0 oy
339 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (802 puan) tarafından
alındıktan kaç saat sonra normal odaya ciktiniz ?

25 Cevaplar

0 oy
(1,506 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Eşim girip çıkman 45 dakika sürdü dedi canım 
(802 puan) tarafından
Kocasina suni sanci vermek gerek gorsun gununu. 2 dogum gibi de oldu benimki bi alttan dikisim yoktu.
(802 puan) tarafından
Belki benimde kendi sancim gelseydi bu kadar zor olmazdi 0 aciklik 0 sanciyla boyle oldu :( bidaha dogurmaya korkuyorum
(1,506 puan) tarafından
Kocam avrat kılıklı olduğu için bayılır her b.ka karışmaya neymiş beni düşünüyormuş normal olursa rahat olurmusum tabi ameliyat olunca iş kendine kalacak diye düşünüyor
(802 puan) tarafından
Zeynepin annisi esin guzel dusunuyor tabi ama benim gibi olmakta var o zaman daha zor oluyor benim esim yardimci olmasaydi daha gec toparlanirdim. Doguruyordum doktor sancin geldikce ikin dedi gitti baska bir doktorla gelince o onaylamadi olmaz diye oylelikle sezeryana aldilar. Sezeryan dikisim falan gayet iyiydi
(802 puan) tarafından
Zeynepin annisi esin guzel dusunuyor tabi ama benim gibi olmakta var o zaman daha zor oluyor benim esim yardimci olmasaydi daha gec toparlanirdim. Doguruyordum doktor sancin geldikce ikin dedi gitti baska bir doktorla gelince o onaylamadi olmaz diye oylelikle sezeryana aldilar. Sezeryan dikisim falan gayet iyiydi otururken kalkarken normal dogumdaki dikislerde aciyor sen nasil istiyorsan oyle dogum yap
-Reklam-
0 oy
(196 puan) tarafından
1, 5 saat sonra 
(802 puan) tarafından
Genel anestezi mi belden mi uyusmaliydi
(196 puan) tarafından
İlki genel onu bilmiyorum ne kadar sürdü 2.ci spinal yaptılar belden
0 oy
(10,874 puan) tarafından
Ben hep genel anestezi oldum cunku kalp problemim var ameliyaylarda entube edilmem gerekiyor. Ama genel olarak hep 2 saat sonra odadaydım
(1,405 puan) tarafından
benimde tasikardi ve kaçak varmış geçen hafta rahatsızlamdim genel mi verirler ilki belden uyusmaydi
(10,874 puan) tarafından
Bende hem kalpkapakcıgında üfürme hem de kalp ritim bozuklugı var. Bir anda korku endişe ile kalp ritmim tavan yapabiliyor. Baygınlık geciriyprum. O yuzden beni o strese sokmaya cesaret edemiyorlar. Birde ben ıgneden cok korkuyprum anında kalp ritmim fırlıyor. Genel veriyorlar bana
(1,405 puan) tarafından
ben de stres oluyorum nabzim 170 buldu geçen. senaloc kullanıyorum. Allah yardımcimiz olsun
(2,834 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun
(1,405 puan) tarafından
sağol canım
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Yarım saat 45 dk arası odaya çıkmak
0 oy
tarafından
Tam saat tutmadım ama 1 saat sürdü herhalde ameliyat 20 dakika sürdü sonra beni başka bir odaya aldılar kum torbası koydular orda bebeği emzirmeye çalıştı hemşire sonra odaya çıktık 
(802 puan) tarafından
Aynen benim geneldi kum torbasi koymadilar elleriyle bastirdilar agri kesicide yok odaya cikana kadar herseyi hissettim
0 oy
(979 puan) tarafından
Saat 12ye gliyrdu gttik ama sezeryan için gtmemstim tabi gece 2de fln dgms 3.5da filn ckmsim sabah 5te bebeği gtrdiler... Bnm ki belden uyuşma olmadı bekledik snra cnm acıdı genel anestezi yptilar 
(979 puan) tarafından
Narkozun etkisi geçmedi sabah 5te zorla kldrmaya çalarlar çok uzadı bbek daha duramaz emzirmeniz lzm dediler gtrdiler
(802 puan) tarafından
Ayilma odasinda beklerken gorevli gelip emzirdi bebegimi yoksa o kadar saat ac nasil dursun :(
(979 puan) tarafından
Valla görevli fln yoktu kaynanama ddler yardmci olun bebeği tutturun die bide azarladilar ztn bnm sezeryan ani oldu yksa nrmal olcakti buda
(802 puan) tarafından
Sizinkiler degisikmis zaten sezeryanlisin. Ben odaya gittigimde kimse yoktu hemsire geldi o emzirmemde yardimci olurken esim ve ablam odaya geldi zaten onlarda emzittirmeyi bilmiyordu.
