0 oy
139 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (345 puan) tarafından
Kızlar bugün ben bir kolye aldım az ilerde başka bir kuyumcuya girip ayarını gramıni sordum ve senden alsam ne kadara alabilirim dedim diğer kuyumcuya göre 300 TL eksik fiyat verdi eve geldim internetten hesaplama yaptım bu seferde 400 lira fazla almış oluyor eşimde el emeği var ondan öyle diyor sizce normal mi yanii anlamadım bu işten bisey

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kolye bilmiyorum da gr alıp satarken bile netteki fiyatla aynı değil..sen alırken fazla ödüyorsun satarken de az veriyorlar.ben gram alıp koyarım kenara
(345 puan) tarafından
Tabii alırken fazla satarken fiyatı az da olsa kırılıyor zaten ama başka kuyumcudan sordugumda aldığım yere göre 300 lira eksik soyledi
tarafından
300 tl çok fazla cnm komisyon bile olsa o kadar etmez
-Reklam-
0 oy
(667 puan) tarafından
Ben yarım altın alırken yaşadım onu 15 20 TL fazla almış hemen gidip söyledim yanlışınız var sanırım diye aldım paramı keşke sende geri gidip deseydin arada yapıyorlar öyle bide 300 az para değil valla 
0 oy
(916 puan) tarafından
300 TL çok fazla fark olmuş bence 400 ü boşver internete göre asla yapmaz kuyumcular 
0 oy
tarafından
Bizde internette farklı yazıyordu eşim kuyumcuya demiş internette fiyat daha uygun gösteriyor diye adam demiş biz o siteye değil altın kaynak yaziyor googleye orayı göstermiş buraya bakıyoruz demiş eşimde artık ordan takip ediyor
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Canım altının kendi olsa mesela sabit bilezik kelepçe gram atlin filan fiyatları aşağı yukarı birdir bı iki fark edebilir. Ama işçiliği olan ürünlerde fiyatı farkı olabiliyor ve her yerde olduğu gibi kuyumcularda çıkarını farklı ürünler üzerine koyuyor yani sana da o denk gelmiştir. Misal ben aslı değeri olan eteği 100tl ye satamiyorsam 20tlsini satacaim abiye ye eklerim etek 80 olur ama benim kaybim olmaz cunku parasını başka bı üründe çıkarıyorum zaten 
0 oy
(1,484 puan) tarafından
Kuyumcudan kuyumcuya cok fark var kuzum heosi ayri fiyat cikartyo kolye ve bileklikte keske hepsini gezip alsaydin ama almissin artk yapcak bisey yok kolye tarzi alininca satma satarsan cok zarar edersin süs niyetine alinan bisey cunku onlar 
0 oy
(296 puan) tarafından
Kolyelerde el işçiliği olduğu için galiba istedikleri gibi fiyatlandırma yapıyorlarmış bende istiyorum birine sordum 4.500 biride 5.000 dedi mesela yani Gr da vs aynıydı sormak lazım böyle konularda bütün kuyumculara

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 370 göst.
14 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Alyakus (2,379 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 68 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Happymommy (1,897 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 275 göst.
22 Mart 2024 Aile kategorisinde hayrullahkubra (579 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.
19 Şubat 2024 Aile kategorisinde Fato11 (20 puan) tarafından soruldu

381,949 soru

11,434,887 cevap

35,002 kullanıcı