0 oy
92 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (13,202 puan) tarafından

Keremin doğuştan reflüsü var benden genetik maalesef. Bugün doktora götürdüm lansor verdi. Kullanan varsa nasıl veriyorsunuz? Sabah içini açıp suyla verin dedi ama çok zorlayacak yaa :( bir de reflü ameliyatı yaptıran var mı acaba bebeğine? 

5 Cevaplar

0 oy
(1,139 puan) tarafından
Aslıs ablammmmm. 

Züheyr eymene  raintap vermiştik çok uzun süre 5 ml suya koyup eritip veriyorduk ama şırınga ile çaktırmadan dişini. Kaşır gibi yada ağızına bişey verecekmiş gibi yapıp şırıngayla sıkıveriyordum kaşıkla içmiyor du anlıyor du. Birqz daha büyüyünce gaviscon şurubu geçtik hap ile ikisini aynı anda kullandık bir de reflü. Üstüne ağlayınca veya koşunca yorulunca oluk oluk kusuyor du gaviscon çok basit geliyordu gözüme ama en iyi gelen o oldu sonrasında 2 hafta daha gaviscon verdi doktor şu anlık tekrarlama olmadı 
(13,202 puan) tarafından
Kuzum valla nasıl vereceğim bilmiyorum ben de. Geçen hasta olduğunda hapı eritip suyuyla vermeye çalıştım anladı içmedi büyük de şimdi. En az bir buçuk ay vermem lazım. Züheyr Eymenim nasıl oldu okula gidiyor mu?
(1,139 puan) tarafından
Tabi güzel ablam hala 4 gün şeklinde devam ediyoruz 2 gün yetersiz kalır diye korkuyoruz dikkaldırım da ki özel ışığım a gidiyorduk çok cepçi ler di öğretmen ler de kırdı biraz beni bu gün okul değiştirdik kükürtlü ilk özel eğitime geçtik bu okul 1 ay sonra bizim sırameşelere evimize yakın yere taşınacak bina bitmek üzereymiş ram eymene kaynaştırma raporu verdiii yani özel kendi gibi çocuklar ile değil de normal çocuklar ile kreşe başlayacak kaynaştırma öğrencisi olarak bu sıralar baya içimiz yeşerdi yıprandık yorulduk daha yolun başında yız ama ben inanıyorum atlatacağız raporu da atipik olduğu için bir yıllık verdiler içimiz yeşeriyor böyle basit şeylere
Şırınga ile versen nasıl olur aslı ablam
(13,202 puan) tarafından
Ayy nasıl sevindim anlatamam kuzum aklım hep Eymen deydi acaba ne yaptı diye rahatsız etmek de istemiyorum tabi. Ay inşallah kuzum çarçabuk atlaşırsınız şu dönemi.
Çay kaşığı ile verdim az önce altta bir hemşire arkadaş da yoğurtla falan vermiş olmazsa öyle denerim.
-Reklam-
0 oy
(2,136 puan) tarafından
1 aydır kullanıyoruz canım oğluma .

