0 oy
1,323 göst.
Diğer kategorisinde (283 puan) tarafından
Kizlar ikizlerimden biri hic anne sutu almiyo digeri biraz cekmeye calisiyo ama pek beceremediginden sutum cok azaldi . Hippin teneke kutusundan  kullaniyoduk cok pahali yanina bebelac gold aldik birisi cok gazli ona hipp digerine bebelac veriyorz .. sizler hangi mamayi kullandiniz anne sutu almiyolar die iyi bisey olsun istiyorum . Mama yuzunden kafayi yicem artik 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben aptamil kullanıyorum canım
(283 puan) tarafından
Anladim canm onu ilk basta kullandik erken dogduklari icin pek beceremediler zaten emmeyi ama nisasta orani cok deyince degistik
tarafından
Bizim de digerleri kabizlik ve gaz yapti cNanim. 4 mama denedik bunda kaldik
(283 puan) tarafından
Aynen dogrudur canm iste malesef bebekten bebege degsiiyo
tarafından
Aynen tatlım. Allah saglik versin
(283 puan) tarafından
Aminnn canimmm ❤
-Reklam-
0 oy
tarafından
canım ben aptamil kullandım ama bu şokta 40.tl olanı kylladum sonra bir ara hic bir yerde bulamiyca birde a101 vardi bulamiyca bimden bebevita kullanıyorum memnum her ıkisinde de memnunumm yani
(283 puan) tarafından
Kac aylik canm bebegin .. onuda denedim kabiz yapti yaa keske icselerdi
0 oy
(2,201 puan) tarafından
Hero baby kullaniyorum. 

Bizim kiz cok seviyo hem e bebekte 400 gram 20 lira 
(283 puan) tarafından
Ayy onu denedm canm keske icselerdi asiri gaz yapti
(2,201 puan) tarafından
Hadi ya :/ zeytinyagi koydun mu icine azcik oyle deneyince azaldi bizdr gaz sorunu
(283 puan) tarafından
Yok canm ne bilim oda tembellik yapiyo falam diyolar ayy karistim iyice
(2,201 puan) tarafından
Aa ilk kez duyuyorum
(283 puan) tarafından
Aynen canm diyorum ya napacagimi bilemiyorm annemi kandirirsam digerinede bebelac vermek istiyorm
0 oy
(180 puan) tarafından
Benimde ikizlerim var canım biri fazla emmiyor diğeri emiyor ama yetmiyor ilk sma ve bebelac kullandık birine çok gaz yaptı snra smilac kullanmaya başladık şükür gaz sorunu kalmadı 
(283 puan) tarafından
3 aylik canimm gaz sorunu ne zaman geciyo acaba ..
(180 puan) tarafından
Bizim tamamen 4 aylıkken geçti kuzum
(283 puan) tarafından
Ayyy darisi basima kuzumm .. peki gaz gecince uykusuda duzene giriyomu cunku bu gece 1 de kalkiyo agliyo biraz yatiyo saat 4 te kalkiyo bida da uyumuyo uyusada 5 dakika sonra tekrar aglayarak kalkiyo
(180 puan) tarafından
Tabi bizim girdi canım gazlıyken ne uyuyamıyordu ne öğle uykusu vardı ne gece hep inliyordu şimdi bi acıktığı zaman uyanıyorlar o kadar
(283 puan) tarafından
Ayyy darisi basima insallah kuzuu
0 oy
tarafından
Aptamil veriyorum canım
(283 puan) tarafından
Bizde aptamil verdik kuzum ama nisastasi cok dediler tanidik hipp gaza iyi geliyo deyince annemler tutturdu hipp diye oda malum cok pahali tek bebek olsa neyse
0 oy
(2,032 puan) tarafından

Aptamil kullaniyorum cnm 2. Ayinda basladik sütüm yetersizdi simdi tamamen bitti:'(

