0 oy
183 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,465 puan) tarafından

image

Kaynar suyla yaptım kızlar nerede saklamam lazım bu biber turşularını dolapta mı yoksa evin herhangi bir yerinde saklasam olur mu ayrıca avur turşusu da yapıcam bugün onlar içinde soruyorum birde kaya tuzu A101 bimde varmıdır 

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kaya tuzu migros ta var hic görmedim bimde falan bide sicak degilmi bozulur bence tursulae
(1,465 puan) tarafından
Tamam cnm çok sağol bi bakayım olmadı
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Sıcak havada dışarda saklanmaz diye biliyorum ama canım annem yapar hava sıcakken buz dolabına koyarız turşuları bimde falan da hiç denk gelemedim kaya tuzuna 
(1,465 puan) tarafından
Normalde biberleri pet şişelere tuzlu suya içme suyuyla direk çeşmeden tek koyardım ve öyle sıcakta dışarda kalırdı ama bu defaki farklı yaptım kaynar suyla ondan sordum cnm
+1 oy
tarafından

Turşu serin yerde saklanır ama kaynar su ile yapılan turşuyu bilmiyorum canım 

A101 de vardır canım turşu zamanı yaklaşıyor ya gelmiştir marketlere 
(1,465 puan) tarafından
Gidip bakayım bn o zaman sağol kuzum
tarafından
Sende sağol canım
+1 oy
(3,069 puan) tarafından
Yaz turşusu yapmissin karanlık ve serin ortamda saklamalisin ve çabuk tuketmelisiniz yaz turşusu çabuk olur biberleri rengi dönünce birkaç gün daha bekleyip açıp yemeye başlayın.
(1,465 puan) tarafından
Kışa saklayamaz mıyım yani bn kış için yapmıştım
(3,069 puan) tarafından
Dayanmayabilir annemler yazın teyzeler falan gelecegj zaman yurt dışından teyzem için kaynar su ile yaparlar max 15 20 güne oluyor yemeye hazır hale geliyor kişi içinde Ekim gibi yaparız bende kısa yaparım genelde.40-50 günü bulur bazen 2 ay.ama kış serin ve olgunlaşma süresi uzun rahatça yeriz.
(1,465 puan) tarafından
Yaparken video da bozulma ezilme yapmaz işter kışın için istersenizde şuan için yiyilebilceği söylüyor kuzum
(3,069 puan) tarafından
Yaaa doğrudur bilmiyorum yalnis yönlendirme de biulunmyayim afiyet olsun
(1,465 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm çok sağol
0 oy
(119,993 puan) tarafından
Onlari buzdolaba koy annemdede var buzdolapda duruyodu
(1,465 puan) tarafından
Bnde öyle yapayım işimi garantiye alayım sağol cnm
0 oy
(1,394 puan) tarafından
101 de var geçen sene bnde turşu yapcaktim 2 kiloluk aldım hiç bir yerde yok diye sonra 101 gördüm limon tuzu bile var baharatlık karın olduğu yerde normalde turşular karanlık yerde bekletilir sogudukdan sonra buzdolabına koyabilirsin bide üstlerini bı bezle kapat soguyana kadar afiyet olsun inşallah güzel kaynarlar 
(1,465 puan) tarafından
İnşallah cnm sağol
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Benim kilerim var yaz kış orda duruyo bişey olmuyo 
(1,465 puan) tarafından
Kimileri buzdolabı diyor ya ondan bnde tereddüt ettim bunu direk kaynar su koydum daha önce çeşme suyu koyuyordum kaynatmadan ondan dedim arada fark varmı
(2,387 puan) tarafından
Zannetmem ya bende yağlı turşu yapmıştım oda sıcak sıcak koyuluyo kilerde hiç bişey olmadı. Hem birkaç kişide daha gördüm hep dışardaydı
(1,465 puan) tarafından
Daha önce bnde dısarda tutuyordum kuzum ama dediğim gibi musluk suyuyla yaptım zaman öyle yapmıştım ama arada fark eder mi bu kez farklı yaptım diye ondan cnm
(2,387 puan) tarafından
Hayır ya bişey olmaz
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Şok markette vardı canım 
(1,465 puan) tarafından
Sağol kuzum bi ara gidip bakayım zaten 3 ü de dipdibe yakın ama bize uzak
0 oy
tarafından
Hem şoktan hem de a 101 den aldım kaya tuzu. Ama erken değil mu turşu için son baharda yapılır da ins bozulmaz sen yine de buz boldabina koy 
(1,465 puan) tarafından
Kuzum normalde biberi bn çeşme suyu ve sadece tuzla yapardım pet şişeye koyardım bu kez böyle deneyeyim dedim birde bn 1 ay burda olmuycam bu sebeple gelene kadar turşuluk biber bulamam diye yaptım şimdiden dünde kurutmalık biber aldım onları da aradan çıkardım
tarafından
Nasıl yaptın turşuyu
(1,465 puan) tarafından
Biberlerimi kestim sarımsaklarımı soydum şişeye koydum doldurduktan sonra tuz şeker sirke koydum sonra kaynattığım suyu koydum bir iki tur çevirdim ileri geri su boş kalan yerleri doldursun diye sonra yine ekledim suyu doluncaya kadar daha sonra kapağını kapattım soğumasını bekledim ters çevirip soğuduktan sonra dolaba koydum
(1,465 puan) tarafından
Dün aynı şekilde acur turşusuda yaptım ama onlara limon tuzu da kattım bibere katmamıştım

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 214 göst.
20 Ocak 2021 Aile kategorisinde Necla Tekin (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 149 göst.
0 oy
25 cevap 914 göst.
11 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Evrim.34 (489 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 361 göst.
28 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,223 puan) tarafından soruldu

384,676 soru

11,507,220 cevap

35,161 kullanıcı

...