0 oy
878 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (245 puan) tarafından
Bebeğim pisik oldu demiştim gobek bağı kanıyor demiştim eşimi aradım hastaneye gidelim dedi korktu isteydi ailesi götürmedi annesi kiz kardeşi geldi tencereye yapışan toz siyahliklari toplamış pisik olan poposuna sürmeye çalıştı engelledim  izin vermedim kavga ettik beni itti ve sürdü oturdum ağladım enfeksiyon kaparsa o kadın  o zmn görür  neymiş 12 tane çck getirmisim fen filan allah onu kahretsin Bebeğim 10 günlük 

35 Cevaplar

+1 oy
(3,021 puan) tarafından
Ne demek sizi itmek oturup aglayana kadar sizde onu itip çocuk benim çocuğum kendinize gelin deseydiniz.Evladinizi korumak için kimseden onay izin almaya gerek yok.

Altini sık değiştirin su ve pamukla temizleyin kısa sureli sicakn oldugu araliklarda havalandırin, pişik kremi (önleyici degil) kullanabilirsiniz eczanelerde satılıyor.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kömür işini hiç duymadım
0 oy
tarafından
Cahiller eşine şöyle 10 gunluk bebekten bahsediyorsun ya
0 oy
(119,346 puan) tarafından
Bazi koca kari yontenleri ise yariyo margarin surme falan ama komur karasini duymamistim
(6,047 puan) tarafından
Ben margarin sürüyorum. Geciyor
(1,988 puan) tarafından
Bende hala kizardiginda sürerim en iyisi o geliyo artık
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Ya z canım yok mu zeytinyağ güzelce yika sür 

Nasil uzun süreli pişik oluyor ıslak mendille değilde güzel bezle hafif sıcak suyla sil zeytinyağ sür 
0 oy
tarafından
Canım eskiden pışık kremleri yoktu onlarda kocakari yöntemleri ile büyütmus çocukları kötü niyetle yaptigini düşünmüyorum ama rahatsız olduysan bi daha izin vrtme 
(5,331 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum. Bazen burdakiler herşeyi çok abartıyor.
(280 puan) tarafından
Benim parmağım kapıda kalmıştı çok kötü kanıyordu hiçbir şekilde kan durmuyordu Annem geldi bez yaktı onun külünu koydu anında kan durdu Sonra hastaneye gittik gerçekten cok abartiyor bazıları
tarafından
Onu bizde yapıyoruz
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Büyükler de biliyor kuzu eski yöntemler çok fayda ediyor. Göbek bağının kanaması normal sızıntı şeklinde. Bir ay sürer panik yapma. Ama her koca karı işine de izin verme. 
0 oy
(302 puan) tarafından

Bunu ilk defa duydum da o nasıl bi insan ya seni nasıl ittiripde sürmüş bebeğe canavarmı bu ittirmek ne ya

0 oy
tarafından
Allah akıl fikir versin...

Cahillik diz boyu.

Göbek bağı kanaması için k vitamini aşısı yapılıyor. Tencere isi nedir ya dengesiz kadın 
0 oy
(657 puan) tarafından
12 çocuğun kaçı yaşıyor veya sağlıklı ?
0 oy
tarafından
Ya gerçekten gerizekalılar yaaa kömür sürmek nedir canım sen ne yap ne et eşinle doktora götür doktor etkili krem verir kendilerini yırtıp dursunlar sen kendi bildiğini yap 
0 oy
(448 puan) tarafından
Annem de bize siviyag sürerdi  ... ise de yarardi nemli tuttugu için  ama kömür  ilk kez duydum 
0 oy
(4,169 puan) tarafından
Bebek bakımda pişik postunda görmüştüm pişik için kömür sürün diyenleri canım olan olmus insallah şifa olur ama sen yine de götür doktora evinde kremin olsun eğer kullanmıyorsan her alt açmada muhakkak pişik kremi kullan bezini uzun süre bekletme gün içine muhakkak havalandır havalar sıcak çişte olmasa bile kakada poposunu yıka geçmis olsun 
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Hey Allahim yaa kaynanam benim çocuğuma öyle yapcak onu Bi yuvarlarim yere gorur gününü 
0 oy
(382 puan) tarafından
Kuzum elmi fena bicak kesmisdi kayin pederim komur sur kani da kesir cabukda iylesir dedi basda yok enfeksiyon olur dedim sonra cekdin inan bana kanda kesdi cabukda iylesdi bazdi hastalikdada komurden isdifade edirler 
0 oy
tarafından
Şimdiden koruyamiyorsan çok ağlarsın ileride.
0 oy
tarafından

Canm komuru hic duymadm 

Ama kucuk bebeğim in derisi komple kalkmşti kullnmdğm krem ilac kalmadi

Bi tek zeytinyagi iyi geldi

Zeytinyaği sur inş iyilesr

0 oy
(8,328 puan) tarafından
10 gunluk yavrunun pişik olmasıda sıkıntı canım bez markan ne kı alerjı felan toktur ınsallah yavruda 
0 oy
(1,405 puan) tarafından
seni ittiginde Bi tepik ataydın. ne oluyor bunlara ya annenden çok kendi sahipleniyor 
0 oy
(10,972 puan) tarafından
İtmek nedir ya. Eski görümcem oglumdan için g3beyken buna agızlık yaptırcam vercem gaz olmasın diye kıza yaptırmadınız buna yaptırcam dedi. Bende bu benim cocugum sacmalama dedim.soyle bir baktı iatiyen dogurur yapar dedim. Sustu. İçeride de bak birmdaha duyarsam kovarım evden sac bas dedim. Oymuş. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 401 göst.
18 Kasım 2020 Diğer kategorisinde 123melek (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 65 göst.
9 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lazina54 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 223 göst.
18 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 158 göst.
15 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Civcivim (1,108 puan) tarafından soruldu

380,238 soru

11,384,052 cevap

34,884 kullanıcı

...