(979 puan) tarafından
Bnm de kynanam bebekten krkuyo tutamiyor snra ablami cagrmstik
0 oy
(4,943 puan) tarafından
Cnm bn normalle 12 saat sancı çektim glmedi kızım acil sezeryanla aldılar girip çıkmam bir oldu diyebilirim yarım saatte bitti isim zaten bebeği hemen çıkardılar bni dikmekle uğraştılar ;) sonra direk odama alındım taş çatlasın 30dk doktorumun eli çok iyi ve hafifti
(4,943 puan) tarafından
Nie bayilttilar bn uyaniktim herşeyi hissediyordum görmüyordum ama  kol hareketlerinden anlayabiliyordum  bayağı sürmüş senin cnm hatta yorumları oluyorum herskesin öyle uzun sürmüş
(802 puan) tarafından
Doguruyordum cunku nst cihazinin yanlis olctugunu soyledim kac kere dinlemediler sonra suyum gelince bebegimin kakasini yaptigini gordum doktor gelince nst nin yanlis olctugunu dusundu ve cihazi degistirdi sonra baska bir doktoru daha cagirdi o olmaz sezeryana alalim acil dedi 5 dk icinde aldilar o yuzdende genel bayilttilar. Giderkende kendimi çok kotu hissediyordum zor konusuyordum surekli sanci giriyordu
(4,943 puan) tarafından
Nasıl böyle bir hata yapabiliyor ki devlette mi dogurdun canin
(802 puan) tarafından
Evet sehir hastanesinde doğum yaptim kontrole ozelede gidiyordum oradaki doktorda ozel arayisina girme dedi 30. Haftada suyu sinirdaydi bebegimin birde plesantan rahmine biraz fazla yapisik dogum sonrasi kanaman fazla olabilir boyle bir durumda da devlete arastirma hastanelerine gonderiyoruz dedi o yuzden gitmedim de baska ozele. Burdada sansima nst bozuk geldi. sancimi gostermiyor dedim ebelerede hemsirelere de gece bozuldu cihaz 60 a falan ciktigi zamanlardaki sanci gibi giriyor 20 gosteriyor illa bagirmak gerekiyor sanirim sanci girince. Doktorda sanci girince derin nefes aliyorum uflemeyi kim ogretti diyor. Sanci girince ne yapcaksak. Alttan muayene ederken falan kibardi gerci korkuyordum ben sakinlestiriyordu beni. Sonra gordu laf sokmayi cihazi degistirince sancim artik o kadar cogaldi ki muayene etme acisini bile hissetmiyordum. Ablamada benden kuvvetliydi dogum esnasinda bir sıkıntı olabilir bebek tehlikeye girer diye sezeryana aldirdim demiş bence yaptigi hatayi duzeltmek icin aldirdi daha once de muayene etmeye geldi kendisinden kuvvetli oldugum ortadaydi o zamanda. Dogum aninda gitmedim ki dogumu hastanede baslattilar suyu azaldi diye
(4,943 puan) tarafından
Yaaaa çok kötü bı süreç olmuş senin için . Neyse ki kazasız belasız çıkmış o bebek . Allah'tan
0 oy
tarafından
1 buçuk saat ten fazla kaldm ben
0 oy
(2,834 puan) tarafından
Eşim 25 ila 30 dakika sürdü  dedi
0 oy
(5,825 puan) tarafından
Totalde 45 50 dk sürmüş odaya dönmem eşim öyle dedi 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
1.5 saat. İnşallah yetenekli ekibe denk gelirsin. 
