0 oy
142 göst.
Aile kategorisinde (328 puan) tarafından

Sinirlerim çok gergin öncelikle. Aslında takılmamam gerekir ama sanırım hamilelik, sıcaklar ve hamilelikten doğan kaşıntı gün içinde sürekli terle terle doğum yaklaştıkça gerilmeye başladım. 

Bir oğlum var. Allah nasip ederse diğeri de yolda. Ömer Asaf ismini koyalım dedik Allah'ın izniyle. Amcamın bir kizi var o da hamile. Demirhan Uras koyacağız dedi adını. Şimdi gitmiş Uras Asaf yapmış :D:D 

Yani bu ismi ilk ve son ben düşünmedim ama yaptığına ne denir bilmiyorum. Demiyor da ya aklıma düştü ben de koysam vs diye. İzin vs. Gibi bir şeyi kastetmiyorum. Ne alaka da zaten. Her naneyi söyler her şeyi der eder. İsim konusunu doğum yapmadan bir gün önce rastgele öğreniyorum. Siz olsanız farklı mı koyarsınız yoksa takilmayip düşündüğünüz ismi mi koyarsiniz ?

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canım senin çocuğuna ömer asaf derler çünkü uyumlu ama onun çocuğuna uras asaf demezler iki isim yan yana çok uyumsuz geldi bana. Bu benim düşüncem tabii ki ama ben olsam vazgeçmezdim istediğim ismi koyardım
(328 puan) tarafından
Evet doğru aslında mantıklı dediğin. Uras derler. O da asafi kiskancligindan koymasıyla kalır. Gerçi benim yanıma gelince Asaf derler :D ama çok mantıklı bu dediğin valla çok teşekkür ederim
tarafından
Bosver hic umursama bu şekilde ona en güzel cevabı vermiş olursun
-Reklam-
0 oy
(7,666 puan) tarafından
Biri de burada post açmıştı arkadaşımın beğendiği ismi koycam diye herkes koyabilirsin isim ona mı özel demişti sizin de tam tersi olmuş sen de koy istediğini madem
(328 puan) tarafından
Ya ne bileyim dellendirdi beni gece gece. Hani arkadaşım falan bir şeyim olsa neyse de amca kızı. Bir sülale de iki Asaf. Sakinlesip düşüncem. öyle de fena ki. Bayramda köye gidince amcam aslında bana esrada Ömer Asaf koyacak dedi. Hatta ben de yok amca o demirhan Uras koyacak dedim. Meğer ta ilk dedigim zamandan kafaya yazmış slk şey
(7,666 puan) tarafından
Hiç takmazdim ben ama ismi de koymazdım
0 oy
tarafından
O senden önce mi doğuracak 
(328 puan) tarafından
Yarın doguracakmis. İlk ne koyacaksın diye bana sordu bende Ömer asaf inşallah dedim. O zamandan meğer bu ben öyle diyince asafi kenara ayırmış. Madem beğendim de ben de kullanırım belki de..kıskanç mahluk ya tövbe Yarabbim :D
tarafından
Ay bilemedim ben olsam koymam herhalde vazgeçerim yada söylerim benden duyduğunu koyma diye
(328 puan) tarafından
Gitmiş ismini bir şeylere yazdırmış bile. Bana demiyor da. Ben de ayarlayabilirdim. Ama şimdi senden gördüm diye vazgecebilirdim de. Ömer Asaftan mi esinlendin Asaf ne alaka yazdım da sonra dedim bırak kime ne anlatıyorsun. İçimdeki sınırı yenersemmona göre netlestiricem ben de inşallah
0 oy
tarafından

Aman ben olsam koyarım :D

(328 puan) tarafından
Diyosun içimde sinirim geçerse benimde inşallah. Çocuğumu da sürekli Ömer Asaf diye sevdim durdum :D
0 oy
tarafından
Canım aynısı benim başıma geldi :D eşimin amcasının oğlunun karısıda hamileydi onun dogumu benden önceydi meraklı kayınvalideme ne isim koyucaklar  ayaz demiş buda benden önce dogum yaptı ahmet poyraz koydu :D halbuki o ismi düşünmüyordu bile eşim çok istedi sinir oldu koymadı dedim koy nolcak nefret ettim isimden dedi çınar koyduk:D
(328 puan) tarafından
Heh bende şimdi istemsizce isme sinirleniyorum isim bisey yapmadı ama vallahi istemsizce oluyo  :D
tarafından
Evet insan sanki bilerek koymuş gibi sinir oluyor :D
0 oy
(12 puan) tarafından

Ne alaka ya, kendi cocuguna hangi ismi istiyorsan onu koy tabiiki.  Sonucta o ismi tasiyan milyon cocuk vardir, bize ne baskalarinin cocugundan. Asla takilma bence, saglik dilerim minigine <3

(328 puan) tarafından
Normalde inan ki takilmam bu sinsinin sinsiligini bildigimden huylandim. Aslında benim slakligim demesene sen. Beni isimden soğuttu zaar. Çok teşekkür ederim, cümlesi inşaAllah  :)
0 oy
(301 puan) tarafından
Ben olsam değiştirirdim sinir oldum sinsi sinsi koymuş ismi sana renk vermeden 
(328 puan) tarafından
Ben de bilemedim. O slaklik yaptı diye vazgeçmek mi yoksa banane diyerek önüme bakmak mi daha iyi. Ben çocuğumu aylardır  Ömer Asaf diye seviyorum biraz daha düşünüp netlestiricem inşallah
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Boşwerrr taklitler aslı yaşatırmış =) 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 468 göst.
0 oy
14 cevap 309 göst.
20 Ocak 2023 Aile kategorisinde Safiye__ (438 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 103 göst.
13 Ocak 2023 Aile kategorisinde Reyhan.. (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Eymenciginannesi (216 puan) tarafından soruldu

378,423 soru

11,327,292 cevap

34,780 kullanıcı

...