0 oy
172 göst.
Diğer kategorisinde (2,453 puan) tarafından
Kizlar annemin kimliginde 15 agustos yaziyo dogum tarihi ama teyzemler bugunden kutlamislar dogum gununu teyzem diyoki deden geç yazdirmis bi arkadasa sormustum nufus mudurlugunde kimlikte yazilan tarih gecerli demisti benide babam 2 gun sonra yazdirmis ama herkes kimligimdeki tarihle kutluyo acaba benmi yanlis biliyorum nufus mudurlugunde calisan bacılarım hangi tarih gecerli oluyo

9 Cevaplar

0 oy
(120,698 puan) tarafından
kiz annen zamanini bilmemde sen dogunca hastanedeki kagitta yazan tarih dogum tarihim iste
(2,453 puan) tarafından
Canim anneminde kagidinda 15 i yaziyo ama herkes israrla inatlasiyo benimle
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim eşimde Ağustos doğumlu ocakta kaydettirmisler.agustosta kutluyoruz kaynimda ayni şekilde hangi gün dogduysa o zaman kutluyoruz.sende ikisindej birinde kutla boşver
0 oy
(10,657 puan) tarafından
olabiliyo böyle şeyler geç yazırma eskilerde istediğiniz zaman kutlayın eşimde 2 Mayıs doğumlu ama kimlikte Ekim'de kaydedilmiş mayısı kutluyoruz biz 
0 oy
(162 puan) tarafından
Resmi işlerde vs kimliğe yazılan tarih geçerli ama burca bakacaksınız vs orijinal doğum tarihi önemli
0 oy
tarafından

sormana gerek var mı ne demek hangısı gecerlı oluyor resmı olarak ne yazıyorsa o gecerlı tabıkı heryerde ama kutlama acısından burc acısından kısısel seyler ıcın bakarsak tabıkı asıl olan tarih gecerlı esım mesela 23 nısanda dogmus ama 1 ay sınra yazdırmıslar esımın burcu boga mayısa gore bakarsak ıkızler olması lazım alakası bıle yok :D

0 oy
(2,523 puan) tarafından
Canım ne olacak bı iki gün önce sonra biz hep öyle kutluyoruz . Benim. Kasım diye yazılmış yanlışlıkla. Şubat doğumluyum Şubat ayı içerisinde kutlama oluyor pek tskilmiyorum tam gününe evlilik yıl dönümü nde de öyle bı nikah günü var birde düğün günü . Gerçek evlilik günü İmam nikahı kiyildigi gündür
0 oy
(14,846 puan) tarafından
Herkesin tarihi doğru yazmiyorki. Kimlikte yazana bakarsak herkes 1 ocak doğumlu diyebilirim. Hem nüfus memuru ne alaka anlamadim canim. Yani gerçek doğum tarihinde kutlanir tabiki. 
0 oy
(4,003 puan) tarafından
ben normalde 4 mayista dogdum ama babam kimlige 1 haziran yazdirmis . 4 mayisi kutluyoruz dogumgunum olarak
0 oy
(3,083 puan) tarafından
Beni de neredeyse iki ay geç yazdırmışlar. Ama sonuçta doğum günü demek doğduğun gün demek nüfusa kayıtlandığın gün demek olmadığı için. Ben küçüklüğümden beri dünyaya gözümü açtığım günü doğum günü olarak kabul ederim. Kimlikde yazanı çoğu kişi bilmez. Hatta eşim ve annem bile bilmiyordur. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 454 göst.
29 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (3,111 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 346 göst.
13 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,262 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 644 göst.
13 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 459 göst.
10 Kasım 2020 Diğer kategorisinde ❤❤ BİR MELEK❤❤ (782 puan) tarafından soruldu

396,469 soru

11,859,459 cevap

35,956 kullanıcı

...