0 oy
858 göst.
Diğer kategorisinde (1,262 puan) tarafından
Kızlar geçen de yazmıştım yatılı görümcem ler gelecek ikisi de dört çocuk birinin eşi de var yedi kişi üç gün oldu geldiler aşırı sıcak kapalıyım çok zor oluyor bide yetişemiyorum sabah kalk kahvaltı süpür sil banyo tuvalet akşama yemek yine bakıyorum ev hiç toplu temiz görünmüyor siz olsanız bu durumu takar mısınız bide benim bir yaş bebeğim var bu arada

28 Cevaplar

0 oy
(9,327 puan) tarafından
7 kişi yatıya mı geldiler ???
(1,262 puan) tarafından
Evet canım ev kamp gibi
(9,327 puan) tarafından
Çok ayıp gerçekten 7 kişi yatılıya mı gelinir başka akraba yokmu ikiye bölünselerdi. Yemeği toplaması ayrı bide küçük bebeğin var
(1,262 puan) tarafından
Maalesef kardeşleri birarada vakit geçirecek miş biri gidip diğeri gelseydi yine neyse de
(9,327 puan) tarafından
O zaman analarının evinde toplansın kardeşler bu ne saçmalık
(1,262 puan) tarafından
Burdan da oraya gidecekler herkes rahatına o kadar düşkün ki hiç umrunda değil
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bi zahmet yardım etsinler. Ay ordu gibi. Allah yardımcın olsun bide küçücük bebeğin var 
(1,262 puan) tarafından
Aynen canım maalesef ayrı ayrı gelselerdi bari
0 oy
(1,058 puan) tarafından
7 kişi olup da temizliğe bakıyorlarsa bı zahmet yardımcı da olsunlar o zaman . Allah yardımcın olsun . 
(1,262 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(710 puan) tarafından
Kapalı olduğumuz için bende çok zorlanıyorum gülüm hepimiz aynıyız inanki benimde bir yaş ında kızım var ayrıca hamileyim ama işte kaynanagile zırt pırt gidiyoruz bizde vay annem yorulmasin yemek yap da götürelim der ya da görümce yılanları nerdeyse iki üç güne bir burdalar 3 tane var onlar var diye gidiyoz enistelerimizin yanında halaylik da yapılmıyor sıcaktan bunalım geçirecem az kaldı gelin olduğumuz için sen yap havasında kaynana caysa sen tut bulasiksa sen yap düşüncesinde hamile olduğumu bile bile 32 hafta dayım otur kalk valla zorlanıyorum bende bıktım iyice kendi kızı da hamile  28 haftalık falan onunki onun ayağı daha carı karnı falan o kadar şişmedi o benden hızlı oturup kalkıyor ona koyamıyor bana yaptırıyor  ben zaten yorgunluktan bayılacam bide bunlar çıkıyor boğazlarını sikasim gekiyor ayrımcılık yaptığı icin
(8,082 puan) tarafından
Kız baygınlık gecırıyo gibi yap belkı uslanırlar Allah bıldıgı gibi yapsın o insanları.
(710 puan) tarafından
Bazen sancım var kanamam var  diyorum ona bile  bişey olmaz diyo  kız . Eşimle mesela aramda kan uyuşmazlığı var ilk kızımda vuruldum şimdi bunda da vurulmak için doktora gittik eşimle geldikten sonra diyorki kan uyuşmazlığı iğnesi sürekli zırt pırt vurlmazmis doktor ne bilirmiş bana resmen bunu dedi .doktor eşimin yaninda kan uyuşmazlığı varsa hele ki kan iyi olmaz kendini yorma erken doğuma neden olur dedi yemek yedin dinlen bulaşığı sonra yıka sonra kalk bulaşığı yıka kendini yormadan yap diye sürekli uyardı doktor eşim duydu yani  Bende eşime dedim senin annen doktor olmuş da haberimiz yokmuş dedim  doktordan daha iyi biliyor mübarek dedim ne kanama dan ne de iğne vyrulmamamdan bişey olmazmış öyle diyor dedim aman annemi biliyon takma boşver onu dedi. Ben sancım kanamam var dediğimde bişey olmaz diyor Ama kendi kızı sancım var dediğinde hemen doktora git kızım erteleme diyormuş iki yüzlü şeytan n'olacak.
(8,082 puan) tarafından
O zaman diyeceksın ki anne kusura bakma oturucam cok kotuyum dıyecen yada eşini napıp edip oraya götürmücen canım.Hayırı lugata sokmalısın saygısızlık etmeden yapamam diyeceksın.
(830 puan) tarafından
Ayyy vicdansız pislik Allah senden alır ona verir ne bu ayrımcılık ya şaka gibi Allah sorsun ben burda okuyunca sinirlendim
(2,119 puan) tarafından
Okurken kalkıp dövesim geldi şunları, eşiniz de ayrı vicdansız. Valla hazır sofraya oturacak isem giderdim kendi derdim bana yetiyor diyip kestirip atardım. Kendinizi sevin biraz, ne halt yiyorlarsa yesinler vicdansızlar.
0 oy
(923 puan) tarafından
Yardım etmiyorlar mı 
(1,262 puan) tarafından
Yok canım
(923 puan) tarafından
Ama öyle olmaz ki canım seninde çocuğun var nasıl yetişecen. Karşındakilerin biraz anlayışlı olması lazım
(1,262 puan) tarafından
Yetişemiyorum heryer temizlik yapıyorum bidaha aynı iki dk sonra
0 oy
tarafından
Milletmi çok geniş bizmi çok darız anlamıyorum valla

