0 oy
516 göst.
Diğer kategorisinde (1,462 puan) tarafından
Hayatım boyunca okudum, sınavlara girdim.Hep kendi ayaklarim uzerinde duracağım günü bekledim.Cok şükür Allah nasip etti.Simdi evlendim, normalde ev kusuyum.Evimle ilgilenmeyi çok severim, evde zaman geçirmeyi.Ama çalışınca olmuyor, hep işlerim kalıyor.Kendime eşime yeterince zaman ayiramiyorum.İsten eve gelince zaten yorgunluktan, gerek işte gerek evde yapacağım şeyleri düşünmekten tat bile alamıyorum evde olmaktan.Cok yoruldum ve skldim artık ya bir ömür böyle çok zor gececege benziyor, evimin tadını cikaramiyorum :( Yine de şükrediyorum ama çok zor böyle yaşamak :(

11 Cevaplar

0 oy
(3,769 puan) tarafından

Keşke bende  diyorum keşke çalışma hayatım olsaydı çalışmaya alışık istekli ve sağlıklı olsaydım kendi ayaklarımın üstünde duran bir bayan olablsydm keşke diyorum senin gbu

(1,462 puan) tarafından
Hayırlısıyla inşallah istediğin olur canım, tabi maddi boyutu güzel ama manevi açıdan yıpranıyor insan sadece
(3,769 puan) tarafından
Maadi acıdan olarak en çok dusundgm güzel yanı yani bir erkege muhtaç olmazdım boşanmayı bile göze kolay alablrdm hiç düşünmeden.. onun dışında ise esim e birlikte olduğumuz sürece destek vermek rhat yaşamak isterdim
-Reklam-
0 oy
(843 puan) tarafından
Valla canım çalışma hayatı zor ya eşin yardım edecek ya yardımcı tutacaksın. Ben özel sektördeydim geç gelirdim bide. Yemek yap topla kaldır çayı içerken Tv izlerken uyuya kalırdım. 
(1,462 puan) tarafından
Aynen kuzum kendi hayatımız yok gibi bir sey
0 oy
(55 puan) tarafından
Durumun varsa  2 haftaya bir temizlik ütü vsde yardım için birini bulabilirsin. En azından akşam Bi yemek yapıp dinlenebilirisn
0 oy
(196 puan) tarafından
ben 17 yasndan beri çalışıyorum tabi bazi çalışamadım durumlar oldu ama genel olarak hep çalıştım. ama çalışırken ev hayatini surdurmek cok zor oluyor hele vardiyali olunca  is yerinde ayri bi yoruluyorsun ki bütün gün ayaktayım. eve gelince yemek yap temizlik yap cocukla ilgilen gercekten beni cok zorluyor açıkçası hergün temizlikmi olur diyorlar ama genel olarak cocuklu bir evde mecbur azda olsa bi toparlama yapmak zorunda kaliyorsun ki ben takintiliyim az temizlik konusunda bide simdi hamileyim dahada zor geliyor ev hanimlarina cok özeniyorum . vallahi cok şükür halime ama yeter beaaa azıcıkta oturtup koca parası yemek istiyorum inşallah doğumdan sonra çalışmayacağım ay sayıyorum simdiden büyük gün 1 subat .. esime de diyorum sen çalışacaksın bende çatır çatır yicem diyorum ye hatun ye hakkındır diyo şimdilik. ama evde oturunca ne hissederim bilmiyorm insan kendi emegini kazanmaya alışkın olunca baskasnn eline bakmakta zor gelir galiba
(1,462 puan) tarafından
Haha valla ben de gün sayıyorum doğum iznine ama daha çok var :)) çok güzel anlatmissin zor yasadiklarimiz Allah kuvvet versin hepimize
(196 puan) tarafından
doğum ne zaman allah yardımcımız olsun hem is hem ev hayatı  bide hamilelik bazen pes edip bırakasım geliyor işi ama pes etmek yakışmaz bize sabır acı ama meyvesi tatlı olur
0 oy
tarafından
Ben de yeni mezun oldum ama 8 aylık hamileyim iş falan bakamadım haliyle can sıkıntısından patlıyorum evde keşke çalışabilsem diyorum alışmışım yıllardır okula gitmeye staja gitmeye evde sürekli kocama sarıyom artık sıkıntıdan
(1,462 puan) tarafından
Keyfine bak sevdiğin seyleri yap hiç şikayet etme emin ol çok rahatsin :)
tarafından
Aslında tek isteğim maddi özgürlük Rabbim seneye inşallah nasip eder bana da çalışmak :)
(1,462 puan) tarafından
İnşallah canım :))
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Zaten çalışan çalışmamak ister çalışmayan çalışmak ister değişik bir durum. Yıllardır çalışan biri olarak suan evde olmak çok güzel valla
(1,462 puan) tarafından
Hem de nasıl :)
0 oy
(774 puan) tarafından
Ben de öyleyim canım. Sabah 9 da gidip aksam 6-7 de geliyorum eve. Bebegim var bir de. Eve geliyprum yemek bulasık bebek bakımı vs... kendimi yataga zor atıyorum. Şimdi bebegi uyuttum uzandım yataga ben de ne yapayım. Çamasır toplancak üşeniyorum. Daha üzerimi bile çıkarmadım düşün 
0 oy
(289 puan) tarafından
Canım bu durumda eve kesinlikle haftada en az 1 gün yardımcı al 

Temizlik ütü çamaşır bırak yapsın 

Sen de yemek yaparsın 

Eşine vakit ayırırsin 

Evet aynen hayat öyle canım 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
İşi bırakırsan belli bir süre sonrada evde sıkılacaksın. İş hayatını özleyeceksin. Ben 12 yıl sekreter olarak veteriner hekim kliniği de çalıştım. Hamile kaldığımda daha karnım büyümeden patronum çocukla zor olur dedi. 32.hafta rapor aldım bıraktım. Rapor bitince de işsizlik maaşı alabilecek şekilde çıkışım verildi. 107 gündür evdeyim. Çalıştığım günleri çok özledim ama çocuğuma bakacak kimse yok. Çocuk 2_3 yaşına geldiğinde kreşe verip yeni iş bakıp çalışma hayatına devam ediceğim
0 oy
tarafından
Mümkünse çalışma canım olmaz mi?

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 121 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Yildizsumeyye (553 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 302 göst.
27 Kasım 2023 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.