0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (7,768 puan) tarafından
Kızlar geçen gün arkadaşım geldi kedi sahiplendi hatta burada sormuştum kedi bakanlara bu geri zekalı kediyi alana kdr aşısını parazitini pire ilacını vs yaparım ederim diyodu ne aşı yaptırmış ne pire ilacı kedi ev kedisi ama kokuyo diye sokağa salıyomuş ama evede alıyomuş o geldiği günden beri çocuklarımı pire yiyor pire bi tane yatakta ölü gördüm başka göremedim ben napıcam yaa

Kendine mesaj attım bizi normalde pire olsa çok yer bizde pire yok dedi bende siz gittiniz sabaha çocukları pire yemişti bir yerede gittiğimiz yok dedim 

Kabul etmiyor yani ama başka yerden gelmesi mümkün değil ben by pireyi nerden bulcam herşeyi yıkadım ama hergün bir yerlerini yiyor çocukların özellikle 10 aylık kızımı yiyorlar

6 Cevaplar

+1 oy
(564 puan) tarafından
Ay o kadar dedik zor masrafı çok almasın diye yine gitmiş almış hem sokağa salmış hem aşı parazit falan yaptırmıyor?? Allah akıl versin ne diyim 
(564 puan) tarafından
Olsun sorun yok ben anlatmak istediğini anlıyorum canım. İnşallah bakamicağını anlayıp bakabilecek birine verir
(7,768 puan) tarafından
Umarım sokağa atmak yerine adama verir
(564 puan) tarafından
Bu arada ben erkek kedimi sokaktan aldığımda da pireliydi evdeki kedime de bulaşmıştı paraziti yaptırıp pireler ölene kadar yemişlerdi bizi de. Bazi pireler insana geçmiyor ama bazı türler tek tükte olsa ısırıyor yani. Arkadaşının muhakkak iç-dış parazit yaptırması lazım
(564 puan) tarafından
Umarım...
(7,768 puan) tarafından
Olabilir canım doğru diyorsun ama ondan geldiği kesin pireler o geldi sabaha çocuklar yenmişti başka kimse gelmedi bende bir yere çıkmadım . Kediye iyi bakabileceğine dair Hiiiç umuduum yok ama umarımm bakar ve umarım bakımlarını yaptırır
-Reklam-
+1 oy
(280 puan) tarafından
Canım kedideki bire insana geçmez o kadın size geliyor diye sizin eve bulaşmaz 
(7,768 puan) tarafından
Uyardım hep şu şu yapılmalı diye umrunda dahi olmamış zaten ev kedisini sokağa salması hata
(280 puan) tarafından
Tabi cnm ama pire insanın ayakkabasından bile geliyormuş bizim kediler evden cikmiyordu ona rağmen pirelendiler 8.katta oturuyorduk
(7,768 puan) tarafından
Kız evden dahi çıkmadım hiç bir yere gitmedim eve tek o girdi eee kediside sokakta ve evde gezince ondan başkası olamaz dedim hani hem o gelmiş olsaydı hemde biz dışarı çıksaydık ondan şüphe etmezdim ama başka imkan yok
(280 puan) tarafından
Haklısın cnm çok geçmiş olsun
(7,768 puan) tarafından
Sağolasın canım
+1 oy
tarafından
Biyerden bulaşmış bir şekilde. Buzzy off diye haşere kovucu sprey aldım. Bir araştır etkisini görürsün belki. Bende ilk bugün sürdüm çocuğa bitkisel ürün 
(7,768 puan) tarafından
Alayım canım valla mahvoldu yavrum yaa
tarafından
İsmi buzz off muş cnm
(7,768 puan) tarafından
Eczanede var mıdır
tarafından
Eczanede çok pahalı 100 lira. Ben internetten 50 ye almistim
(7,768 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim şimdi trendyola bakıp alayım
+1 oy
tarafından
Saçma gelebilir. Ama Bazı insanları pire tutmuyor.

Köye halamgile yatılı gittiğimde her yatağa yattığımda beni birşey ısırıyordu. Bir kaç kez yatakta pire gördüm. İki gün sonra pire heryerini isirmisti.

Ama halamın kızları hiç pirelenmedi. Anlamadım bende.

Hatta bir kerede komşumuzun bahçesi vardı. Ordada pitbull köpek besliyordu.

Asma yaprağı toplayacakmis. Benden rica etti. Birlikte toplayalım diye. Neyse topladık. Çorapların üstü simsiyah olmuştu. Baktım heryerim pire dolmuş. Komsumuzuda tutmuştu ama beni acayip tuttu. 4.5 gün gitmemişti. 

Dediğim gibi pire herkesi tutmuyor. Arkadaşının kedisinden bulaşmıştır büyük ihtimal ama onu tutmamistir
(7,768 puan) tarafından
Köpek sahibini ısırmaz dedim :/ dediğin gibi bizde küçükken köye giderdik bizi oire yerdi köydekilere bişey olmazdı
Ama zaten 100 de 1500 arkadaşımdan geldi ben bi yere gitmedim ondan başkasıda gelmedi eve
0 oy
tarafından
Pire dadandı mi yakalayip bulmak zorundasın, ısırıkları sivrisinek ısırığı gibi de değil, cooooook uzun zamanda iyileşiyor.

Genelde beyaz çarşafı yere serip üzerinde bekleyin derler, bulduğunda iki tırnağın arasında ez. Parmakların arasında sıkarsan öldü sanip açarsın, kaçar yine. Şüphelendiği kıyafetleri yıkamadan önce bir poşete koy, ağzını çok sıkı bagla, havasız beklesin 1-2 gün. Her şeyi mümkün olan en yüksek sıcaklıkta yıka. 

Kedi piresi insana geçmez derler ama şimdiye kadar 3-4 kez sokak kendilerinden pirelendim.
(7,768 puan) tarafından
Sağol canım yapıcam mutlaka umarım kalmamıştır çok üzülüyorum
Aynen ama kedi piresi malesef insana çıkıyor
0 oy
(1,017 puan) tarafından
Evi baştan aşağı ilaçla her şeyi yıka sil ancak öyle geçer 
(1,017 puan) tarafından
Eve gidince bakiyim söylerim sana çalışıyorum
(7,768 puan) tarafından
Tamam canım sağolasın bi pireden başka görmedim umarm yoktur
(1,017 puan) tarafından
Çabuk çoğalıyor onlar mutlaka koltuk aralarını falan sil dip köşe temizlik istiyor 2 gün çektim ceremesini
(7,768 puan) tarafından
Küfretmemek için zor tutuyorum kendimi ya delirmemek elde değil :( daha görüşmek istemiyorum o arkdaşımla
(1,017 puan) tarafından
Oluyor böyle şeyler olmasa iyi de napalm olcakla ölceğe çare yok

İlgili bir soru bulunamadı

374,542 soru

11,201,629 cevap

34,497 kullanıcı

...