ceksende yuru ki ıcındekı gaz cıksın 15dk da bır yürü.bol bol neskafe ıcıceksın senı mutlaka taze cekılmıs khve tenbıhle eşine yemene ızın verılınce bol bol kahve ve corba su fialan tüket özellıkle kayısı suyu kayısı meyve suyu cunkı kabızlık olabılıyo önüne geçmiş olrsun az kendıne gelınce gecelıklerını giyer bebişinle fotolar cekınırsin❣️genel anastezı olma derım zor ayıkırsın cogu seyden haberın olmaz ayık olrsan herseyebsahıt oluyosun harıka bısı

(609 puan) tarafından
Dr sen onu kaldıramaSın dedi zaten tırsak bişeyim :)
Bakalım sunta mıdır nedir cok can yakıyor mu ya ay ben tırstım onu duyunca biraz
Genel anestezi dr kendi verecekmiş ben daha önce kürtaj olurken cok korkmuştum o yüzdn risk almadan bebegi alalım dedi dr insalalh sağlıklı bir şekilde bebeğimi görürüm çığlıklarını da insallah
Amiiiiiiin Allah razı olsun canım
(811 puan) tarafından
Amın csnm inşallah inşallah ya rlbet kötü seylerde oldu ama bı hamıle kadına kabuslarını anlatmanın luzumu yok senın stresın sana yeter herkesın hastanesı doktoru baska benım yasadımı sen yasıycan dıyr bısı de yok ama cok bılmek ıstıyosan sonda sanıyelık bısı ama evet acıtıyo rahımle ugrassa okey alışıgız:)ama çiş yeri olunca ben baya korkmustum agladm takılırken
0 oy
(20 puan) tarafından
Rabbim.hayirli doğum nasip etsin sağlıkla kucagina almayı kaçıncı haftada gittin verdi günü bende sezraynim kacinci haftada gitemem gerek gün almak için biligim yok bilgi verirmisiniz
0 oy
tarafından
Sen hastaneye gidince ameliyat kıyafeti giydirirler canım sonda takarlar gerekli evrakları doldurur ameliyathaneye alırlar senı aneztezi doktoru aneztezi verirken senınle sohbet edecektir o an da bir anda uykun gelmiş gbı gözlerini kapatıyorsun uyandığında odada oluyorsun hiç bişey hatrlamıyosun tabı bu genel aneztezi alacaksan geçerli hastaneye giderken ekstra minder al sırtına fln koyuyorsun ağrın azalıyor vücudun rahatlıyor kavanozda yemek hoşaf fln al kahve al çok ihtiyacın olcak 
0 oy
tarafından
Soyunup odanda Ameliyat önlüğü giycen sonra hemşireler amelliyata yakın alttan sonda takıcaklar snaa sonra amelliyathaneye götürcekler , belden uyuşmalı ise doğumun belden iğne yapıcaklar belden uyuşturma değilse damar yolu açıp bayıltcaklqr kuzu 
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Hayırla sağlıkla kucağınıza alırsınız insaAllah kardeşim 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 589 göst.
+1 oy
4 cevap 57 göst.
12 Mart 2024 Aile kategorisinde Bitter (260 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 285 göst.
27 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (299 puan) tarafından soruldu