0 oy
395 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Yaa kızlar bugün daha ilk gunumuzdu evimde 2 kere halıya yaptı. Kaynanamgilde de 1 kere klozete 1 kere de halilarina yaptı... Evimiz bahçeli kaynanam sürekli evde tuvalet eğitimi olmaz sabahtan akşama kadar bahçede durcaksin diyor surat asip durdu eşimde evimize gelince yukarı annemgile çıkma çocuk öğrenince ye kadar gerek yok kimseye minnet eylemeye dedi halisina üç beş damla leke gelince surat aşar gibi yaptılar çünkü. Ev halısı da değildi balkon halisiydi halbuki...eşimde diyor bu kızın hiç mi işi olmayacak herkesin evi bahçeli mi sanki de sabahtan akşama kadar nasıl dursun da bu kız  diyor annesine (Oğlum aşırı hiperaktif zaten) yaa evde olmaz diye bişey mi var Allah aşkina.. her 10 dkya bir götürüyorum halbuki çişe. Pes etmek istemiyorum da ama herkesin evi kirlenmiyor mu bu durumda ne yaptınız da acaba siz.. (oğlum 28 aylık)

21 Cevaplar

0 oy
(4,430 puan) tarafından
Kaynanan şaşırmış heralde asıl dışarda olmaz napcan sabahtan akşama kadar disarda
(1,011 puan) tarafından
Yaa demii. Altına yapıp gidecek nereye yapması gerektiğini nasıl yapması gerektiğini ogrenemeyecek. Şimdi en azından hemen banyoya sevinçle koşuyor tamam daha çişini geldiğini söyleyemiyor ama hadi çiş yapalim dediğimde gidiyor.. insanı tedirgin edip korkutuyor mu bilmiyorum :(
(4,430 puan) tarafından
Kız hangimiz tek seferde ogrendik sanki bizde yapmışızdir kaynanan da zamanında bu gayet normal tabi onceden öyleymiş çünkü işten güçten eve girilmiyormus nereye bulsa oraya yallahta o gunle.bugun bir.degil ki:)
-Reklam-
0 oy
(2,366 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Çok  norml bizim ev bahçeli ama yedi yirmidort dışarı yapmadı, hatta erkek çocukları özelikle dışarı alışması daha sıkıntılı norml görüyorlar sonradan, her bulduğu yere yapası geliyor sonra, görümcemin oğlan misal çarşı ortası yapası geliyor normal görüyor, tuvalete alışması daha önemli, benim kizda 18 19 aylıkken öğrendi evde üç günde öğrendi heryeride batırdı tabi canı sag olsun yıkanıyor sonucta
(1,461 puan) tarafından
Kız ne diyon. Hiç birşey anlaşılmıyor
(2,366 puan) tarafından
Sjjsje iki çocuk bel ağrısı bukadar olmuş jdnd
0 oy
(5,326 puan) tarafından
Bizim bahçemiz yok napak biz bahçe olsa neye yarar hava yanıyor gündüz. Kaynanan hali batacak diye laf etmiş gitme oraya bence eşin hakli
(1,011 puan) tarafından
Eşimde aynısını söylüyor. Bu ülkede kaç kişinin bahçesi varda diye ama tee 30 yıl önceki çocukluklarını örnek veriyor.. ya zaten her gittiğimde farklı bir konuda laf sokuş var cinslik ön planda ama benim kalbim kötülüğe el veremiyor buyugumdur sevaptır diyip duruyorum. Bide öğretmenim eylülde okula başlayacağım oğluma o bakacak iyice tedirgin olmaya başladım
0 oy
tarafından
Eşin söyleyebilcek herşeyi söylemiş , halıyada işedi sıçtıda cocuk şak diye öğrenicek hali yok bir hafta sürer bir ay bile sürer ben tuvalete alıştırırken hiçbiryere gitmedim 3 günde alıştı ama ben yine 1 hafta evden cıkmadım
(1,011 puan) tarafından
Yaaa ben çok sabırlı yaklaştım sonuçta oğlum içinde kolay değil bu durum. Oğluma artık bezimizin olmadığını büyüdüğümüzu banyoya gitmemiz gerektiğini soyluyorum güzel bir şekilde. Oyunla eğlenceli hale getiriyorum.. ama cidden öyle bı surat astı ki oğluma da kızdı. Benim canımın sıkıldığını anladı bu seferde benimle guleryuzlu bir şekilde konuşmak istedi. Ben öğretmenim Eylül de ise başlayacağım kesin bezi istiyor gibime geldi. Ben napcam diye düşünceye kapıldı bence. Ama bu çocuk mecbur öğrenecek yani ne yapabilirim de. O an halıya yapınca banyoya götürdüm oğlumu ayy diye orasını gösteriyor beni öpüyor istemeden yaptım anne der gibi.. içeri girmeye korktu resmen oğlum kızacak kayınvalidem diye kızdı da zaten... Eşimde gitme dedi gitmeyecem de bu süreçte zaten aman şöyle alistiririz şöyle bakarız diyorlar bir gram nezaketle yaklaşım yok :(
0 oy
(1,381 puan) tarafından