Bir kaşık meyve suyuna katıpta verebilirsin daha rahat olur icirmesi .
(13,202 puan) tarafından
Ahh içse keşke meyve suyu ne süt ne meyve suyu hiçbir şey içmiyor
0 oy
(403 puan) tarafından
Lansor kanser olasılığı yaptığı için piyasadan toplatılıyor du benden size tavsiye gavisgon şurup alin
(13,202 puan) tarafından
Lansoru bizzat kendim kullanıyorum bildiğim bir ilaç
(403 puan) tarafından
Peki siz bilirsiniz ben sadece söyledim
(13,202 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(1,316 puan) tarafından
2yasa kadar kullandık birakali iki ay oldu desem
(1,316 puan) tarafından
Valla canım istanbuldaysan Gökhan beyi öneririm bizi bu illetten o kurtardı cignemez mesela kızım kusacak diye düşün 26aylik her defasında sorduğumda cevap verdi cignemeyi bilmeyen çocuk yoktur diye telkin etti beni kustugu için korkuyor dedi ve gerçekten yavaş yavaş alışıyor Allah razı olsun o adamdan ben aspire eder diye hep yanımda yatırdım gık diyesiye kalkardim günde 10defa kusmak nedir düşün şu anda belki üç dort gün belki haftada bir ve yavaş yavaş karıya başladık pilav fasulye ıspanak erişte falan yoyorki bunlar bizim için başarı her çocuk bir değil alışacak annesi diye bana çok telkinde bulundu inşallah büyüdükçe düzelecek
(13,202 puan) tarafından
Bursadayım kuzum Uludağ tıpa götürüyorum zaten eski personelim annem hala personel çok fazla hoca var tanıdığım işinde uzman inşallah sonuç alırım almazsam kardeşim orada zaten getiririm yakın Bursadan sonuçta. Çok doğru telkinler biz de eşimle hep böyle telkin ettik kendimizi gece 4 te yıkamak nedir çocuğu kusmuktan beni bir tek sen anlarsın. Artık ağlamak isterdim sinir bozukluğundan. Şu bir aydır kusmuyor inşallah geçer ama kloru yüksek çıkmış işte o da bu hastalıkta normal.
(1,316 puan) tarafından
Normal canım bak bizim berbattı diyorum ben kendim hemsireyim öyle bir mide görmedim bebekte ben aşırı ödem sis yani 15 gunluktu ya endoskopi yaptirdigimda aklım almadı 15gunde nasıl oldu diye ki ben yıllarca yenidoğan hemşireliği yaptım şimdi iyiyiz mesela ne kadar ağladım yemiyor diye ne sinir stres yani evet zorluyor ama geçiyor emin ol yeme bozukluğunda asarsak ve su katı olayını düzeltilerek bizden iyisi kalmayacak çünkü çok akıllı maşallah gelişim olarak boy üst sınır kilo normal pedagok testleri yaşıtlarının üstü ama sadece yemek işte onuda asacaz insallah
(13,202 puan) tarafından
Rabbim tez zamanda onları da göstersin canım. Keşke doktoru dinlemeyip ben de götürseydim gastroya çocuğu içime dert oldu inşallah atlatır da. Yaa nasıl o kadar olmuş anlamdım cidden sizin. Şaşırdım valla. Anne sütü iyi geliyor diyorlar ya içebildi mi ki? Reflü de laktoz da çok zorluyor
(1,316 puan) tarafından
Yok canım kırk gün emdi emmedi zaten problemli bir bebekti ikizdi ikizlerimin biri yirmi haftalıkken öldü diğeri otuz altıda kalp atimlari bozuldu diye acil sezeryanla alındı doğum kilosu 2300 şu zor bir hamileleikti Gökhan bey ikiz olduğu için olabilir bir etken demişti laktoz intoleransimiz vardı bizim aşırı alerjik bir çocuktu çoğu şeyi aştık biz laktoz düzeldi yaşından sonra herşey yavaş yavaş olacak işte biraz bilmemezlikten de kaynaklanıyor ben bildiğim halde neler neler yaşadım annem bebek kusar şöyle böyle götürme babam endoskopi yaptırma falan neler neler dediler ama iyimi götürüp yaptırdım ne kadar erken o kadar iyi diyorum kendini suçlama düzelecek öyle düşün benim kızım duzeldiyse emin ol düzelir yani
0 oy
(129 puan) tarafından
Ben kullandm oğlum 11 aylıkken başladım bir tane lansor kapsülün yarısını sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı yoğurtla karştırarak iöerdm doktormz öyle önerdi benim oğlum çok kusardı uykuda bile gnde 7 kez kustgunu hatrlıyorm. Bu ilaç sayesnde reflüden kurtuldk şu an 31 aylık oğlum 1.5 ay kuşlandk ilacı
(13,202 puan) tarafından
Ayy keşke biz de kurtulsak yaa. Bize de 1.5 aylık tedavi başladı ilk defa. Bebek reflüsü geçecek diye bekletti hep doktoru en son kusmalarına dayamadım bizim de öyle en az dört kere kusuyordu

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 81 göst.
13 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 107 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Kelebek0707 (1,363 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 209 göst.
8 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 101 göst.
17 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tinkirbelll (1,120 puan) tarafından soruldu

379,528 soru

11,361,524 cevap

34,839 kullanıcı

...