Gerek varmı 7 kişi misafir gitmek akıl var mantık var ekonomi şartları belli herkes evinde gücünün yettığını yapıp yiyo ama misafir olunca daha özenli daha fazla masraf oluyo misafire karşı değilim Sıla i Rahim i çok iyi biliyorum ama böylesi fazla 

Allah yardımcın olsun insallah yardım ediyorlardir bari
(1,262 puan) tarafından
Allah razı olsun canım maalesef bir sofra kaldırırsa kaldırır o kadar dedim o kadar biri gidip biri gelseydi bari
tarafından
Biz çok dariz galiba abla baksana milletteki genislige
(1,262 puan) tarafından
Aynen öyle valla
tarafından
Öyle galiba esmam
0 oy
(657 puan) tarafından
Geldilerse yardım edecekler... Başka yolu yok. Kendini hirpalama. Kahvaltı masasındayken sor. Bugün ne pişirelim diye... Abla yardım eder misin de... Etsinler bı zahmet
(1,262 puan) tarafından
Aynen öyle canım çok stres oldum daha ne zaman giderler bilmiyorum
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Desene ama abla kahvaltıya yardım eder misin, abla sen çay demle, abla tavuk vardı yemeği sen yapar mısın, abla sen tuvaleti yıkar mısın diye. Onlar yapmıyorsa sen söyle bak nasıl oluyorlar. Kendini hizmetçi etme. Tatil evi mi senin evin. Demiştim zaten o postuna şimdiden alıştırma böyle. Ve net bir şekilde söyle gelmeden önce eşime değil bana söyleyin diye
(1,262 puan) tarafından
Aynen canım onu gitmeden diycem beni niye aramıyorsun uz
(1,623 puan) tarafından
Gitmeden değil ilk fırsatı bulduğundan söyle. Anlasınlar. S.lak yerine koymasınlar seni. Ve gerçekten onlar elini hiçbir işe atmıyorsa sen söyle. Şunu yapar mısın bunu yapar mısın diye. Yoksa g.tleri rahata gelirse sana gelip kalma işini devamlı hâle getirirler. Sonuçta ekmek elden su gölden. Şimdiden alıştırma perişan olursun
(1,262 puan) tarafından
Aynen canım haklısın bişey diyemiyorum bende
0 oy
tarafından
Takma balım bizde abimlere gideriz herkes şehir dışında olduğu için yatılı kalırız  her birimiz bir işin ucundan tutariz
(1,262 puan) tarafından
Olması gereken cajım
tarafından
Yoksa ev sahibine yuklenilse çok zor olur biz bide kardeşler olaraak 8 kardeşiz 1 gelinimiz var evine eli boş gitmeyiz ne malzeme gerekse alır giderix yemek olsun meyve çocuklara abur cubur Maraş dondurmasi marasliyiz da ... Ve sağolsun bir gün bile sürat asmaz ... Bana İstanbul'a misafir geldim yatılı çok kalabalık olur kanepeler dosekler yatacak yer kalmaz çok sevinirim yorucu olur ama unutma insan olanın evine insan gelir
0 oy
(206 puan) tarafından
Hepsinin eline birer iş veririm kendimi yırtmam sonuçta seninde bebeğin var ve kalabalıklar ne bulaşık biter ne yemek yapma işi ne temizlik yada benim gibi yapacaksın :) buna benzer durum bende de bayramdan sonra kaynanamın yanına gittik gelen giden iş hiç bitmez benimde 1 yaşında oğlum var ve eşime dedim yoruluyorum çocuğu göremiyorum ne yiyor ne içiyor bilemiyorum oda annesini bir iki laf soktu sonra beraber yapmaya başladık daha rahatladım. Eşin birşeyler derse inceden anca yardım ederler büyük ihtimalle
(1,262 puan) tarafından
Demez ki maalesef
0 oy
tarafından
Bu kardeşlerin bir arada olmak istemeleri de ayrı bişey, ulan madem istiyorsunuz gidin bi apart kiralayın kendin pişir kendin ye yapın,temizlik vs her şey hepinize yüklensin.

