0 oy
202 göst.
Diğer kategorisinde (1,465 puan) tarafından
Kızlar bn bir kaç gün sonra izmire gidicem fakat bir aya yakın kalıcam Eylül'de gelicem net tarih belli değil otobüs olduğu için ama Eylül de kesin gelmemiz bnm merak ettiğim gelene kadar kurutmaya geç olur mu patlıcan 4 5 güne kuruyor biber geç kuruyor bnm düşüncem bugün pazar var biber alıp yapsam mı patlıcan ve konserveyi dönünce yapayım diyorum

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence de biberi al yap canım geç kuruyor gelince de diğerlerini yaparsın 
(1,465 puan) tarafından
Değil mi bnde öyle düşündüm sonradan pişman olacağıma gitmeden onu yapayım gelince diğerlerinin tam vakti oluyor çünkü
-Reklam-
0 oy
(1,723 puan) tarafından
Yetişir yetişir merak etme
(1,465 puan) tarafından
Öyle mi diyorsunuz bnde yetişmez diyo korkuyorum patlıcan çabuk kuruyorda biber öyle değil maalesef
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Yani bence biberi yap
(1,465 puan) tarafından
Bencede yapim kafam kulağım rahat olsun keşke yapsaydım diyeceğime iyiki yapmışım diyeyim sonradan
0 oy
(7,009 puan) tarafından
patlican nasil 4 5 gune kurur ki canim bizim burda 1 gunde kurur
(1,465 puan) tarafından
Emin misin kuzum patlıcan bir iki güne anca büzûşür 3 4 güne de kuruyor kuru dolma patlıcanından bahsediyorsunuz değil mi
(7,009 puan) tarafından
haa yok canim bizimki dilme patlican
0 oy
(3,524 puan) tarafından
Kuru sicak bölgelerde sorun olmaz ,nemli va sonbahar havası olursa kurumaz çürür zaten 
(1,465 puan) tarafından
En iyisi alıp kurutmak değil mi kuzum zaten ucuzlamazda bu saatten sonra
(3,524 puan) tarafından
Tekrar pahalanmasinda.. vallahi sanmam ucuzlasin hele yazın böyle ki kışın ne olacak
0 oy
(5,956 puan) tarafından
Biber eylülde kurumaz çürür.. Onları kurut bencede ama bikaçgün içinde kurur mu bilmiyorum 
(1,465 puan) tarafından
Bir kaç gün değil cnm bikiyorum öyle bir kaç günlük bir şey olmadığını asıp gidicem komşum bakacak kurumuşsa kaldıracak
(5,956 puan) tarafından
İyi ozaman as sen en iyisi
(1,465 puan) tarafından
Öyle yapıcam kuzum çok sağol fikir yürüttüğün için
0 oy
(341 puan) tarafından
Yaşadığınız sehre gore değişirde bu sene mevsimler degisti resmen normalde biz hep eylul ayinda kuruturduk 

Ama yaz birkaç gündür var sivas ta eylül de acaba havalar sogur da kurutamazsak diye de düşünmuyor değilim 
(1,465 puan) tarafından
Evet bnde onu düşünüyorum havalar hiç belli olmuyor keşke yapsaydım diye düşünmek yerine iyiki yapmışım demek daha iyi olur bence

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 133 göst.
22 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde TOSB!K (16,118 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 218 göst.
20 Haziran 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 151 göst.
0 oy
45 cevap 473 göst.
24 Kasım 2022 Aile kategorisinde hanimeli (560 puan) tarafından soruldu