0 oy
331 göst.
Diğer kategorisinde (60 puan) tarafından
İyi geceler hanımlar ev temizliği yaparken genel olarak uyguladığıniz pratik taktikler varmı düzenli tutmak için neler yapabiliriz :angel:

10 Cevaplar

+1 oy
(339 puan) tarafından
Az eşya öz eşya olmalı evde ne kadar az eşyan varsa temizligin o kadar kolay ve çabuk biter 
-Reklam-
0 oy
(5,410 puan) tarafından
Hiçbişey:) dümdüz 
(60 puan) tarafından
Allah seni :-)
(1,056 puan) tarafından
::::))))))) arkadaşa katılıyorum
0 oy
(454 puan) tarafından
Sır.soyleyemem
(60 puan) tarafından
Valla bende de iki tane biri üç yaşında biri sekiz aylık kızım sağolsun yaptırmıyor sürekli kucak istiyor yemeği bile zor koyuyorum ama sürekli düzenli temiz olsun istiyorum her yer olmuyo öyle olunca geriliyorum
(454 puan) tarafından
Aynen öyle temizlik yapıyorum akşama hiç temizlik yapmış gbi durmuyo. Bı kaç gün öyle kalsa keşke :(
(60 puan) tarafından
Nerde bacım nerde :-)birde belimi sakatladim on gündür ondan dolayı ayakta ta zor duruyorum iyice gerildim herşey pis gözüküyor gözüme
(454 puan) tarafından
Geçmiş olsun canim
(60 puan) tarafından
Sağolasin canım teşekkür ederim
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Az eşya az iş :) geçenlerde temizliğe girişeyim dedim baktım kullanmadığım bi sürü tabak çanak fincan takımları vs. Bi kısmını anneme bi kısmıno komşuya verdim. Oyuncakları da, oynamadıklarını paketleyip kaldırdım, küçüğü büyüdükçe açarım diye. Şimdi oyuncak ta çok dağılmıyor. Böyle iyi oldu, önce azaltın sonra temizleyin
(60 puan) tarafından
Doğru canım benim çok esyam yok gurbetçi olduğum için özellikle mutfak da ama eşimin alet edavat iviz zıvırı var kiler yok evde o yüzden herşey ortada gibi duruyor
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kız sen buraya mi geldin sana bir sır başladın mı durma durup ara verirsen bitiremezsin ve kalkamazsin gerçekten 
(60 puan) tarafından
Öyle canım yapsan olmuyor yapmasan hiç olmuyor
0 oy
(2,522 puan) tarafından

Herşeyden önce planlı olmak kesinlikle

Sonra yapılacak işleri sıraya almak 

İhitiyac duyulmayan esyalardan kurtulmak 

Zaman kazanmak için kolaylaştırıcı malzeme kullanmak 

Çocukların eline birşey verip git otur ye dememek 

Başlarında durmak lazım :)

(60 puan) tarafından
Başlarında dursan ne yazar bacım kocaman sofra seriyorum ama yine gidip dışında yiyo gelde deli olma
(2,522 puan) tarafından
Olsun ya ne olacak 2dk makineye bakar
0 oy
(11,473 puan) tarafından
Bi iğnenin bile yeri var buz dolabında saklama kapları kullanıyorum evimde fazla eşya yok biblo gibi gereksiz eşyam yok halıları kaldırıp temizliğe başlıyorum öyle kolay oluyor 
0 oy
(4,426 puan) tarafından
En gizli sırrımı açıklıyorum toplanın kızlar 

Tıptıp tıptıp 

Tiriririiiiimmmmmmm 

Cif+poşet kır kireç lekesine banyo fayans camekân armatür tümüne birebir formül cifi çok poşet ile ovala ve kirlere elveda
0 oy
tarafından
Canım ben bir şişe porçözü rahat 2 sene kullanırım çay makinama demliğime dökerim şişeye geri doldururum bardaklar kireç lekesi varsa onlarıda leğende Porçöze batırıp çıkarırım onun dışında yer silme suyumu her gün yenisini koyarım içine çamaşır yumuşatıcı ve çamaşır suyu koyarım suyu doldururum köpük köpük olur camları aynaları elimle silmeye uğraşmam köpüklü su yaparım leğene sünger le camın aynanın lekelerini temizlerim küçük çekçekle çekerim miss gbı olur sonra çay demediğin demliği çamaşır suyu ile kaynatırım o kaynattığım suyu boşa dökmem bulaşık makinasına atarım bulaşık makinasının filtresını fln yıkadıktan sonra tuzunu kontrol ederim bittiyse tuz koyarım filtre yi çıkarır yıkarım filtre nın yerine lavabo açıcı dökerim üzerine kaynar su dökerim miss gbı olur bu ara bulaşıklarım hep Kreç  lekeliydi finish parlatıcı finish başlık tableti finish tuzu fln aldım miss gbı yıkıyor şimdi petekleri söyleriz tualette hortum ile miss gbı yıkarız gram pislik kalmaz simsiyah suları hep gider evde civcivlerim var onların su ve yemek kablarını her gün sabunlar temz temz arıtma suyu ve taze yem veririm altlarına her gün yıkarım kapımda köpekler var onların suyunu ihmal etmem bir tanesi saldırgan olduğundan onların temizliğini yapamıyorum şimdilik aklıma gelenler bu kadar kuzum 
(60 puan) tarafından
Çok güzel anlatmışsın canım teşekkür ederim paylaştığın için benim de şu bardagim puslu makinaya pas kıraç çözücü döktüm çalıştırmadan ama geçmedi bir arkadaş tavsiye etmişti onuda
tarafından
Aman diyim Makinaya dökme kuzum por çöz dökme Porçöz başka deterjanlarla karışınca ölümcül oluyor o hatayı bir kere yaptım ölüyordum porçözü leğene dök lekeli bardakları tabakları çalkala
(60 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım tamamdir
0 oy
tarafından
En büyük sırrım Katya :D Bir tane robot süpürge alıyorsun kafan rahatlıyor sonra :) sağoslun katyacım her gün 12 de çıkar yerinden bir güzel tüm evi siler süpürür. Haftada 1 süpürge çalıştırıyorum artık. Temizlik yapan ablayı bile çağırmıyorum :))
(60 puan) tarafından
Baya ise yarıyor mu o ya bazı tanıdıklar varda çok iyi değil diyorlar
tarafından
Çok dandik markalar da var piyasada. İyi bir marka alırsanız çok işlevsel.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 204 göst.
12 Haziran 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde yunleyayca (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 459 göst.
0 oy
15 cevap 325 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (798 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 221 göst.

382,069 soru

11,438,728 cevap

35,007 kullanıcı

...