0 oy
104 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (82 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hiçbir şekilde beceremedim. defalarca denedim sinir oldum yoğurdu mayalicam ama nasıl. Sütü kaynattim şuan parmağımı isircak sıcaklığa gelmesini bekliyorum. 2litre sütü kaç yemek kaşığı yoğurt koymalıyım. Taş gibi nasıl yaparım evet bilenlerin yorumlarına ihtiyacım var. Yine yapamassam bu konuda kendimi beceriksiz ilan edicem 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
2 yemek kaşığı yoğurt bi çimdik şeker bi çimdikde tuz karıştır mayala
(82 puan) tarafından
Yoğurt az gelmezmiz 2kasik. Sulu olmaz mı. Bide tencerenin az derin küçük yada geniş pilav tenceresi gibi olması da etkilermi
tarafından
Kavanozları döksene mayalayinca tencerede sulanıyor yoğurt yeterli gelir yok ama biraz tuz biraz şeker de kat
(82 puan) tarafından
Kavanozlarimim hepsi dolu
-Reklam-
0 oy
tarafından

Walla bende çok denedim evlendiğim.zaman hiç birinde de olmadi işi zirvede bıraktım :)

(82 puan) tarafından
Valla yok ben vazgeçemiyorum. Kaç kez tutmadı hep lor yaptım hatta Ayran yaptım  tadı yerindeydi çünkü ama yok yani bu sefer daha olmamış görmek istemiyorum her başladığımda gaza geliyorum sonuç yine hüsran :)
tarafından
Hadi bakalım başarırsn inşallah:)
(82 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(7,335 puan) tarafından
Ben kavanozlara yapiyorum mayami süzüyorum biraz hava çok sıcak biraz daha ılıtıp yapabilirsin ılık mayaladigimda oldu 2 kasik yoğurt yeterli gelir fırına koyuyorum 4 5 saate mayalanir 6 saate kadar bekletebilirsin hama sıcak oldugu icin bulmuyor o kadar 
0 oy
(2,711 puan) tarafından
Kavanoz da yaparım parmagı yanmasın çokta ılık olmasın sonra sütü kavanozlara koy 2 yemek kaşiği yoğurdu bi kasede yapacagın sütle oda 2 yemek kaşiği olsun iyice çırp, kavanozlara koy tahta kaşikla biraz kariştir kavanozları kalın bi örtü ile ört kavanozların arasına ince bir bez koy kapakları da o bezin üstüne kapat çok sık kapatma yani kavanoza kapagın arasında bi ince bez olacak buharı için sulanması diye 5 saat dişarda öyle kalacak 1 gecede ağzı açık dolapta benimkiler taş gibi oluyor 
(82 puan) tarafından
Ben tencerede yapicam ama ona da kapakla tencere arasına bez kapatayım mi
(2,711 puan) tarafından
Onu bilmiyorum ya istersen dene onuda tam kapatma ama hafif aralıklı kalsın
(82 puan) tarafından
O sorduğum gün yaptım yogurdum dolaba koyunca kapatmadim üstünü ve mayama şeker ve tuz kapattım az bişey bildiginiz kaya gibi oldu :)) o gün bu gündür hep tutuyor. Teşekkür ederim yorumunuz icin
(2,711 puan) tarafından
Rica ederim canım ❤️
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bir tatlı kaşııgı maya ile tamamdır baktımda baya maya atan var

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 33 göst.
24 Mayıs 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Yaya09. (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 128 göst.
28 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Beyza34 (284 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
6 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ftm1907 (458 puan) tarafından soruldu

384,686 soru

11,507,384 cevap

35,162 kullanıcı

...