0 oy
338 göst.
Diğer kategorisinde (1,025 puan) tarafından
Çok dikkat ettiğm ve çok sinir olduğum bi konu var bazı kadınlar neden böyle yapıyo anlamıyorum hamile soru cevapta bi annemiz cinsiyeti kız dediler kesin değil değişirmi yazmış başka birileri hemen yok erkek istiyolar ondan soruyılar yaptıkları cahillik yazmış abi erkek çocuk istemek neden cahillik oluyo bu yapılanda ayrımcılık kız anneleri hemen Allah a şükür benim kızım var diye bi eziklemeye giriyo başkası ayrımcılık yapıyosunuz cahilsiniz diyo kimi kız ister kimi erkek ister erkek isteyen anne kız düşmanı cinsiyet ayrımı yapan bi cahil neden olsun aynı baskı kız isteyen annelere yapılmıyo ben hiç görmedm neden kız istiyosun cahilsin ayrımcısın diyeni bu yapılan saçmalık resmen sanki erkek isteyen anne kız doğsa sevmeyecek bakmayacak medeni görüncez diye bu tavırdan vazgeçilmeli millet korkusundab erkek istiyorum diyemiyo ya hemen ayrımcı cahil etiketi direkt kız bebeğin erkeğe üstünlüğü yok erkeğinde kıza hangi anne ne ister kimseyide ilgilendirmez çıkın bu kafadan ya 

9 Cevaplar

0 oy
(1,151 puan) tarafından
Haklsın ama bazılarının kac sene cocugu olmuyo bazları da olupta cinsiyeti keske erkek olsaydi isteniliyo her seyin başı saglik bizim milletimizde erkk cocuk merakı var 
(1,025 puan) tarafından
Merakı olabilir yani anne isteyebilir bu suç değilki ben onu anlatmaya çalışıyorum linç etmeye ne gerek varki
(1,151 puan) tarafından
Linc etmek icin yazmdm dogrular kiz evlat değilmiş gibi kiz deyince hii neyse bidaha ki erkek olsun denliyo 2side ayni ne farki var
(1,025 puan) tarafından
Yok sen linç ediyosun demedim bazılar linç derecesinden tepki veriyo onu dedm canım dediğim gibi abartmamak lazım salih hayırlı evlat olmadıktan sonra ister kız olsun ister erkek
(1,151 puan) tarafından
Aynen oyle yaa onemli olan hayirli olmasi
-Reklam-
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Malesef ki turkce nereye cekersen oraya gider
(1,025 puan) tarafından
Canım yorumunu çok anlamadım kusura bakma :)
0 oy
(314 puan) tarafından
Sabahtan beri yazmaya üşendiğim her seyı yazdığın için teşekkür ederim :) 
(1,025 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(268 puan) tarafından
Bende gordum o postu ve hiç oyle bi dusunce aklimin ucundan gecmedi kadin 13 haftalik gebeydi galiba yanlış hatırlamıyosam erken oldugu icin tereddute düşmüş degisir mı sorusu belirmis olabilir kafasında emin olabilmek için de burda paylasmis aklindaki soruyu ona göre hazırlık yapacaktır heyecanlıdır hemen insanlara on yargiyla yaklasmak kiriyo insanı ki karşındaki hamile bi kadin yani ..
(1,025 puan) tarafından
Aynen canım hayır erkek istese bile o yorumları yapmaya kimsenin hakkı yok suç sanki erkek istemek
0 oy
tarafından
ben kizim olacak dedigimde bazi ayarsiz akraba ve komşular olsun bi dahaki erkek olur demisti

evladin cinsiyeti olmazki ikiside kanin canin ama her insanin gonlunde yatanda oluyor bix esimle kizimiz olsun istiyorduk cok sukur kizimiz oldu
(268 puan) tarafından
Al işte sanki erkek evlat kız değil nasıl bi zihniyet ya
tarafından
aynen napcan ikinci erkek olur dedi biri oburude olsun bak bilmem kim ablanin uc kizi var dedi
anlatımiuosun ki Rabbim aratmamis evlat vermis kizi erkegi olur mu
(1,025 puan) tarafından
Ben öyle saçma konuşan akrabaları demiyorum annelee burda birbirine baskı yapıyo ben kalkıp bi post açsam çok erkek olsun istiyorum inşallah erkek olur desem linç ederler cahilsin diye ben bunu diyorum ilki kız olsa ikincisinin erkek olmasını isterler yada ilki erkek olsa ikinci kız olsun derler çok normal insan ikisini de olsun ister istemek hata değil
0 oy
(659 puan) tarafından
Seni ayakta alikişliyorum ve sana katiliyorum saglik olsun demiyorlarda kiz erkek diyirlar erkek istemek ayip degil ki kiz istemekte oyle kiz cocuk isteyince medeni olunmuyor kiz erkek ayni anneyiz biz evlatmi kayiracaz sanki ha erkek ha kiz ne cafk ediyor saglik olsun hayirli olsun yeter rabim herkesin gonlune gore versin ben erkek istiyordum cok sukur oglum olacak bunu cahilik olarak goren varsa buyursun gorsun kimse benim keyfimin kahyasi degil :) 
(1,025 puan) tarafından
Aynen valla çok saçma düşüncedeler yerinden kalkan birilerini cahil yapıyo
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Anne babanin kız ya da erkek çocuk istiyorum demesi cahillik değil toplumun erkek çocuğa değer verip kız olunca bir sonraki erkek olur ya temennisinde bulunması cahillik. Ben bugüne kadar ilk çocuğu erkek olana olsun bir sonrakide kız olur diyenini duymadım 
(1,025 puan) tarafından
Bunu diyenler genelde yaşlı kesimdir ve öyle düşünmeleri çok normal her ikiside olsun isterler onlar öyle gördü çünkü öyle alıştı bu onların cahil olduğu anlamına gelmez bir başka insana cahilde diyemezsiniz iyiliklerinden diyolar her ikiside olsun diye
(1,169 puan) tarafından
Hayır dertleri her ikiside olsun değil erkeğin olmaması soy devam etsin diye olan düşünceleri
0 oy
(638 puan) tarafından
Valla ilk gebeliğim, kız olsun çok istedik eşimle. Ama erkek :) şimdi de oğluşum olcak diyorum hep :) Allah sağlıklı evlat versin 
(1,025 puan) tarafından
Amin inşallah

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 190 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Yenibiri12 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 136 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Antikor (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 134 göst.
0 oy