+1 oy
319 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bir anne olarak hep mükemmel mi olmak zorundayız herşeyin en iyisini en güzelini mi yapmak zorundayız neden isyan etmeye bile hakkımız yok bir saatlik kafa dinlemeye ihtiyacımiz yok gibi davranıyor herkes, anne olunca ne oluyor ne değişiyor biz bile bile cocuklarimizi ateşe atar miyiz. Bunları sormamın ve sorgulamamin sebebi sürekli eleştirilmek hep eksi bir yön bulmaları. Çocuğun boğazına süt kaçar ne biçim emziriyorsun yürümeye çalışırken kaşla göz arasında düşer, düşerken sen neredeydin of yoruldum dersin aa öyle deme herkes çocuk büyütüyor çocuğu uyutamazsın saat kaç oldu uyut artık. Dokuz ay karnimızda taşıyıp binbir zorlukla doğurup bakıp büyüttüğümüz evlatlarımızı herkes bizden iyi düşünüyor  sırtımıza yüklenen sorumluluklar daha da artıyor ve her geçen gün daha çok yoruyor 

10 Cevaplar

0 oy
(1,752 puan) tarafından
Bugun burası çok isyankar ya
tarafından
Birgün mutlu bir post açabilirim umarım canım
(1,752 puan) tarafından
Senın için demedım kız genelı bugun böyle postların yok hakkı nı helal etmiyorm vs
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eğer cevabını net bir şekilde verirsen cesaret edemezler canım çünkü insanlar bundan anlıyorlar hiç kimse mükemmel değildir 
tarafından
Aynen öyle canım ben artık söylüyorum buyukte olsa büyükse büyüklüğünü bilecek o beni kırmaktan cekinmiyorsa bana saygı duymuyosa bende ona saygı duymam hep sessiz kaldım baktım ben üzülüyorum üzüldükce susmuyolar söylüyorum sesimi yükseltmeden
tarafından
En yakınımızdakiler vuruyor zaten bu hiç şaşmaz annemin bir lafı vardır bazıları uyusun diye sallar bazıları büyüsün diye herkesin lafina kulak asma der
tarafından
Benim bebeğim yokta banada neler söylüyorlar insanlar susmaz hiç bir zaman
tarafından
Rabbim en kısa zamanda kucağını doldursun canim
tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Çocuk aç açık yokluk içinde kalmadığı sürece düşer de kalkar da hastada olur boğazına bi şey de kaçar bunlar hep normal 
tarafından
Herkesin çocuğu el bebek gül bebek büyüyor sanki anlatamiyorum
0 oy
(1,170 puan) tarafından
malesef oyle canim heleki cevremizdeki kisiler anlayissiz oldugundan boyle oluyor bn annesiyim demeyi ogren canim bn esimle bile bu yuzden tartisiyorum sabaha kadar uyumamis basini beklemişim en son sabah 6 olmus salliyorum kendisi uykuyu almis tabi bn sallarken agliyor kalkmak istiyor ayagimdan yeter yat uyu sabah oldu cocugum diye biraz sesim yuksek cikmisti geldi sen ne bicim annesin boylr mi davranilir vs vs bnde karisamazsin sorgulayamazsin bn annesiyim cok biliyorsan al sen salla dedim gittim yattim hic sesini cikaramadi sende oyle davran canim sonra sonra anliyorlar
tarafından
Valla benzerini bende yaşadım sabrimin sonuna geldiğim bir an çocuğa sesim yükseldi vay efendim ne biçim anneymisim insanın en çok zoruna giden de aynı yastığa baş koyduğu kişiden bunu duymak
(1,170 puan) tarafından
aynen oyle valla umrumda degil bana oyle deyince bnde kalk sen bak bn bakmayi bilmiyorim senden ogreniyim bakmayi da diyorum bni begenmiyorsa oda kalksin babalik yapsin herseyi tek kisinin ustune yuklerse kusura bakmasin bir yere kadar bizim de dayanma gucumuz var yorgunluktan hastalaniyorum kendi gayet guzel uykusunu aliyor seviyor bn butun skntisini cekiyorsam anneyim diye robotta degilim sonucta bir yerde bizim de pilimiz bitiyor hic alttan alma kuzum oyle diyorsa ver kucagina o sallasin bakalim bakmayi onlardan ogrenelim
0 oy
(388 puan) tarafından
Valla kimse anneliğimi sorgulayıp kulp bulamaz.  Ben ağzımı açarsam çok pis olur çünkü. Hiçte mükemmele zorlamıyorum olduğu kadar. 
