0 oy
158 göst.
Diğer kategorisinde (52 puan) tarafından
Kızlar doğum yapalı 3 ay oldu adet olmaya başladım 2.ayda bugün garip bir şekilde tıpkı hamilelikte olduğu gibi mangal kokusundan midem bulandı kusacak gibi oldum korunma yontemi olarak geri çekilme yöntemini uyguluyorduk bu mide bulantısı bende ciddi ciddi korku oluşturunca daha garanti bir yöntemle devam etmeye karar verdim hap kullananlar sonradan gebelik isteme durumunda sıkıntı yaşadınız mı (yengem bir süre kullanıp bıraktıktan sonra biraz zor çocuk sahibi olduğu için açıkçası bende kuşku uyandırdı bu yüzden sormak istedim)

8 Cevaplar

0 oy
(7,861 puan) tarafından
Bende burda bekleyim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hap cokda sağlıklı değil hormonları öldürüyormus. Ve geri çekilme korunma yöntemi asla değil zevk suyu aksa bile hamile kalma ihtimali çok çok yüksek. Ben sprial taktirdim 1 sene oldu. Çok şükür şimdiye kadar birşey olmadı insAllah bir süre daha olmaz
(7,861 puan) tarafından
Spriali bende taktırmak istiyorum ama cesaret edemiyorum
(52 puan) tarafından
Spiral kullanan bir ablanın spiral ipi kopmuş ve yanlış olmazsam daha doğrusu yanlış anlatmiyorsam spiral içinde kırılmış ve sol tarafın a kaymış dediğim gibi anlatım hatası olabilir. Neyse sonra bu kişi 2 defa ameliyat geçirmiş ve 10 doğumdan beterdi diyordu o yüzden aşırı şekilde korkuyorum
tarafından
Yani spriali yaktıktan sonra kontrolleri aksatmiyacaksiniz  6 ayda bir kontrollere gideceksin. Her korunma yonteminin bir zor yanı var illaki. O kadında öyle oldu diye bizdede olacak diye birşey yok
0 oy
tarafından
Duzgun kullanırsan hamıle kalmazsın bakma sen burda yazanlara ben 1.5 sene duzgun kullandım hamırl kalmadım almayı unuttugum gun gebe kaldım
(52 puan) tarafından
Aa eğer öyleyse iyi
(13,824 puan) tarafından
Annemde bana on sene sonra oldum ben (◔‿◔)
(52 puan) tarafından
Ya ahahahhahaa
0 oy
tarafından
Hapın da riski var cnm.her gün içmelisin kendin parayla almalısın unutursan ertesi gün hapı içmen gerekiyor o da daha pahalı

Ben spiral tavsiye ederim
(52 puan) tarafından
Spiral i kayıp annem bana hamile kalmış:))
tarafından
Keşke farkında olunabilse.çoğu spiralle hamile kalan farkında olmuyor.spiralle hamile kaldım diyor kaymış ki kalmış yani
0 oy
(367 puan) tarafından
Söyle sıkıntı yaşadım korunurken hamile kaldim
(52 puan) tarafından
Ne tür bir korunma
(367 puan) tarafından
Doğum kontrol hapı
(52 puan) tarafından
Tabi nasibi varmış olmus ama gerçekten insan ne tür bir korunma seçeceğini şaşırır oluyor
0 oy
(4,285 puan) tarafından
2,5 yıldır kullanıyorum hap emzirme döneminde cerrazette kullandım sonra microgynon hapa gectik emzirmeyi bitirmeden 7 ay öncesi 17 aylikken sütten kestim
(52 puan) tarafından
Bende kullanmaya başlayayım en iyisi
(4,285 puan) tarafından
Cerrazette 5 ay kullandim aşırı sinir ve adet olmayı engelledi bıraktım sonra 2 kere spiral taktirdim 2 si de 1 ay dolmaya başladı kaydi durdu sonra kizim 1 yaşına geldi hala emziriyordum bu microgynon hapi önerdi emzirirken de kullanabilirsin diye suan kizim 3,5 yasinda hala hapa devam ediyorum
(52 puan) tarafından
Bende Bi doktora danışayım
tarafından
Bende hap kullaniyorum ve emziriyorum doktor icme demedi
(31 puan) tarafından
Kaydığını nasıl anladınız spiral in
0 oy
(28 puan) tarafından
İlacı kullanırken (Yasmin) oğluma hamile kaldım. :Dd Ama şöyle bişey var bekarlığımdan beri adet sancısı için kullanıyordum.Evlendim,korur diye düşündüm ama belli bi ara bırakmak gerekiyormuş. Etkisini yitiriyormuş çnkü. Ben bu detayı bilmiyodum ve hemen hamile kaldım. 
(4,285 puan) tarafından
Benim de 2,5 yıl oldu
(28 puan) tarafından
Aman dikkat diyelim o zaman :) Bunu bana doktorum söylemişti. Koruma sağlaması için bi müddet bırakmak gerekiyormuş ki vücut o ilacı unutsun tekrar etki yapsın die.
(4,285 puan) tarafından
Bana 35 yaşına kadar kullanabilirsin sigara iciyorsan 35 inden sonra kullanamazsin demisti
(28 puan) tarafından
Sigara ne alaka
(4,285 puan) tarafından
Pıhtı atma olasılığı cogaliyormus
0 oy
(3,571 puan) tarafından
Ablam hapı bıraktıktan 5 yıl sonra hamile kalabildi.

Bir sürü. İlaçlar tedaviler falan, zor zamanlardı atlattı çok şükür. Olunca da peş peşe 2 tane oldu. 
(52 puan) tarafından
Iste gözümü korkutan bu

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 573 göst.
1 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Cemre56 (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 355 göst.
2 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde GSmsl (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 171 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Duru2121 (406 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 146 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde ♥️Kıymet ♥️ (2,564 puan) tarafından soruldu

378,111 soru

11,317,161 cevap

34,763 kullanıcı