0 oy
613 göst.
Diğer kategorisinde (196 puan) tarafından
Kizlar bu hafta cuma sezaryana alinicam. Bebek iri ilk dogumum o yuzden doktor sezaryan tavsiye etdi. Neyse sorum su ameliyyatdan kac gun sonra toparlandiniz? Ameliyyatdan bir kac saat sonra narkozun etkisi gecince cok mu acitiyor?  Bebegimi kucagima ala bilecekmiyim acaba? Cabuk toparlanmak icin ne tavsiyye edersiz?

42 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlk sezeryan benimdebebegum iri suyu fazla haftası geçiyordu diye sezeryan alındım ertesi günü ayaktaudim.isimi gücümü yaptım  ilk sezeyan kolay ikinci daha zor oluyor ikincide hinhafta kendime gelememistin
-Reklam-
0 oy
(448 puan) tarafından
Ilk gun ayaklandım 3. Gun yemeğimi  yapar hale geldim
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Hiç yatmadım hastaneden geldim mutfağa girdim çabuk toparlandım 
0 oy
tarafından
Canım ben 21 haziranda oldum belden uyuşturma. Benim hiç agrım olmadı şükür. Çok hafif adet sancısından bile azdı. Hiç yatmadım eve gelince yanımda da kimse kalmadı bebeğime kendim baktım. Hastanede de ilk yürüdüğümde eşim koluma girdi sonrası hep kendim kalktım yürüdüm, bebegimin altını degistirdim, tuvalete gittim. Ama bir hafta sonra korse tayt giydim çok rahattı o karnını sıkı tuttukça yürüyünce hareket etmiyor çok rahat hareket ediyorsun.
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Bol bol yürümen ve şu icmelisn cnm
0 oy
(2,769 puan) tarafından
1 ay yataktan tek kalkamadim ilk dogumumu yaptım bende. Sana tavsiyem sadece bol bol yürü bebeğini sık sık emzir ssarılığı olmasin 
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Belde uyusmaydı benjm ama panıl atak yuzunden amelıyat esnasında bayılmısım.3. gun kalktım ayaga gercınuzanıp yatamadım sırtımı veremedim yere.oturarak uyudum 
0 oy
(987 puan) tarafından

Hiç kafana takma bunları.bn normal doğuma gittim.acil sezeryana alıyoruz dediler.Allaha şükür ettim.iki normal doğumdan sonra.bu ilaç gibi geldi :)

0 oy
(199 puan) tarafından
Yürümek biraz acıtıyor. Nefesimi alıyordum ama veremiyordum
0 oy
tarafından
Valla benim ameliyat sıkıntılı geçti özele onca para verip paramla perişan oldum anestezi etkisi geçince müthiş bir acı hissediyordum sedyeden inip yatmakta zorlandım bir kaç gün sürdü geçti sonra 
0 oy
(788 puan) tarafından
Canım ben sezeryan yerinin acısını boynuma belime giren yelmi dim Nedim bilmiyorum o unutturdu.insallah öyle sıkıntın olmasın olursa da kas gevşetici krem sür 
0 oy
(1 puan) tarafından
Hic korkma canim bende 28 gün önce sezeryan oldum. Tabi agrin oluyor ama emin ol bebegini kucagina alinca her seyi unutuyorsun. Bol bol yurumeye çalış ne kadar yurursen o kadar agrilarin çabuk geçer. Bol sıvı tüketmeye çalış. Yaninda komposto falan goturebilirsin. Allahim saglikla kucagina almayi nasip etsin inşallah 
0 oy
(66 puan) tarafından
Benimde iri bebekti kızım 1 haftada toparlandım dinlendim ve sürekli yürüdüm hasta psikolojisine girmedim beni bekleyen bı prensesim olduğu aklıma geldi anneyiz artık çünkü 
0 oy
(997 puan) tarafından
Bak canım ağrı bünyeden bünyeye değişen bir durum dur.Hatta aynı kişide 2.3.4 amlytlarda bile değişir benm 3. Çocuğum qma 4. Amlytim olacak hepsi genel oldu hepsi den memnunum 1 gün hastanede kaldım evime geldim düşümü alddim işlerimi yaptm cocuklarmla ilgilendim yanımda biri kalmadı ama başka biri aynı amlyti olur toparlanmasi uzun sürer mesela 

Sen iyi olmak için doğuma girmeden okunacak dualar var aç oku rabbim e bırak 

Yanına kayısı hoşafı suyu yada kayisnin kendisini al gaz çıkarma da lazm olur 

Belden uyusmali olucaksin sade Nescafe ve bitter çikolata al 

Rezene anason süt yapar gaz çıkarma da işe yarar.

