0 oy
197 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızım 22 aylık, asırı meyve yemek ıstıyor yanı mesela kavun sabah 10 dılım yıyor belkı sonra oglen bıdaha ıstıyor aksam bıdaha resmen buzdolabı onunde aglıyor, seftalı 2 tane yer, muz 1tane. Yemegı de yıyor sukur ama bu meyveyı resmen cocuk delırıyor tutamıyorum

11 Cevaplar

0 oy
(9,675 puan) tarafından
Maşallah kuzum yemek e yiyorsa sıkıntı yok bence 
tarafından
Şekerı yukseltir derler yaa :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Nazar degdircennnn
tarafından
Kız masaAllah dıyım ama şekeri yukselır dıye korkuyroum
tarafından
Yok kız çocukta şekerin ne işi var yemek yiyorsa suyunu içiyorsa sıkıntı yok
tarafından
Kız olur mu cocukda sekerın ne ısı var :D ne oluyorsa cocujluk donemınde yanlıs beslenmekten oluyor ılerıde zaten :D su ıcıyor onda da sıkıntı yok
0 oy
(5,410 puan) tarafından
Sadece yemek yemesini engeller ne gibi zararı olabilirki
tarafından
Meyvede seker oldugu ıcın fazla yendıgınde yukselıyor
(5,410 puan) tarafından
Haklisin canım internetten baktım da zararliymis gerçekten.
tarafından
Tabı kız ılerıde seker hastalıklarının cogu cocukluktan beslenmekten oluyor zemın hazırlıyor
(5,410 puan) tarafından
Bende dikkat edeyim canım teşekkür ederim
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Her şeyin fazlası zarar. Kan şekerini yükseltir. En azından az şekerli meyveleri tercih et. 
tarafından
Neler acaba araştırayım onları
(3,491 puan) tarafından
Glisemik indeks Listelerine bakabilirsin, 55 ve altı olanları tercih et, ne kadar az o kadar iyi. Bi de aldığın meyvenin tadından kendin de anlayabilirsin, mesela bazı kavunlar çok az şekerli oluyor bazıları fazla şekerli, genellikle ne kadar olgunsa o kadar şekerli olur.
0 oy
tarafından
Herşeyin fazlası zarar cnm.beslenmeden dolayı şekeri çıkabilir..porsiyon şeklinde ver cnm yemekten sonra yedir.benim kız 3 yaşında o da çok sever meyve ama sınırlı veririm.eşim şeker hastası çocukların da olması istemiyorum genetik olursa yapacak birşey yok ama beslenme kaynaklı olmaması için dikkat etmek lazım

Mesela kaynımın oğlu beslenme kaynaklı 12 ysşında başladı şekeri ilk komaya girince öğrendiler iğneler ilaçlar kullandı halen de kullanılır şu an cihaz var vücudunda 16 yaşında şu an kendi kendine beslenmeye dikkat eder porsiyonluk yer
tarafından
En korktuğum sey işte Allah korusun, ama ınsan kıyamıyor isteyınce üzüle üzüle verıyorum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bu kadar meyve çok zararlı eve almamaya çalış bence
tarafından
Pazara beraber gıdıyoruz daha dolaşırken ağlıyor Meyve dıye küçük nektarınlerden yıyor 3*4 tane pazardan çıkana kadar
0 oy
tarafından
Herşeyi dozunda yemeli 
0 oy
tarafından
Yani maşallah ama kavun fazlaymış ya şekerini yükseltir her şeyin fazlası zarar.
0 oy
(2,610 puan) tarafından
22 aylık için çok fazla canım biraz az ver oyala başka şeylerle 
tarafından
Çok ınatcı çok, saatlerce aglayabıkıyor bırsey ıcın az versem elınde tabak çatalla yüne gelıyor :D acaba bır eksıgı vs olabılır mı dıye düşündük vücudunda
(2,610 puan) tarafından
Bilmiyorum canım olabilir belki
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Ohh şifa olsun cnm havalar sıcak yesin serin serin 
tarafından
Kız cok yıyınce zararlı oluyor yoksa yesın
(2,835 puan) tarafından
Meyve sevmesi çok çok iyi ama aşırısı zarrali cnm şekeri yükseltiyor dengelemek lazım
0 oy
(3,040 puan) tarafından

Meyve sekeri yükseltir(Fruktoz)porsiyon olarak çok fazla bir kan tahlili yaptırın isterseniz.

Küçük kuzenim şuan 9 yaşında, 3 yaşında tip 1 diyabet tanısı aldı.insulin iğneleri oluyor hergun ,hayat boyuda devam edecek .
tarafından
Evet bende bundan korkuyroum herseyın temelı bebeklıkten atılıyor cunku, kan tahlılı yaptırıcam belkı bır eksıgı vardır

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 29 göst.
4 gün önce Güzellik-Bakım kategorisinde Gadjs (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 223 göst.
29 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 128 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Nurtopum (617 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 26 göst.
8 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mlknkrc (296 puan) tarafından soruldu

381,752 soru

11,428,788 cevap

34,988 kullanıcı

...