0 oy
146 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar icraya verdiğim şuan boşanma aşamasında olduğum eşim sigortasız çalıştığı için çalışmıyor görünüyor icrada nafakayı calismasa bile alabilirmiyim vermezse üç hapis cezası alirmi bilgisi olanlar yardımcı olursanız sevinirim

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bilgim yok canım avukatın yok mu mesaj atıp sorsan post çıksın 
-Reklam-
0 oy
(964 puan) tarafından
Bnm arkadaşım da aynı böyleydi ayrıldgi eşi sigortasiz cslisiodk nafaka vermemek için faiz binio diye biliyorum yani sigortalı işe girse fazlasiyla ödemek zorunda kalıyor o zamana kadar da sıkıntı olmadydi güya hapis cezası var deniyor ama olmadı 
tarafından
Yaa gerçekten hapis cezası almiyormu yaa
(964 puan) tarafından
Onlarda olmadı kuzum :/
0 oy
tarafından
Canım tebligat ne zaman gider bilmiyorum ama sigortasız çalışsa yani çalışmıyor gözükse dahi ödemek zorunda. İcra tebligatı eline ulaştıktan sonra ödemesi için 1 ay süresi var. ödemezse 1 ay sonra ceza davası açma hakkın oluyor. Ceza davasında da geriye dönüş 3 aylık nafakası alabiliyorsun. Yani bence onda da bekle 3 ay biriksin öyle ceza davası aç. Dediğin gibi ceza davası açıldıktan sonra ödemezse hapis cezası var. Ödeyene kadar 3 ay içerde tutabiliyorlar. 
tarafından
Yaa canım bazıları hiç bir ceza almaz falan diyor inşallah odemezse alırsa ceza böyleleri rahat gezip tozmasin
tarafından
Yok canım eşim avukat en az 10 kişiyi aldırttı içeri :)). Ona sordum.
tarafından
Yaa anladım canım peki üç ay yatipta geri ödemese.
tarafından
Malesef 3 ay tutabiliyorlarmış bu konu için sadece. Ama öder muhtemelen. Sigortasız da çalışsa 3 ay içerde yatınca işinden de olur. Daha ödemeyen görmedim. İçeri aldıkları gibi ödüyorlar. Genelde çevirmede falan yakalanıyorlar
tarafından
Yaa canım çok teşekkür ederim rahatladım yaa Allah senden razı olsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 125 göst.
20 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 40 göst.
20 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 687 göst.
4 Eylül 2020 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,614 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Prens annesii (1,718 puan) tarafından soruldu

378,115 soru

11,317,261 cevap

34,763 kullanıcı

...