Kaynanan kendi çocuklarına öyle mi yapmış :ermm:

(1,011 puan) tarafından
Titiz bir bayan... Babanneye bakıyor yılda 1 ay filan bunda da kalıyor o yaptığında bağırıyordu çok duyardım sesini.. ama torununa tepki vereceğini sanmıyordum.. ben psikolojik etkilenmesin derken çocuğu korkuttu resmen ve ben dakika başı bahçede duramam yani :(
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Eşin çok doğru demiş hiç minnet etme bu bahaneylde evlerine gitmezsin :) alışana kadar :) 3 ay oldu bzim arada kaçırıyor napayım 
(1,011 puan) tarafından
Öğretmenim eylülde oğluma bakmaya başlayacak mecbur gitmek zorundayım:( zaten diğer zamanlarda da sık sık gidip durmuyorum hergun görüşme durumumuz yok yani ne zaman istersek o zaman gideriz evlerine
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Ay şu herşeye karışan annelere kaynanalara deli oluyorum eşinde anlayışlıymış ne güzel 
(1,011 puan) tarafından
Biraz cins ve laf sokan bı kaynanam var eşimde biliyor huyunu o yüzden canım. Kendi evlatlarina dahi karışır:(
(1,750 puan) tarafından
Benmkide öyle altdan altdan laf sokar
0 oy
tarafından
Kocanı dinle otur evinde 
(1,011 puan) tarafından
Eylül ayında okula başlayacağım öğretmenim. O sırada çocuğuma bakacak şimdiden tedirginlik çöktü bana :( şimdiden keisn düşünüyordur diyorum bez iyiydi şimdi napcam diyordur aşırı titiz cins garip biri laf sokmaya çalışır sürekli
tarafından
Bakıcıya ver için rht etsin anladığım kadarıyla eşinde senden yana kabul eder bence
0 oy
(532 puan) tarafından
Kız benimkinin bı ağzıma s..cmadigi kalmıştı öğrenirken aman ne zorlandık ne zorlandık . Evde kirlendi üst başta battı yataklaarda sidik oldu hep çarşaflar koltuklar .. kendi çocuğunu nasıl alıştırmis bahçe duvarlarından mı isetmis ?? Bulluge şişe mı bağlamış gezdirmis naomis hasbinallaaah ya :D
(1,011 puan) tarafından
Hahaha ayy çok güldüm yaa :)) yaaa sonunda nasıl alıştı canım.. beni de korkuttu iyice valla cunku
(532 puan) tarafından
Valla büyük bir sabirla alıştı . B..okk temizlemekle geçiyor ömrüm şimdi bitane daha geliyor işin yoksa onla uğraş :D
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Eskiler öyle yaparmış snra sokağa çöydürüyolar bende evde alıştırdım bi gün kaynanamlar götürdü sevmeye sokağa siydirmişler Çocuğu çok kızdım azarladım hangi çağdasınız olacak iş mi tuvalet mi yoktu eve çıkmaya mı üşendiniz dedim çocuk sonra dışarısıda çiş yapılabilir yer sanıp her yere siyecek dedim baya bozuldu bazen insanları bozmalısın 

