0 oy
255 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (198 puan) tarafından

Kızlar ablam 3 aylık gebeydi dün dr a gitti bebeğin kalbi durmuş dediler :( pazartesi kürtaj yapacaklar ailem başka dr a da görün dediler ablam korkuyor en çok ta kürtajdan sizce ne yapmalı pazartesi kürtaj olsun mu yoksa başka dr a mı gitmeli?Önce suni sancı vericeklermiş eğer düşmese kürtaj denilmiş:(

8 Cevaplar

0 oy
(1,014 puan) tarafından
Başka bi doktora daha görünsün öyle karar verin bnce.cnku neler duyuyoruz 
-Reklam-
0 oy
tarafından
3 aylık bebeğe suni sancı verilmez ilaç verirler kendi atsın diye kürtajdan korkulcak bişey yok uyutuyolar zaten 
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Tabiki başka doktora gitsin canım banada öyle dedi doktor başka hastaneye gittim hiçbir sorun yoktu şimdi kızım 1 yaşında
(1,799 puan) tarafından
Ya bide gitmeseydiniz başka doktora:/ gerçekten başka doktora görünmekte çok yarar oluyor.
(3,095 puan) tarafından
Aynen canım canlı bebeği kürtajla alacaktı tek doktorla kalmamak gerekiyor
(1,799 puan) tarafından
sağlıkla büyüsünler inşallah.
0 oy
(137 puan) tarafından
Bir doktor eğer şunu diyorsa karar verirken tek doktorla kalmayın başka doktorlara da danışın diye içiniz mutmain olana kadar gidin farklı doktorlara ne kaybedeceksiniz ki 
0 oy
(9,321 puan) tarafından
Görünsün tabii şansı varsa...ama dr. Da ihmale gelecek bisey değil bi kaç kontrol etmiştir ..ve küçükmüş suni olmaz bende oldum kürtaj korkulacak bisey değil uyandığımda odada idim ...rabbim sabır versin bi daha yasatmasin
0 oy
(453 puan) tarafından
Bu durumu yaşayan eminim ki çoktur benim bi akrabama bebeğin dovn sendromlu olduğu söylendi isterlerse alinicakti ama istemediler suan bebek hayatta ve turp gibi hiccc birseyi yok eğer o doktora uyup aldirsaydi yazik olacaktı ama ben o kadar şanslı değildim 4 aylik hamileydim bebeğimin 10 milyonda bir bi bebekte görülen bi rahatsızlığı varmış bu bebeklerin 3 ihtimali varmış ya karnımda ölüp beni zehirlermis ya bi süre benim desteğimle gelişir erken doğum yapar ölürmus yada normal doğar ama benim vücudumdan ayrıldığı anda ölürmus bu vakalarda sadece 1 örnek varmış doğan oda sadece 2 hafta yaşayıp ölmüş ben tabi inanmadım bulunduğum ilde 2 devlet 1 üniversite 2 özel kliniğe gittip hepsi aynı şeyi söyledi abartmıyorum size yemin ederim yine inanmadım çok istiyordum bu bebegi ankaraya gittim orda bu alanda uzmanlaşmış bi doktora göründüm meslektaşlarım doğru söylemiş ama yine içiniz rahat etmezse kurula girin ve onlar size anlatsın dedi kardiyoloji geldi bu bebek yaşayamaz kadın doğum geldi bu bebek yaşayamaz beyin zaten untrasona bile bakmadan raporlarıma bakıp yaşama şansı yok dedi yine kürtajı kabul etmedim bebegimi parcalatmadim ilaçla normal doğum gibi doğuma girdim ve bebegimi düşürdüm ben bakamadım ama esim bakmış gerçekten de hasta imiş esim görüntüsü çok kötüydü üzülme dedi ve defnettik tek bir doktorla kalmasın asla ablanız ne kadar görüş o kadar içinin rahat etmesi
0 oy
(11,038 puan) tarafından
Baska dr da gitsin canım. Benim de oyle oldu. Benimmdr um hemen baska arkadasına da gönderdi emin olmak içim. Allahnkoruya ya cihaz bozulduysa bir de o baksın dedi. O da baktı aynı sonuc cıktı. Sonra radyoloji uzmanı alttan usb ile baktı o da aynı sonucu verince ex raporu duzenlendi. Once suni sancı ıle baslıyorlar. Acılmanı takip ediyorşar. Acılma 8 cm bulunca doguma alıyorlar. Orada bebegi dogurtuyor sonra bayıltıp içini temizliyor. Korkulacak birsey yok. Evey sancı zor ama bayıldıkyan sonra hersey bitiyor. 
0 oy
(5,956 puan) tarafından
Böyle durumlarda mutlaka başka doktora görünsün çünkü benim ablama kese boş kürtaj dediler aynı gün başka doktor kalp atışı dinletti

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 209 göst.
5 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Dilankaya (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 162 göst.
29 Ocak 2023 Aile kategorisinde Ebruiremcan (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 167 göst.
16 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,798 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 411 göst.

397,209 soru

11,880,093 cevap

35,995 kullanıcı

...