0 oy
206 göst.
Diğer kategorisinde (454 puan) tarafından
Kizlar benm eşim hep kendi emeğiyle getirdi bizi bu zamana kadar 1 gram ana baba desteği gormedk evimde 1 iğne parası vermiş değiller ama hep eşimden ister kayinbabam . Eşimde babasına saygidanmidir korkakligindanmdjr nedir hiç yok diyemez.  Bizde çok zengin deglz kiradayiz 1 kızım var ve eşimin emeğiyle alınan arabaya kayinbabam biniyor.  Biz emanet isteyince de 40 nazla veriyo ve arkamızdan arar ne zaman geliyosunuz diye.   Neyse kayinbabamglle tartıştık beni yalancı çıkardılar 2.3 senedir ben karşı gelmedim ne dedilerse yaptım ses cikarmadm ilk kavgamda kötü gelin ben oldum . Meğer ne kotuymusum ben . Keşke sesimi cikarsaydim baştan ......

Neyse gelelim soruya ben eşimin para vermesine karsiym biz burda yokluk çekerken ona para vermesi zoruma gidiyor helal etmiyorum hiç bı sekilde çünkü diyorum düğünü eşim yaptı altinlarimi eşim aldı (şuan hepsi maddi durum için satıldı ) 4.5 kez ev değiştik nakliyedir kira depozitodur hepsi eşimden çıktı düğün eşyalarımı eşim aldı. Eşimn para vermesini istemiyorum . Helal de etmiyorum kızımın rızkı ben eşimden rahat rahat para isteyemiyorum utanıyorum zorlaniyoeuz diye ama kayinbabam alacaklı gbi istiyor çekinmeden . Yani dinde böyle bişe varmı çocuk kendi geçimini bırakıp babasına yardım etmek zorunda mı ? Onların bize destek çıkmadı lazım 1 kere bile sormadılar ayrıca kredi ödüyoruz . Hadi bize de onlar arada bı yardım etse tmm ama bı destek yok hep ayağımıza bağ oldular . Eşim de yok diyemiyo . Neyse uzun oldu kizlar kusura bakmayn

8 Cevaplar

0 oy
(2,835 puan) tarafından
Nasıl boğazlarından geçiyor ya 
(454 puan) tarafından
Ah bilsem . Yağ gibi gidiyor heralde
-Reklam-
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Canım yani yoktur büyük ihtimalle ama emin ol yaptığın birşeyin Allah nezlinde mükafatı illaki olacaktır onlar öyle yapti diye sen de yaparsan onlardan farkın kalmaz ki öyle düşün 
(454 puan) tarafından
Ben kendi gecimimi düşünüyorum canım . İnslh hayırlısı olur
(4,430 puan) tarafından
İnşallah canım ama şenlik bişi yok eşin görmesi lazım ki diyorsun o getirdi bu gunleelre çokta ustelersen ikinizin ilişkisine bı zararı olur bakarsin kendi haline bırak elbet oda dusunuyordur bunları sen çekinme işte yok dersede yapacak birşey yok lazım der geçersin
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Senin yapabilicegin birsey yok eşinin görmesi lazım bu durumuu 
(454 puan) tarafından
Ben demekten usandım o da istemiyor vermek ama yok diyemiyor
(2,366 puan) tarafından
Arkadaş nasıl denmiyor anlamıyorum ya eli alışmış artık baba bu ay fatura yüksek geldi yok şuraya verdim borcum vardı daha ne olsun bu arada ne kadar veriliyor
(454 puan) tarafından
Eşim akillandi bayadir vermiyordu ama bu ara iş kazası yaptı oda çok büyük bi miktar degl kendi karsilayabilirdi ama ne alırsam o kar diyo :) kayınbaba
Belli olmuyo ki canm smdi ne desem yalan olur yani 100 TL bile verse o bile sıkıntıya sokuyo bizi. Maddi olarak olmasada manevi olarak
(2,366 puan) tarafından
Doğru biz yedi binle geçinemiyoruz kendi evimiz her markete gidiisimizde k. V k. P emekli yok onelirnde aksiklerini alıyoruz ama zor oluyir
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Dini boyutunu bilemicem ama ksyınpederin çok ayıp ediyor.hatta kanunda var çocuğu yoksulluğa düşerse baba bakmakla yükümlüdür.tersi olmuş siz de.gerçi durumları nasıl bilmiyorum ama. Anlattığına göre yakışıksız bir durum 
(454 puan) tarafından
Ahh ahhh daha ne ki bu
0 oy
tarafından
Nasıl rahatça istiyor ya insan gelinini düşünmese torununu düşünür şunu anlamaları lazım eşinin artık ailesi var çekirdek aile diye boşuna demiyorlar .zor durumda olur illaki verilit anne babadır ama böyle durumda eşinin düşünp vermemesi gerekiyo
(454 puan) tarafından
Bende diyorum hasta olsa çalışamaz halde olsa ben kendim ver derim ama yok keyfiii yatıyor adam evde çocuklarından sagliyo r gecimini
tarafından
Vicdanı yok demekki, rahatlıga alışmış benim arkadaşımın babasıda böyle tam bir gamsız anca kendini düşünür
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Vala biz eşimle araba aldık evimizin eşyalarımızı hep birlikte yaptık. Benim kaynanamlar bize bir iğne dahi ne taktı ne yaptı . Hatta benim altınlarımla 3. Evini aldılar ve bizde kiradaydiz. bende u.yuz oluyorum bu duruma. Ama eşimin ailesi eşimden yardım için para isterse versin bişey demem. İnsanlık görsünler tabi anlamazlar da... En iyisi anne babası diyeyim daha yorum yapmayayım... Ama çok haklısınız!
(454 puan) tarafından
Beni bı sen anlarsın :)
Kız insanliktan anlamiyolar para verse bile eşime kayinbabam oğlum demez lan der ******** der
(454 puan) tarafından
Serf.siz der
(1,156 puan) tarafından
Canım anlamazlar insan değiller çünkü hakedene hakkettiği gibi davranınca sen kötü oluyorsun orası ayrı . Ama ben artık herkese gider yapıyorum ozaman daha değerli ve mutlu hissediyorum:D
(454 puan) tarafından
Aynen öyle valla
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Haram zıkkım olsun ne diyim düşüncesızler senden kısıp onu besleyecekse senı nıye aldı bu adam anlamıyorm böylelerıde bı gunde sen zorla esını sen bıraz fazla harca baklm ne tepkı vercek sana alma etme diyip senden kısacakmı yoksa yedıgın içtigin halde olmayan parayı kalkıp babana vermye calıscakmı bı dene 
(454 puan) tarafından
Benden parası olsa kismaz. Ama o ay ödeme yada fatura yüksek flan geldiyse dikkat et der ben de fırsat kolluyorum bı çok harcadın desin bakım. Babana verirken soruyon mu bana sordgn gbi dicem bbanmi karilik yapiyo benmi dicem
(2,705 puan) tarafından
Aynrn öyle kolla baklm:)
0 oy
tarafından
Allah islah etsin 
(454 puan) tarafından
Aminnn

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 492 göst.
29 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Tuğçe ALATAŞ (662 puan) tarafından soruldu

379,381 soru