0 oy
577 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Mesela bekarken açıktısnz evlendikten sonra kapatma durumları pantolan giydirmeme durumları var mı?

48 Cevaplar

0 oy
(448 puan) tarafından
Karışır  ben carsaf giymeyi cok istedim ne ailem ne esim izin verdi feraceliyim... 
-Reklam-
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Yoo karışmaz. Dikkat ederim 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bekarken de kapalı idim şimdide çok şükür. hiç bir zaman karışması ne eteğe ne pantolona.
0 oy
(5,804 puan) tarafından
Tesettürlüyüm zaten o yüzden karışmaz.. Yani pantolonun üzerine hep uzun ve geniş giyerim o yüzden pek müdahale etmedi bu zamana kadar 
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Çok karışır. Kapanmami ister ama bn istemiyorum. Daha açık giyinirdim eskisi kadar değilim. Ha bu arada yazanlar olmuş nasıl giyinmem gerektiğini bildiğim için karışmaz diye. Biz bilmiyoruz ondan mı karisiyorlar anlamadım. Tek yol kapalılık mi ? Açıklar giyinmeyi bilmiyor mu ? Evet dinen kapalılık emrediliyor ama bn kapanamiyoeum . Kapalılar saygı duyuyorum. Dinen calmamk , ihanet etmemek , yalan söylemek, kimseyi yargılamak, kinamamak vb emrediliyor. Bende bunları yapmaya özen gosteriyorum. 
(1,462 puan) tarafından
Bn bunu mu dedim peki ?
(5,804 puan) tarafından
İnsanlara kızıyorsun eşine kızıyorsun yorumda herşeye kızmışsın ama ben sana evet sende haklısın tesettüre kendin isteyerek girmelisin ama eşinde haklı dinen uyarmak onun görevi diyorum.
(1,462 puan) tarafından
Bn eşime kızmadım. İnsanlara kızmadım. Sadece eşim istiyor ama bn kapanmadim dedim. İnsanlara da bn giyinmeyi bildiğim için karışmıyor diyenlere biz bilmiyor muyuz neden öyle dediniz dedim. Zaten bn haklıyım. Herkes ne istiyorsa onu yapmakta özgür. Evet eşimde haklı. Kapanmami istiyor ama din için değil kıskandığı için istiyor. İnsanların bn kapalıym sen değilsin . Sen günahların demelerine boxukuyorum bn. Sürekli açıkları aşağılama var. Kapan kapan muhabbeti var. Ya da "Allah için yapmiyorsan yapma zaten. İnsanin içinde yoksa olmaz " gibi cümleler açıkları yaralıyor . Bunu fark etmelerini istedim . Kimseye kızmadım yoksa. ❤️
(5,804 puan) tarafından
Tesettür Ayettir hanım efendi ve sadece Allah rızası için yapılır. İnsanlar anormal bir cümle kurmuyor o yüzden ben açıklığı eleştiren biri değilim Sümmehaşa imanın kimde olduğunu Rabbim bilir. Ama size Allah rızası için kapanmalısın dendiğinde yaralanmayın çünkü gerçekten yürekten tesettüre giren insanlar bunun ayet olduğunu saygısızlığın çok büyük günah olduğunu ve yalnızca Allah rızası için yapılması gerektiğini bilir.
(1,462 puan) tarafından
Ok . İyi akşamlar ❤️
0 oy
(6,938 puan) tarafından
Maalesef karışır. 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım kızken kapandım ama genelde pantolon tunik giyiyorum etekle daha çok açılıyor yürürken rüzgarda bir yerde inip çıkarken falan rahat edemediği için pantolon giyiyorum esimede bu şekilde açıkladım sen bilirsin dedi 
0 oy
(6,235 puan) tarafından
Öyle biri olsaydı onunla evlenmiş olmazdım valla hiç sevmem bana müdahale edilmesini. 
0 oy
tarafından
Asla karışmaz. Tesettürlüyüm ama acilcam desem onada karışmaz. 
0 oy
(8,963 puan) tarafından
Yok pek değil ben hoşlanmam sevmişim ko giymişim derim en fazla böyle olmuş mu hiç der yorum yapar 
0 oy
(119,112 puan) tarafından
Oyle bisi olmadi bizde bastan neysem suanda o belcikada hic karismaz ama turkiyede dikkat et diyo
0 oy
tarafından
Benimki karışır. Baya baya karışır. Ama şöyle bana etek giy pantolon giy vs demez zaten kapalıyım sadece dar giymeme karışır istemez dar giymemi. Bide feracesiz çıkmamı istemez hepsi bu...
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Evlenmeden önce nasıl her şeyi etek elbise giyebiliyorsam beni sonuçta olduğum gibi sevdi bı adam hala aynı ciplak cikmadigim sürece karışmaz 
0 oy
tarafından
Benim eşim hiç karsimaz açık bir insanım. Ama bugün askılı badiyle balkona çıktım diye kızdı. Niyeyse anlamadım. 
0 oy
tarafından
Kapaliyim eşim etek,elbise ,ferace,kimono giymemi istemiyoe
tarafından
Pantolon tunik :D arada elbiseye birşey demiyor sjsj ama yanımda yokken izin vermiyor sjsj
(13,824 puan) tarafından
Allah Allah ilginç☺️ferace neden msela onda hiçbir uerin belli de degil
tarafından
Anasına demiş çok yakışıyor sjsjs
(13,824 puan) tarafından
Ayy baya kıskanç o zaman☺️yani bir yerin belli değil normalde öyle olsun isterler ya ondan dedim
tarafından
Etegide ben galiba nefret ettirdim bir keresinde nisnalihken kalem etek giymiştim siyah eee etli butluyimda sjsj
0 oy
(1,859 puan) tarafından
Dekolteli mini fazla açık giydiğimde çok sinirlenir ben de veda etmek zorunda kaldım bazı elbiselerime bekarken giyerdim evlenmeden zaten bu konuda anlaştık bu kadar açık giyinmenden rahatsız oluyorum demişti ben de biraz daha dikkat etmeye başladım. Fazla açık olmadığı sürece karışmaz giydiklerime. Saçıma makyajıma hiçbir şey demez.
0 oy
(887 puan) tarafından
Yerine göre giyindiğimi bildiği için karışmaz 13 sene oldu bir kere şunu niye giydin dediğini duymadım.
0 oy
(888 puan) tarafından
Rabbimin rızasına uygun giyinirim ben bana ancak Rabbım karışır 
0 oy
(197 puan) tarafından
Bekarken kapalıydım şimdi çarşaf giyiyorum ama yinede çok kıskanç peçe takmami istiyor bide
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Hayir ben bekarken aciktim beni bu sekilde tanidi evlendim hic öyle kapan bunu goy yada giyme olmadi böyle seyler 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 364 göst.
17 Mart 2024 Aile kategorisinde Mavi.19.22 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 267 göst.
19 Ekim 2023 Aile kategorisinde Bir_dost_ (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 95 göst.
19 Ekim 2023 Aile kategorisinde Bir_dost_ (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 515 göst.