0 oy
386 göst.
Diğer kategorisinde (380 puan) tarafından
Esımın amcası vefat etti koye gidicez arabamız var ama bayıde daha gelmedi akraba ıle gıdıcez.acıgım kapalı kıyafetim yok hıc bı tane namaz kıldıgım bı elbise vardı onu gıycem 3 gun kalınacak bu arada doger günlerde pantalon gıyerım ustune tısort hırka yada gömlek ama kayınpederım kaynanam diyor kapalı seyler gıyın kızım.oyle demelerınede sınır oldum  dusunemıcek kadar AP Tal degılım yanı.ayıplamazlar dmı ılk defa gıdıcem memleketine esımın hepsıde dedıkoducu ınsanlar esımde oyuzden svmez 

11 Cevaplar

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Neysen o ol boşver milleti herkese göre değil kendimize göre yaşamalıyız hayatı. 
(380 puan) tarafından
Zaten hıc ıcıme sınmedı ama esım ıcın artık dahada dikkat edıyorum
(13,202 puan) tarafından
Cenazede kaynana kayınpederinin aklına bunlar mı gelmiş bir de. Göreceğin maksimum 1 hafta eşin de sevmiyorum demiş takılmayın acınızı yaşayın
-Reklam-
0 oy
tarafından

Memleketleri neresi merak ettim :D

(380 puan) tarafından
Eskısehir ılk defa gıdıcem bnde
(5,880 puan) tarafından
Kız Eskişehirde millet donla geziyor ben yaşıyorum ya köylerindede durum farksız değil..
0 oy
(5,880 puan) tarafından
Cenazede kuran yasin okuduğun zaman kapanırsın gömmeye giderken bide onun dışında kapanmaya hacet yokki
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Mileet ne derse desin kimseye ödün vermem bu konuda,çünkü nerde nasıl ginilir bilirim
0 oy
(532 puan) tarafından
Beni eşim memleketine götürmez asla yakıştıramıyomus beni oradaki kapalı akrabalarına yadirgarlarmis laf söz olurmuş . Ay çok umrumda benimde bende ne giderim ne gelirim . Sende boşver zitlasma kendine uygun giyin git 
(532 puan) tarafından
Kız boşver eevlenirken kara carsafliydik da sonradan mı açıldık . Alırken iyi akrabalar yadirgarmis. Boşver rahatına bak sen el kiziisn onalr gibi olmak zorunda değilsin
(1,307 puan) tarafından
Evlenrken sennle aklı nerdeymiş kocannda seni yakştrmıyo
(532 puan) tarafından
Çevresin o..spu doluydu benden önce nasıl kadınlarla takıldığını unutmuş bir ahlak abidesi olmuş ki sorma. Bir tek bu konuda tartışırız köye gidcegi zaman . Eski eşi kapalıydı onu götürüyomus beni ölse götürmez kapanıp öyle gidecekmisim daha coook bekler:D
(830 puan) tarafından
Allah aşkına niye evlenmiş o zaman ne saçma davranış
(1,307 puan) tarafından
Niye qyrlmiş ozmn iyymş eskisi de sana bahane buluyor insann açk yada kapalı olması değil ahlakı iyi olması lazım kapanmak Allah la kul arasnda nefsni yener kapanrsn bole yapark eline ne geçiyor o çok bilmiş eşinn
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Ya canım benim.kolun bacağın kapalı olduktan sonra bişi olmaz köy yeri dedikodu olur diye derler de şalvar giyecek halin.yok hoş başına da bı örtü atarsın olur biter sonuçta açık oldugun biliniyordur şortla mi gitcen sandılar acaba zaten senmgiyerdin kapali
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Adamlar sana kötü bişey dememiş, ap tal sın felan da dememiş. Orda densiz çok oluyo biri bi laf eder canını sıkarlar diye uyarmış insanlar. Neden alındın ki bu kadar. Maalesef cenazelere insanları eleştirmek için geliyorlar çoğunlukla 
0 oy
(90 puan) tarafından
Cenazede başınızı örtmeniz gerekmiyor, bu bana anlamsız geliyor. Tamam mini etek veya göbeği açık olsun demiyoruz ama tesettürlü gibi de giyinmeniz gerekmiyor. Yani evlenmiş yuva kurmuş aklı başında birisiniz zaten nasıl giyinmeniz gerektiğini biliyorsunuz, böyle başkalarının müdahale etmesine nasıl sinirleniyorum anlatamam. 
(90 puan) tarafından
Buarada isterseniz ferace giyinin birileri kilo bulmak istiyorsa illaki bulur, bu yüzden takmamaya çalışın, tabi takmamak mümkünse.
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Anne iyi ki dedin yoksa cenazeye abiye giyyip gelcektm de 
0 oy
tarafından
Bacım Eskişehir de çarşıya in herkeste neredeyse şort büstiyer var yani her yer böyle burda neredeyse köylerde bile aynı çoğunluk şort giyiyo 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Ilk defa gidecegin için uyarmislar canim kötülük icin dememişler ki bunda kızacak ne var. Pantalon ustunde uzun tunik falan varsa koy. Bide ceyizden bas örtün varsa koy  köyde takarsin

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 239 göst.
4 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Simaysu (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 59 göst.
12 Eylül 2023 Aile kategorisinde Eliffct97 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 122 göst.
24 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
+2 oy
6 cevap 363 göst.