tarafından
Ben yapi olarak mükemmelliyetçi biriyim ama çocuk olduktan sonra baktım herşeye yetişemiyorum eşime de yaranamıyorum saldım yakasini
(388 puan) tarafından
Valla bende öyleydim. Ama kızıma ayırıyorum tüm zamanı. Kapı cam sonra da silinir o kirler çıkar. Ama kızımın geçen zamanı geri gelmez.
tarafından
Çok haklısınız ileride çocuklarımızın bize teşekkür etmesi ve düzgün bir kişilik yetiştirmek için bol bol vakit geçirmeliyiz
(388 puan) tarafından
Aynen öyle. Ben mesela elimi vurmam eve oyle dolap içi falan. Normal üstten temizlik yapar geçerim. Bugün annemi çağirdım yarın da gelecek. O kızımla ilgilenecek ben yapcam.ama eğer gelemeseydi yapmazdım. İş kalirdi cok onemli değil.
0 oy
(12,966 puan) tarafından
G.tüne güvenen doğursun büyütsün başkasına akıl vermekle olmaz bu işler 
tarafından
Çok haklısın laf soylemesi kolay geçmişte ki çocuklarla şimdiki çocukların aynı olduğunu düşünmüyorum
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum çokkk hiçbir şeye hakkmz yok sanki bzm değil bu çocuk lar inan bnde anlamıyorum kmseyi yoruluyorum beynm yoruluyor 
tarafından
Evet sanki anne olunca herşeyden feragat etmemiz gerekiyor gibi davranıyorlar kır dizini otur çocuğunla ilgilen der gibi konuşmalar. Ya ben anne oldum ama ölmedim yeri gelir evimde otururum yeri gelir dışarıda gezer çocuğuma da bakarım
(1,307 puan) tarafından
Bide şey var bi çocuğn var evnn işinde yapamıyomsn hep bz fedakarlık gösterelim bazen çıldırıyorum kafayı yicem diyrm
tarafından
Sorma ya
(1,307 puan) tarafından
Ne yapalm Rabbım büyük
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Sanane sizene demeyi bilirsen cok mutlu olursun emin ol,kimse kimsenin anneliğini de insanlığını da sorgulayamaz senin çocuğunu senden başka kimse cok düşünemez benim çocuklarımı da ayni şekilde benden başka kimse düşünemez,biri sana bise diyince SANANE demeyi bil sen kırılıcagına o kırılsın 
tarafından
Artık bıktım zaten en güzeli dediğin gibi yapmak bundan sonra böyle
0 oy
tarafından
Ben herkesin ağzının payını öyle bir verdim ki şimdi bana çıtları çıkmıyo. 
tarafından
Sen ağızlarının payını verene kadar her kafadan bir ses çıkıyordu dimi
tarafından
Her laf demek isteyene anında verdigim için o ona dedi o ona dedi sinirleniyo laf söylemeyin diye,benim herkese ayrı ayrı pay vermeme gerek kalmadı :D
tarafından
:D iyi bari anlayıp bir iş başarmışlar
0 oy
(11,238 puan) tarafından
Onları diyene dişlerini geçir gerçekten annesi olduğumuz için suçlu olan hep biz oluyoruz bana bisi diyen olduğunda cevabını alır 
tarafından
Evet hep biz suçlu oluyoruz bir kere de baba babanne anane dede vs. kimse suçlu olmuyor çünkü biz anneyiz herşeyin en iyisini yapmalıyız:(
(11,238 puan) tarafından
Millete hiç takilma canım ben eşimle bi kac kere tartıştım bu yüzden cam fanus yap ona koyalım istersen dedim en son
tarafından
Güzel lafmiş bundan sonra eşim birşey dediğinde kullancam bunu :)
(11,238 puan) tarafından
Kullan bide gaz problemimiz var onun yüzünden tartıştık dedim ki ben sokaktan buldum geldim zaten canım yanıp da doğurmadım ya hoşuma gidiyor böyle olması diye dalgaya vuruyor leylekler getirdi diye yok dedim kargalar getirdi :)

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 377 göst.
19 Kasım 2022 Aile kategorisinde Esma elif (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 150 göst.
14 Eylül 2022 Aile kategorisinde oznur1907 (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 266 göst.
26 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Sulemhmt (731 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 574 göst.