En en önemlisi sana ayağa kalk dediklerinde sonra bol bol yürü ne kadar çok yürürsün o kadr cabuk toparlanirsin 

He birde unutmadan yanına bı hırka şal birşey al amlythane soğuk oluyor çıkınca omuzlarna ört ki tutulmasin 

Sağlıcakla al inşallah yavru nu kucağına 
(997 puan) tarafından
Bak mesela benm canım çok tatlıdır :D en sonuncu amlytmda sonra hemşire kalçadan ağrı kesici yapicz daha çabuk etki etsin dedi yaptırmadım :D iğneden korkan biri söylüyor sana dayanilmaycj bir açısı yok
0 oy
tarafından
Benimde ilk dogumum sezeyandi bebeğim doğdu odaya geçti içimden bu kadarmiydi hic acı yok ağrı yok bir sevinmistim taki narkozun etkisi gecesiye kadar ayağa kalkmaya çalıştığımda öyle bi acı hissetim ki dedim bu ne neyse ki bol yürüyüşle 1 - 2 günde toparladim günlük hayatıma devam ettim  Allah'ın izniyle bende seneye doğum yapicam bende çok korkuyorum
0 oy
(952 puan) tarafından
Ilk kalkışta biraz zorlandım sonrasında hastanede doğru düzgün yatmadım. Eve gittim duş bile aldım kalktım hemen ayağa
0 oy
(1,324 puan) tarafından
Bu kişiye bağlı kuzum ben 2 gün hastanede yattığım dönemde biraz ağır hareket ediyordum ama hiç ağrım sancım olmadı çok şükür sana tavsiyem hastaneye giderken kayısı kompostosu yap götür gaz ve gaita çıkışı bekliyorlar hiç korkma Allah ın izniyle evladını sağ salim alınca bütğn herşey geçiyor zaten onunla uğraşırken anlamıyorsun ben sezeryandan sonra hiç yatmadım hep ayaktaydım yatarsan kötü olabilirsin ama direnç gösterirsen ağrında kalmaz çabuk toparlarsın
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Tam 7. Gün hem eski halimdeydim hem eski kilomdaydim :) bol bol yürü ağrı kesici yapacaklar zaten organların yerine yerleşecek yani çok acımadı benim canım 1-2 saatte bir ağrı kesici yapılıyordu   
0 oy
(626 puan) tarafından
her sezeryan inan bir olmuyo ama kendini motive etmen için bir nedenin var sana muhtaç bir bebek var ve seni istiyo bu senin çabuk toparlanmanda yardımcı olur 6 yıl önce ilk sezeryanımı oldum belden uyuşmalı ameliyattan 4 5 saat sonra ayaktaydım tüm herşeyi yapabiliyordum sadece yatıp kalkarken desteğe ihtiyacım olurdu ameliyattan 9 gün sonra eski halime döndüm diyebilirim ağrım falan kalmamıştı 14 gün boyunca ağrı kesici kullanıyoraun zaten 2 yıl önce kist aldırdım 3 kilo ameliyatta sol yumurtalığımı da aldılar 3 ay önce de kızımı dünyaya getirdim çok zorlu bir ameliyat oldu kızım yan duruyordu 1 saat uğraştılar toplamda ameliyatı bitirmek için ameliyattan sonra çok canım yandınbelden aşağı hiç bişey hissetmeme rağmen sol tarafım çok acıdı yıktım hastaneyi ama sebebi sol yumurtalığımın olmayışı rahim kasılıp toparlandıkca içerdeki yumurtalığın olduğu dikiş yerleri acıyormuş bu yüzden toparlanmam uzun sürdü yaklaşık 15 gün falan sürdü sonra ayaktaydım 15 gün boyunca uzanamadım tekli koltuğu arkadını eğip öyle uyudum şükür şimdi iyi sayılırım ama hala sol tarafım arada acır
0 oy
(171 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kalbini ferah tut bebeğini de kucağına alırsın narkoz etkisi geçince de çok ağrın olmuyor canım parol iğne yapıyorlar serum yapıyorlar dürüst olayım sadece ilk ayağı kalkış  yürüyüş zor ama abartilann kadar asla ama asla  değil  Bol su tüketmen lazım bol bol yürümen benim evim sobaliydi üzerime şal alır diğer odalarda gezinirdim hiç oturmadim yatmadım yürüsen bilmezsin yatınca zor geçiyor asıl bol yürüyüş su ve dirayet oda bebisten geçiyor anne oluyorsun ha kolay değil herşey onlar için değil mi tek önemli nokta sağ salim kucağınıza almanız o sağlıkla gelsin herşey boş bak benim bebeğimin olalı 5 ay oldu sezeryan herkes bir abarttı bir abarttı canım belden iğne vururken yok böyle acı ölümü gördüm geldimler neler neler siktiri boktan yemin ederim bak sana dirayetli ol ben 21 yaşında son dk aksilige devlette oldum 2 gün hastanede yattım bir gece baktılar kayınvalidem (öz teyzem olur kendisi) ikinci gece WC hep kendim kalktım bebek ağladı ağladı kadın uyanmadı kalktım bebeğimin yatağını yatağımın yanına çektim tekerlekli ya her ağladıkça oturdum ayağa kalkmadan bebeğimi aldım emzirdim yani demem o ki hayat yaşayacaklarımızı yaşıyoruz herkesin acı eğilimini farklıdır kimseye kulak asma hiç de korkup endisenme sadece ona kavuşacağın anı düşün sonunu meleğine kavuşmak ha sezeryan ha doğum ikisi de ayrı zorluğu var Rabbim sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin inşaAllah sakın canını sıkma bebeğine kavuşacağın anı düşün hamileliğinin tadını çıkar bu arada çok uzun oldu kusura bakmayın okuyan olursa annemi soran. Olur kesin annem ben 17 yaşında kaybettim . Annemi kaybettim hastanede ben 5 sene sonra anne oldum hayat bu denli zor olabiliyor canim 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 714 göst.
8 Haziran 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2 pırenses annesı (527 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 54 göst.
10 Eylül 2024 Diğer kategorisinde 1Anne1Melek (247 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 220 göst.
15 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 297 göst.

397,100 soru

11,877,137 cevap

35,992 kullanıcı

...