0 oy
237 göst.
Aile kategorisinde (800 puan) tarafından
İyi günler hanımlar 

Yakın zamanda müstakil ev yaptıran yada tanıdığı filan yaptıran oldumu

Arsa hariç  

Yer evi 3+1 ortalama fiyatı hakkında bilgi sahibi olan var mı 

Bana yardımcı olur musunuz 

Ev sahibi kurayı birden 3 bin yaptı. 

Bi çözüm aramaya bakacağız bizde 

11 Cevaplar

0 oy
(4,093 puan) tarafından
Canım yaptıracağın malzemelere de bağlı ama sen işçilikle birlikte 1 milyonu gözden çıkar sadece içine mermerine kapı pencere banyo mutfak boyası avizesi 500 binin gider 
(800 puan) tarafından
O kadar tutar mı ki :((
600 700 diyodum da 1 milyon çok ya bnm için
(4,093 puan) tarafından
Canım eşim müteahhit Demir çimento çok arttı yani geçen yıl olsa tamam ama bu yıl bi evi tamamen kurup içini yaptırmak zor ha  ayaksız düz bi ev yaptırır içine falan önem vermezsen o zaman olur beton kullanayım zamanla parke mermer tavan yaptırırım düz bi lavabo koyayım dolabını duşa kabinini sonra yaptırayım gibi düşünürsen eğer yetişir
(800 puan) tarafından
Yüksek su basmanlı zemin evi cnm
Ah bu imkanlar imkanlar ne diyim ki her şey uçtu uçtu
3 bin kira dedi ev sahibi
Ne yapacağımı şaşırdım
(4,093 puan) tarafından
Maalesef pandemiden önce 1 milyona villa yapılıyordu şimdi ancak 3+1 ev yapılabiliyor
-Reklam-
0 oy
tarafından

Bızde müstakil ev yaptırmayı düşünüyoruz eşim rahat 500 gider istediğimiz gbı her yaptırmak için diyor :)

(800 puan) tarafından
Ah cnm 500 e yine raziyimf sorç harç
Ama bi milyonu bulur diyorlar
Siz biraz fiyat araştırması yaptınız mı
tarafından
Şuan yapmadık kuzum biz bu sene yaptıramayız zaten seneye nasıp olursa ınşallah araştırıp yaptırırız
0 oy
(7,608 puan) tarafından
Müstakil yapacağınıza prafabrik evler var onlardan alın ev yaptırmak çok pahalı 
(457 puan) tarafından
Pefabrikler daha pahali
(800 puan) tarafından
Prefabrik sordum 2+1 için 1 buçuk milyon demişlerdi
0 oy
tarafından
Vallaha 2 sene önce köyde bir yakınımız yaptırdı dolap kapı cam her şey dış cepheye hala beton atılmamış boya yapılmamış o zaman gücü yetmemiş 3+1 mutfak dolabı vs her şeyi içinde 250 bin tuttu demiş. Gücü yetmediği için de dışını sonra yaptırırım deyip erteledi halada dışı beton değil boyası yok. Parke kapı pencere duşa kabin fayans vs ama şuan bir paket çimento 75 80 TL olmuş. 3 katı hesapla işte. Sırf daireyi 750 bine yaparsın içinede kapı pencere fayans parke lavabo klozet normal tuvalet taşı mutfak dolabı vestiyer vs derken 200 bin gider. Bence yeni almaya bak şimdi yaptırmak daha zahmetli. 
tarafından
Ben daha geçen gün avize aldım sırf o bile 4 bin tuttu takrirmasi. Kornişci bulduk bin küsür istiyor işçilikle birlikte benim ki hazır daire.
(457 puan) tarafından
Yeni alsa en az 800 bin tl yptirsa 400 bin tl yptirir
(800 puan) tarafından
Bi milyona zor cnm
Eşşak gibi 3 bini vereceğiz o zaman :(((
0 oy
tarafından
alti garaj 3 katli icin ..1.5 sadece yapimi 2 , 2.5 da bitimi cnm tek kati sen dusun.. ayrica fiyatlar surekli arttigindan bu fiyatlara haftalik olarak ilave yap
(457 puan) tarafından
O kadar tutmaz abartmayin
tarafından
yaptirdin mi? suan yapilan bir yerin fiyati bu canim abartmiyorum betonun,demirin ne kdr oldugunu her hafta zamlandigindan haberiniz var mi? Keske 300 500 tutsa da hepimiz bir yer yaptirsak
(457 puan) tarafından
Evet canim herseyden hberimiz var bilgim olmadsa yazmam zaten bizzat ustaları malzemecikeri arayip fiyat aldık
0 oy
(457 puan) tarafından
Canim isciligi malzemeleri 150 bin tl içi hariç icinede 150 gtse en az 300 bin tl
(800 puan) tarafından
Ah cnm inşallah az tutar
0 oy
tarafından
Insaattayiz daha 2 oda tuvalet bana tek  oda yani fayans yok mutfak yok teras kat gibi yaptık 90 10 gitti tam dairw yapıyorsan 500 civarı gider
(800 puan) tarafından
500 e yini razıyım cnm borç harç ama faslası aşar bizi:(
tarafından
Evdeki hesap çarşıya uymuyor canım daha da fazla olabilir biz 60 70 gider diye düşündük ama dahada fazla tuttu
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Biz geçen yıl annemlerin evinin üstüne yaptırdık 300bin civarı tuttu şimdi 3 katı oldu herşey sizinki bide temelden olacağı için daha fazla tutar Allah yardımcınız olsun zor bu zamanda ev yaptırmakta almakta Allah olmayan herkese nasip etsin inşallah 
(800 puan) tarafından
Aminn canım inşallah
0 oy
(168 puan) tarafından
Valla canım bak biz kaynanamın üstüne yaptık daha taşınmadım 1 haftayı bulmaz taşınıcam temel yok üst kat olduğu için 50 gram bilezik artı kolye gram altınlar tam altınlar  50 Bin lira kredi. 12 koyun. Artı 20 bin lira para. Artı maaştan giden paralar 300.000 bin lirayı buldu temel olmadığı halde ve de çoğu şeyi ikinci el aldığımız halde ve de işçilik vermedim kayınpederim yaptı kendin hesapla artık :) 
0 oy
(6,046 puan) tarafından
Canım biz hazır evi baştan aşağı yenileyelim dedik tesisatlar elektrikler parkeler fayanslar derken o kadar çok tuttu ki malzemelere de inanilmaz zam geldi 4 senedir kendi evime gecemedim. Sürekli nalbura borç ödüyoruz ama evimizde bitmiyor bı türlü. Sadece çatıyı yaparken bile dünya oara gitti. En az en az 500bin gözden çıkar
0 oy
(386 puan) tarafından
Babam köydeki evini düzeltti. Evin duvarları kaldı sadece. Yenileme öyle yapıldı. 80 bin gitti. Camlar kapılar parke banyo mutfak dolap aklına ne gelirse. Ama eşya olarak dolaplar dısında hiçbirşey ekleme bu fiyata. Ev 3+1. Geçen yıl bu fiyata yeniledi. Şuan tahmin bile edemiyorum. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 133 göst.
25 Eylül 2023 Aile kategorisinde Meleniko (882 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 276 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 177 göst.
20 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 728 göst.