Nedir bu kadınların çilesi ya, geleni ağırla gideni ağırla erkeğe kolay tabi misafir ağırlamak, oturduğum yerde ben de severim misafir ağırlamayı
(1,262 puan) tarafından
O kadar haklısın ki canım
0 oy
(427 puan) tarafından
Bebeginle ilgilen hazirlasinlar kac kişi ben olsam hazırlamam 1 2 gün en fazla yaparim onlarında yapması lazım yabancı değilsiniz de
(1,262 puan) tarafından
Öyle de canım maalesef anca açık arıyorlar nasıl yetişeyim bi görsen halılar bile yerlerinde durmuyor hiç
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Takmam boşver ayrıca birinin evine tatile gidilmezzzz madem geldiler iki koca kadın kalksın yapsınlar seninle birlikte otel mi orası 
(1,262 puan) tarafından
Öyle görüyorlar canım galiba
0 oy
tarafından
Sende söylesene yardım edin diye amannn ya hiç sevmem yatılı misafir . Hele böyle otel gibi kullananlara ayrı gicigim.
(1,262 puan) tarafından
Bende sevmiyorum canım ama sormadılar bile bide bunun gidişi var yatak yastık yıka temizlik yap
tarafından
Ve şuan vakalar arttı .
0 oy
(2,592 puan) tarafından
Kurban bayramında 4 yetişkin 1 bebekli 5 kişi yatılı misafirim vardı benimde 2 yaşında bir bebeğim var. zaten normalde de kalabalığız kayınvalidemle karşılıklı oturuyoruz kaynım da yakın bize hepimiz toplanınca çocuklar dahil 16 kişi oluyorduk ama herkes bir işin ucundan tutuyordu kimse kendine özel hizmet beklemiyordu. birimiz sofra kuruyorsa diğeri topluyor akıtıyor gibi zaten sürekli gezdik o yüzden temizlik vs düşünmedik gelen eşimin halası kuzenleri ve eşiydi geçen yıl da böyle geldiklerinde aynı şekilde olmuştu çok bunalıyor insan hele ki tek sen hizmet edersen
0 oy
(11,980 puan) tarafından
O kadar birbirlerini göresim gelmiş madem biri diğerine misafir gideydi resmen yıkılacak yer aramışlar bence her şey mükemmel olsun diye çalışma azıcık insanlarsa sana yardım ederler zaten 
(1,262 puan) tarafından
Aynen öyle canım ama kim evine o kadar kişiyi kabul eder yedir içir yatır
(11,980 puan) tarafından
Hiç yardım etmiyorlar mı gerçekten çok anlayışsızlar
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bu yazıda kendimi gördüm canım. İnan ben de aynı durumları yaşadım ama benim eltim sağolsun bana yardım ederdi ama çocuklarına karışmazdı. Geçenlerde eşi izin almış hâlbuki aynı şehirde yaşıyoruz onlar ilçede iki tane çocuğu var küçük kızı hiç durmuyor benim bebiş 1 aylık bile olmamıştı. Tatillerini burda geçirmek istediler hiç müsait miyiz değil miyiz ben lohusayim doğumdan kalma kalça ağrım vardı zar zor yürüyordum. O kadar sinir oldum ki zaten her şeyi kendileri hazırladılar yediler içtiler. Neyse ki bizim ailede erkekler kadınlar ayrı oturur ama ona rağmen hiç rahat etmedim çocuklar bir yana sıcak bir yandan ev uçuyor.. Neyse geçici bir durum neyse ki sen biraz sabret ama işin ucundan tutmaları için kendileri akletmiyorlarsa sen teklif et bebeğin de Küçükmüs zaten. Bir de bence hiç temizlik yapma onlar gidene kadar nasılsa olsa yine kirlenecek
0 oy
tarafından
Yardım eden olsa takmam aslında ama her iş bana bakıyorsa takarım tabii
0 oy
(1,617 puan) tarafından
Yardım eden yok mu 
0 oy
(1,308 puan) tarafından
Bugün ne yemek yapalım diye sorabilirsin yada abla sen şu yemeği benden iyi yapıyorsun yapsana bugün diye alttan alta laf söyleyebilirsin sen çocuğa bakarken ya abla ya çocuğa baksan ben bir ev supursem bir zahmet yada sen şupur ben mutfağı halledeyim diye iş yokmaya bak 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 252 göst.
22 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 605 göst.
1 Ekim 2023 Aile kategorisinde Mother.00 (304 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 431 göst.
27 Eylül 2023 Aile kategorisinde Melek8663 (589 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 425 göst.