Hanımefendinin halısını yıkayıver canım insanlık görsün
(1,011 puan) tarafından
Yaaa dışarıya almışsa klozet ne bilmeyecek nereye yapması gerektiğini bilmeyecek. En azından şimdi cisinin geldiğini bilmiyor ama hadi oğlum çiş yapalim dediğimde koşarak banyoya gidiyor.. işte ben bozamiyorum bu huyunu hiç sevmiyorum :( kaynanam çok laf sokar ama ben yine sevaptır diye giderim :( öğretmenim Eylül ayında oğlumu ona birskcam İnanki şimdiden tedirgin olmaya başladım . Onunda bezi bırakmamız işine gelmedi gibi titiz biri olduğu için kendisi:( yaa Zaten direk kucağıma aldım hepsini pantolonu emdi inanır mısın halı da 4 damla anca vardi. Onu da dakikalarca sildim. Ama ne bileyim laf sokuyoruz iyiyiz diye de ezikliyorlar
(7,768 puan) tarafından
Tabii ki canım çocuğun kafası karışacak birde dışarıda pipisinin açık olmasının normal olduğunu düşünecek.
Bence bi bakıcı tut orda çocuğun çok üzülür
0 oy
(888 puan) tarafından
Kaynanan da cocuk büyütmüş o nasıl yapmış acaba 
0 oy
(872 puan) tarafından
Kaynanana gitme bence. Çocuk öğrenince de. Eşyalar on kadar değerliyse. Kendi çocukları sanki ilk günden öğrendi.
(1,011 puan) tarafından
Öğretmenim eylülde ise baslayacam o bakacak... Bakmama durumu olsa resmen mesafe koyasim var ama olmuyro işte.. bide ben çok yufka yurekliyim kimseyi uzup kiramiyorum laf diyemiyorum gitmeyecem yapmayacak diyorum yine sevaptır diye yapıyorum :(
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Tuvalet eğitimi verirken kaynanan gile gitmekle hata yapmışsın öyle sürekli bahçede de olmaz evinde eğitimini tamamla ondan sonra git çocuk içinde iyi olmaz her yerde kendini rahat hissedip tuvalete oturmaz ilk zamanlar 
(1,011 puan) tarafından
Yabancı ülkeden teyze gelmişti. Şimdi ayıp olur bak bak gelmediler düşüncesi oluşur diye yine iyi niyetliligimden gitmiştim :(
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Eşin gitme demiş ne güzel gitme.nu sıcaklarda akşama kadar bahçedemi durulurmuş bahçeli evi olmayan napsın saksılara mı oturtsun çocuğu.
0 oy
(1,618 puan) tarafından
İyice alıştır öyle götür kaynananlara . Napican kaynanayi kendi işine bak
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Cnm onun evinde yapma diye sana öyle demiş işte. Çıkma evinde öğret çocuğuna. Başkasının evinde tuvalet eğitimi olmaz
0 oy
tarafından
Bende kayınvalidem ile birlikte yaşıyordum kendi evime çıktım orada baslamak istemedim tuvalete eğitimine çünkü biliyorum kızım altına kaçırsa aynı şekilde yapardı . Çünkü küçük oglumda vardı ister istemez ortalığa kacirirdi . Şimdi kendi evimdeyim başladım çok şükür . Sende boşver eğitim bitene kadar çıkma yanına 
0 oy
(3,011 puan) tarafından
Kendi işesin kapıda madem öyle iyi ki eşin onu dinlemiyor 
0 oy
(909 puan) tarafından
Ne olmuş halıya yapmışsa dünyanın sonumu. Yanlış anlamayın nefret ediyorum böyle dünya malına tapmış insanlardan. Su var sabun var güneş var yıkanır kurutulur ne olmuş. Ben wc eğitimi vermeye başladım yok halı kaldır yok bilmem ne. Dedim oğlum dan kıymetli değil yapsın yıkarım ne olacak. Kaynana gidince halıya kaçırdı kızı ay halıya yaptı dedi. Dedim ne olmuş yıkarız. Benim eve evli görümcem gelmişti oğlu döktü kırdı birşey demedim. 
0 oy
(504 puan) tarafından
Vallahi bacım kendi öz annem bile laf yapıyor çişe alıştırana kadar gitmedim kaynanan hayli hayli yapar 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 235 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Toprak_Hilal (2,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 637 göst.
13 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 545 göst.
29 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Mybaby01. (1,019 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 290 göst.