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Belden uyumalı bir saat sürmüş ikisinde ama genel olanlarda ayilmalrinida bekliyorlar bazen oyuzden beklemiş olabilirler seni
(802 puan) tarafından
Odaya aldilar onu hatirliyorum 40 dk falanda orda bekliyormusuz kadinin konusmasini hatirliyorum dksi doldu falan diyordu
(2,366 puan) tarafından
Evet canım ondandır muhtemelen
(802 puan) tarafından
Ama yine fazla geliyor genelde sureler hep kisa 40 dk orda bekledim onu duydum dosyasini getirin artik diye darladi dogum servisini kadin sonra geldi dosyam odaya cikardilar. Gidip dosyami alip okuyasim var ne yazdilar cok merak ediyorum bir sikinti oldu orasi kesin baska seylerde oldu cunku
(2,366 puan) tarafından
Hmm oan sen hiliveksin ne kadar zaman oldu peki doğum doktorlara sormadinmi
(802 puan) tarafından
2 ay kendime gelemedim ki.  kaynana ve anne faktorleri vardi cok bunaltan onlari gonderip cocuguma kendim baktim o yuzdende toparlanmam uzun surdu.Birde sehir hastanesinde dogum yaptim beni doguma alan doktorla karsilasmadim hergun farkli doktor geliyordu aciklama yapan olmadi
0 oy
tarafından
Benim 20 dk sürmüştü.  Hemen odaya aldılar zaten 
0 oy
(930 puan) tarafından
Hazirliklardan hariç 15 20 dakikaya çıktın demişti eşim ve kayınvaldem 
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Ilk doğumum genel anesteziydi hemen kendime geldim 1 saat icinde odadaydim 

2nci dogumum belden uyuşturmali odaha cabuk bitti 45 dk falan sürdü
(802 puan) tarafından
Bende kesin bir problem oldu ameliyata gotururlerken cok fenaydim zor konusuyordum  hic halim kalmamisti odada da bi ara sesler kesildi bayildim herhalde sancidan :) gidip sikayet edesim geldi hastaneyi
(2,803 puan) tarafından
Sen ayilamamaışsındır ondan canım yada dedigin gibi belli sikıntilar olmustur
0 oy
(3,391 puan) tarafından
6 da girdim ameliyathaneye 7 de odamdaydim canım 
(802 puan) tarafından
Valla herkesin kisa kisa surmuş odaya gitmesi benim 2.5 saat surdu ameliyathanenin icinde ayilma odasinda beklettiler orda kac dk bekledim onu bilmiyorum. Bebegi yoksa 15 20 dk icinde almislar geri de o hizla kapatmislardir diye dusunuyorum
0 oy
(503 puan) tarafından
45 dakika eşim öyle dedi
0 oy
(2,525 puan) tarafından
1 saat sürdü 
(2,525 puan) tarafından
Belki daha fazla ama spinal oldu
0 oy
tarafından
5 te girdim 7 de cikmisim
0 oy
tarafından
Ameliyata girdim 15 dk sonra kızım gelmiş onu giydirirken bende 15 dk sonra gelmişim toplam 30 dk çok kısa bir süre 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 67 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mavissss93 (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 101 göst.
26 Mart 2022 Diğer kategorisinde Duru2121 (406 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 308 göst.
16 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 2,428 göst.