0 oy
276 göst.
Diğer kategorisinde (73 puan) tarafından
Kızlar iyi geceler. 14 gün önce doğum yaptım. Annem geldi sağolsun. O kadar iyi oldu ki yemek temizlik vs hiç yapmadım annem yardımcı oldu. Birde bebeğim sarılık oldu 4 günlükken halen geçmedi ben onunla ilgileniyordum hep emzirmekle. Gece uyumuyorum çünkü sürekle kaldırıp emzirmek için. Birde iki güne bi bazen arka arkaya hastaneye gidiyoruz değerini kontrol ediyorlar yükselecek mi diye. Yani annemin olması çok iyi oluyordu. Ama annem iki gün sonra gideceğiz dedi. Kardeşimde burada polislik mülakatlarına girecekde bir an önce memlekete gidip mülakata hazırlansın parkura yazılsın diye annem gideriz dedi. Sorum şu lohusalığı tek geçirebilir miyim ilk gebeliğim. Mesela eşim pazar günü gece üçte emar çekinmeye gidecek tek kalacağım bir şey olur mu. Bebeğe tek bakabilir miyim acaba korkuyorum tekken boğazına süt dursa boğulsa naparım vs diye vesvese geliyor. Tek geçiren var mı ilk zamanları

27 Cevaplar

0 oy
(8,578 puan) tarafından
Canım hıc korkma ısıgını yak yat.Bebegını de besıgıne koy guzelce.Once kendıne guven bebegın annesi benım ıhtıywclarını en iyi ben bılırım de.Cocuga tek bakmak ılk aylarda hem korkutucu hemde cok yorucu o sorumlulugun basına kalması insanı ürkütüyor ama 3 aydan sonra en gec alısıyosun.Yalnızda kalıyosun isine gucune de bakıyosun yemekte yapıyosun temızlıkte.sabırlı ol yeter.Cok zor ve yalnız gecırmıs bırı olarak yazıyorum 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Neden bakamayasın canım Allahın izni ile birşey olmaz korkma vesvese getirme kendine. Tek başına bakan nasıl bakıyor canım kimse sonuçta tecrübeli doğmuyor bebekle büyüyoruz bizde. Bende can atıyorum herkes gitsin de bebeğimle tek kalayım diye ama eşim gece geliyor eve diye pek yalnız kalamıyorum bırakmıyorlar. Yemek temizlik iyi oluyor da artık eski hayatıma bir kişi eklenerek devam etmek istiyorum. 15 gün sonra 40ım çıkıyor o zaman inşallah herkes evine gider. Herşey eskisi gibi olur. 
0 oy
(4,201 puan) tarafından
Canım eski postlarıma bakarsan çok kısa bir zaman önce benim de var böyle Bi postum ama şükür şimdi 5 ayı doldurdu bile demem o ki hepimiz geçtik bu yoldan biz anneyiz bebeğimize en iyi biz bakarız gelen insan bebeğe değil eve temizliğe yemege bakıyor zaten sen onları yapamazsın Bi süre onu da takma kafana bebeğin iyi olsun da geri kalan her şey bırak öyle kalsın en iyi sen bakarsın onun sadece sana ihtiyacı var unutma 
0 oy
tarafından
Beş günlükten beri tektim çocuğumla..... yanımda kimse kalamadı eşim sabah sekiz gibi çıkar gece 12 de gelirdi. Tek kaldım tek baktım. Lohusa kadın tek kalmamalı derler onun içinde bakara suresi aç hiçbir şeycik olmaz Allah'ın izniyle. 

0 oy
(5,108 puan) tarafından
Benim de ilk çocuğum canım annem 8 kayınvalidem 5 gün kaldı. Başta çok üzüldüm hatta ağladım yapabilir miyim diye ama inan yanlız olmak daha iyi oluyor hemen toparlanırsın Allah'ın izniyle. Biz şimdi 2.5 aylık olduk düzenimiz iyice oturmaya başladı elhamdülillah
0 oy
(120 puan) tarafından
Bakarsın canım neden bakmayasin güven az kendine arkadaşım dediği gibi esin evde yokken eşinin kıyafetinden bir parça (ben atlet koymuştum baş ucuna) bide kuran koy bebegin baş ucuna bide sürekli oku ben çok yalnız kalmadım ama yanlız kaldığın zamanlar oldu gündüzleri apartmanda bir tek ben vardım hep okudum kuranı kızımın baş icundan eksik etmedim. Evet bebegin başını hareket ettirebiliyorsa yüz üstü yatır hem uykusu bölünmez güzel olur hemde kussa da boğazına kaçmaz allah korusun 
0 oy
(532 puan) tarafından
Ben 18 yaşında anne oldum evlendim hemen anne oldum ne kayinvaldem ne eşim kimse yoktu yanımda annem ailem kimsem yok benim . Tek başıma baktım nasıl yaptım bilmiorum ama eşimde serefsizin tekiydi oda karıdan kızdan içmekten eve gelmezdi. Kabus gibiydi. Şimdi ikinci kez evlendim yine hamileyim . Bu sefer tek destekcim eşim olacak doğumdan bir kaç gün sonraya kadar. Çünkü annesi çok yaşlı onunda kimsesi yok pek . Bilmiorum bende tek kalıcam gene... 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 903 göst.
0 oy
1 cevap 71 göst.
21 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zehra800 (1,059 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 151 göst.
29 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yavrunun annesi (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 495 göst.
8 Ekim 2021 Aile kategorisinde Mekace (1,541 puan) tarafından soruldu

385,509 soru

11,527,518 cevap

35,198 kullanıcı

...