(283 puan) tarafından
Ayy bende 3. Aya yeni girdik sıkıyrm anca bi kac damla geliyo
(2,032 puan) tarafından
Şuan 5.5 aylik cnm
(283 puan) tarafından
Anladim canim napalim bizimde kismetimz buymus saglikli olsunlarda
(2,032 puan) tarafından
Aynen öyle cnm ☺☺
0 oy
(40 puan) tarafından
Kesinlikle similac ben kızımı onla büyüttüm aptamil bebeler felan gibi kof kilo yapmadı 
(283 puan) tarafından
Aynen canm basta aptamil kullaniyodk biraktik bi cok mama denedim kabiz oldular annemler israrla hipp aldiriyo iyiymis die ama hipp icen bebegime cok gaz yapiyo zaten kolik
0 oy
tarafından
Canim ben ikizlere ilk aylarda hep aptamil conformil verdim 350 gr 65 tl ama kusmalari fln azdi sonra bebelac golda gectik bayagi mama denedik suan sadece birisi mama iciyo onada bebelac veriyorum
(283 puan) tarafından
Ayy sagolasin kuzu valla duyunca rahatliyorum  demek parasina gore pek degil bu isler hippin parasiyla bas edemiyoruz
tarafından
Valla canim biz yıldık bu mama konusundan kızlar 7 ayliklar teki daha mama icmiyo sma bebelac gold aptamil ar aptamil conformil denedik en iyi conformil ve bebelac goldu ictiler gaz da yapmadi pek yani
(283 puan) tarafından
Aynen canim bendee .. sagolasin valla
0 oy
(3,545 puan) tarafından
Anne sütüne en yakın mamalardan biri Bebelac Gold canım ben onu kullanıyorum
(283 puan) tarafından
Ohh iyi canm rahatladim yaa fiyata bakmamak gerek demek
(3,545 puan) tarafından
Hatta gaz sorununu en aza indiren mama diye geçiyor ama her bebeğe yaramıyor fiyata bakma eğer kilo alımı iyi gaz derdi yoksa aynı mamaya devam canım
(283 puan) tarafından
Yok canm hem tok tuttu babelac verdigim kuzumu hemde gazina iyi geldi rahat .. kilolarida iyi masallahh
0 oy
tarafından
Ablamin oğlu hiç emmedi daha doğrusu ablamın sütü yoktu. Bebelac Gold Nutriconfor kullanıyordu. Hatta eczanede felan da bulamıyorduk internetten sipariş veriyorduk.
(283 puan) tarafından
Ayy sagol kuzu rahatlattin benii valla
tarafından
Rica ederim ❤
0 oy
(162 puan) tarafından
Bende kizimda bebelac kullanmistim 
(283 puan) tarafından
Sagoll cannimmm
0 oy
(8 puan) tarafından
Aslında süt sağdıkça çoğalır gelmeye başlar ama bende mama vereyim dedim bi kaç gün denedim ama sağdıkça süt çoğalınca bıraktım  şimdi promalt rezene çayı tuketiyorum sutum ıyi yani ama ablamda hiç bisey kullanmadı aptamil  verdi anne sütüne yakın diye doktor tavsiye etmiş 
(283 puan) tarafından
Bizede ilk hastanede aptamil kullandirttilar nisastasi cok die biraktk canm. Tabiki basta bende sagiyodum gunde 5 defa 150 cc cikiyodu ama millet ve annem sagma emzir dedikce emmeyen ememeyen cocuklar olunca sut gider tabi ..
(8 puan) tarafından
Doğrudur allah kolaylık versin valla zor benimki yoğun bakımda kaldı 1 aya yakın biberonla sutumu sagip verdiriyodum hiç ememiyordu çıktığında zorlaya zorlaya emzirdim öğrendi sonunda simdi yine az emiyor azaldi benimde ama promalt falan aliyorum mama vermemek icin
(283 puan) tarafından
Aminn canim zor valla bizimkiler 34 .te dogdu coknsukur kuveze girmediler ama emmeyide beceremediler anadan dogma plastikci ciktilar :)
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Ben kızım ilk doğdupunda nşraz anne sütü verdim ama hiç emmedi sağarak verdim ilk maması evolviaydı kabız yaptı sonra similac kullandım bebeğenmedi en son sma optiproya geçtim şuan onu yiyo onu sevdi bende çok memnun kaldım gelişiminde yardımcı oldu boyu falan uzadı
(283 puan) tarafından
Onuda denedm kuzu gaz yapti kabiz yapti  bimin mamasina kadar .. anne sutu almayinca mamada cok teredutte kaliyorum bide ikisine ayri verince acaba digerine haksizlikmi yapiyorm diye dusunuyorm :(
(1,615 puan) tarafından
Düşünme öyle hangisi neyle doyuyorsa onu yapıcaksın elbette canım ben başka mama kullanmadım aptamil falan eskisi gibi değilmil önermedi ebesi hiç
(283 puan) tarafından
Dogrudur canim aynen iyi saglikli olsunlarda napalim
(1,615 puan) tarafından
Aynen canım sağlıklı olsunlar yeter
0 oy
(158 puan) tarafından
Ben aptamil kullandim hep bir yasina gircek hala kullaniyorum memnunum
(283 puan) tarafından
Nisasta orani fazla dediler canm o yuzden bunlari denim dedim mama olayi gercekten cok sıknti yaa sut almayinca
(158 puan) tarafından
Herkes bisey soyluyo cnm bilemedim ama aptamil en iyi mamalardan biri sutun yetmeyince yapacak birsey yok cnm saglik olsun
(283 puan) tarafından
Aynen oyle canim aslinda cok sutum vardi sagiyodum milleti bilirsin annemde dahil sagma emzirmeye calis deyince onlarda ememeyince gitti sut sıķıyorm bi kac damla anca geliyo
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Doğumdan itibaren Aptamil kullanıyorum canım..
(283 puan) tarafından
Anladm canm basta onu kullandik hastanenin onerdigi ama nisasta orani cok deyince biraktik
(3,187 puan) tarafından
Anladım.. evolia var galiba bide sma :)
(283 puan) tarafından
Denedm canim en son bebelac kalmisti cok sukir en azindan birine yaradi digerinede tam yaricakti anam engel oldu :)
(3,187 puan) tarafından
:D allah kolaylık versin canım
(283 puan) tarafından
Aminnn canim hepimizeee :)

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 212 göst.
6 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 312 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy