0 oy
143 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Kızlar merhaba 

Ben evleneli 6 sene oldu. 1 oğlum var. Evlenmeden önce çalışıyordum. Muhasebe sektöründe daha sonra evlenince oğlum olunca işi bıraktım evde boş boş oturmak istemeyip üniversite okudum bitirdim açıktan çocuk gelişimi seminerlere katıldım sertifikalar aldım. Bu sene artık iş bakmaya karar verdim bölümüm üzerine bir yere başvurdum. Görüşme olumlu oldu yani iş. Çalışma saati 09,00-15,00 arası sigorta, yemek, oğlumda aynı okulda farklı sınıfta eğitim görecek ama ücret olarak 2500 alıcam. Müdür kreş sahibi çok pozitif insan oda benden pozitif enerji aldı. Şuan okulda tadilat olduğu için hemen başlayamıyorum.farklı bir işe girmiş olsam oğlumu kreşe versem yine bana o kadar kalıcak o yüzden parayı sorum etmedim ilerde artar zaten. Neyse dün kreş sahibi grup açıp diğer öğretmenleri ve beni eklemiş eğitim setleri hakkında araştırma yapalım diye bende fikrimi falan yazdım diğer öğretmenlerde öyle. Kızlar tecrübe edinmek istiyorum tam anlamı ile öğrenmek istiyorum. Okul açılınca mesala çocuklara hediyelik yapılacak gruba hoca soru sormasada fikirlerimi atsammı sizce ne yapsam bana bilgi verir misiniz. 

5 Cevaplar

0 oy
(4,929 puan) tarafından
Bence daha yenisiniz, soruldugunda cevaplamaniz uygun olur, durduk yere biseyler paylasanlar pek sevilmez
(228 puan) tarafından
Dimi öyle yapim soruldukça cevap vereyim
-Reklam-
0 oy
(1,693 puan) tarafından
Bence sorulmadan pek bir şey demeyin, her ortamda değişik insanlar oluyor göze batabilirsiniz direkt. Öğretmenlik bir de tecrübe edilerek zamanla daha iyi öğrenilen bir şey. Teorideki ve sınıftaki şeyler birbirine uymayabiliyor. Zamanla alisirsiniz. İlk zamanlar stres vs olması normal. Allah kolaylık versin
(228 puan) tarafından
Amin canım çok teşekkür ederim.
0 oy
(966 puan) tarafından
Özel sektör mu canm?Allah kolaylık versin.yaparsin sen cnm.guven kendine.ama o müdür cidden hak emek yiyici 2500 nedir ...işini saatini geçirme cnm hiç 15.00 da bitir evine git..15.05 bile olmasın 
(228 puan) tarafından
Şuan pek tecrübem olmadığı için ücret konusunu irdelemedim canım ama zaten oğlumu başka kreşe verip başka yerde çalışsam yine bana aynı kalacak o düşünce ile olaya yaklaştım en azından gözümün önünde olacak
0 oy
(171 puan) tarafından
Öncelikle hayırlı olsun. Heyecanlı olmanızı anlıyorum ama bir yıl özelde çalışmış bir öğretmen olarak size vereceğim ilk tavsiye diğer öğretmenler nasıl davranıyorsa ve ne kadar çalışıyorsa o kadar çalışmanız yönünde. Çünkü özel sektör yam yam gibidir siz ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok iş verirler. Daha çok yeni baslamissiniz ilk günlerden hızlı başlayıp sonlara doğru yorulup yavaşladığınızda 'bu yıl hiç çalışmadın ki' deyip kapının önüne koyarlar. Benim naçizane düşüncem kendinizi yipratmadan çocuğunuzla ilgilenerek çalışmaya özen gösterin yoksa dediğim gibi hep daha fazlasını beklerler. Kimse çok çalıştın diye daha çok para vermeyecek veya ovmeyecek sizi. Şu an devlette öğretmenim ve aradaki farkı çok net bir şekilde yaşadım. Diğer öğretmenleri takip ederek ilerleyin. 
(228 puan) tarafından
Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler çok haklısınız
0 oy
(4,093 puan) tarafından
Canım valla sorulmadığı sürece okul grubuna hiçbir şey atmam zaten veliler falan 40 tane grup oluyor en iyisi konusu olunca konuşma böyle şeyleri yoksa havada kalıyor müdür sorar sende paylaşırsın herkeste zamanında görür 
(228 puan) tarafından
Aynen canım öyle yapayım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 124 göst.
20 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Ftm1907 (499 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 192 göst.
3 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Ftm1907 (499 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
12 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Hazall (68 puan) tarafından soruldu