0 oy
296 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Anaokulu olmazsa olmaz mı sizce kızlar oğlum 5 yaşında göndermek istiyorum ama eşim maddi sıkıntılardan dolayı istemiyor seneye direk 1. Sınıfa başlasın diyor oğlumda çok hevesli bende istiyodum evde sıkılıyor arkadaşları falan olur eğlenir diye siz gönderdiniz mi yada göndericek misiniz? 

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Anaokulu hatta öncesinde oyun grubu bile şart. Çocuklar artık sosyalleşemiyor malesef
tarafından
Bende aynı düşüncrdeyim ama 600 elden her ay 300 de servis ücreti istiyorlar kırtasiye falanda ayrı babası maddi durumdan dolayı istemiyor ama çocuğa harcamıcaksak ne için kazanıyoruz ki sonuçta
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben gonderırım hatta 4 yasına gelsın yrı zamanlı kreş dusunuyorum hem sosyallesın hem okula baslamadan dısıplıne alıssın hemde okul temelı ogretılıyor mesela benım zamanımda egık duz yatay vs cızgıler ogretmıslerdı sınıfta okumaya ılk ben gecmıstım 
tarafından
Bende aynı düşüncrdeyim ama 600 elden her ay 300 de servis ücreti istiyorlar kırtasiye falanda ayrı babası maddi durumdan dolayı istemiyor ama çocuğa harcamıcaksak ne için kazanıyoruz ki sonuçta
tarafından
Tabıkı benım esım hep der parayı harcamıcaksak nıye calısıyorum sabaha kadar dıye? Kı bu devırde butun cocuklar gıdıyor dusun 1. Sıfnıfa baslasıdıgında herkes az cok sosyallesmıs arkadas ortamına alısmıs olucak sudan cıkmıs balıga doner cocuk
0 oy
tarafından
Kuzum imkanın yoksa evde de verebilirsin o eğitimi al birsürü boya kalemi boyama yapın kalem tutmayı öğrensin ver eline makası kağıttaki şekilleri kessin gitse iyi olur ama durumunuz yoksa yapacak bişey yok kendin vermeye çalış değişik etkinlikler yapın birlikte 
tarafından
Sadece boyama falan değil arkadaşlarıda olucaktı farklı ortam görümcekti çocuk çok üzüldüm tekrar konuşucam babasıyla
tarafından
Göndersen tabiki iyi olur canım cevabımda da belirttim zaten ama durumu yoksa şartta değil
0 oy
(15,864 puan) tarafından
Bence sarttt gönderdim iyiki gondermisimmm 1.sinifa ön hazırlık oldu bize öğretmenimizde çok iyidi saolsunn 
tarafından
Anladım canım çok iyi olmuş o zaman
(15,864 puan) tarafından
İmkanlar dahilinde evde kendinde yapabilirsin okuldaki aktivitelerden Pinterestse bak
0 oy
tarafından
Gitmesi iyi olur cnm ama diyelim gitmedi yetişir desteğine arkadaslarina
tarafından
Nasıl olucak ki arkadaşları falan olucaktı ne güzel içime oturdu
0 oy
(1,758 puan) tarafından
Durumun varsa gönder tabi canım ben pandemiden dolayı cesaret edip gonderememistim evde kendim ilgilendim maşallah çok istekli benim ki okumayı bile öğrendi okula gitmeden bu sene kaçış yok birinci sınıfa başlayacak benim ki
tarafından
Sen evde neler yapıyodun mesela
(1,758 puan) tarafından
Resim,sulu boya,patates baskısı,arada harfleri falan yazdırdım canım makasla birşeyler cizip onun etrafindan çıkmadan kestirdim
0 oy
tarafından
Ya benim göndereceğim anaokulu değilde burda kuran kursunda kreş gibi hem oyunlar oynanıyor etkinlikler yapılıyor hemde kuran alfabesi öğretiliyor hem sosyalleşiyor hem dinini öğreniyor hemde eğleniyor 
tarafından
Burdada var dediğinde çok pahalı aylık 2 buçuk sizinki ücretli mi
tarafından
Hayır ücretsiz sadece resim defteri boya falan isteniyor yengem oğlunu gönderiyor hiçbir ücret istenmedi
tarafından
Anladım canım
0 oy
(14 puan) tarafından
Durumunuzu göndermeyi düşündüğünüz okulla da bir konuşun maddi tolerans tanıyabilirler belki
tarafından
Devlet okulu canım ne yapabilirler ki
(14 puan) tarafından
Aidat almazlar belki
0 oy
(14,045 puan) tarafından

Tabiki gerekli zaten cocuklarimiz çocuk görmüyor bana bakacak kimse yokmuş annem kolunu kırmış gonderememisler nasıl içimde kalmisti gider oturur orda oynayan çocukları izlerdim her firsatta:)

tarafından
Ay içim cız etti kıyamam :)
(14,045 puan) tarafından
Vallahi hala o kadar hevesim var ki durum yapan arkadaşlar var mesela görünce nasil mutlu oluyorum o ortamı Rabbim nasip etsin evlatlarıma da☺️
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Mecburi degil mi zaten
tarafından
Hayır canım isteğe bağlı
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Bence şart ben kızım 3 ve 4 yaşında verdim bu sene 5 yaşında yine gidecek açılınca. Seneye 1.sinif inşallah. Bir sürü şey öğrendi en azından kaliteli vakit geçiriyor eğleniyor. Evde akşama kadar TV tablet bakacagina. Evde 3 yaşında ve 3 aylık iki kardeşi daha var her şeye yetişip bide ona etkinlik yaptıracak vaktim yok malesefki. Sayıları renkleri harfleri hepsini biliyor kendi adını yazabiliyor ingilizce çat pat olsa da biliyor. Arkadaşım vardı çocuğunu vermemişti çocuk kalem tutamiyordu daha bizimkinde gelişme olduğunu görünce o da yazdırdı onun çocuğu da ilerledi. Bu devirde şart yani hayat derdinden onlarla ugrasamiyoruz heleki çalışan anneysen kardeş vs varsa evde bide. O yüzden gitse iyi olur.
tarafından
Maddi durumdan dolayı istemiyor babası ama bende diyorum ki çocuğumuza harcamıcaksak niye kazanıyoruz ki bu parayı çok içime oturdu benimde tekrar konuşucam
(3,148 puan) tarafından
Yani doğru demişsin ama maddi durumda bı yerde bahane olmamalı yani seneye zaten 1e gidince yine zor olacak o zamanda maddi durum sıkışık gitmesin diyemez ki bunu kendiniz zorunlu görüp o şekilde yaparsanız hallolur bı şekilde illaki. Tamam tabiki masrafı var kırtasiye masrafı aidatı beslenmesi vs ama dediğim gibi zaten seneye ilkokulda olacak. Ha 1 sene erken ha geç ne fark eder. Maddi yönden etmez ama çocuğun gelişimi için çok fark eder. 1 senede çocuk daha ileri gitmiş olur
0 oy
(7,119 puan) tarafından
Ben kızımı direkt ilkokula başlattım ama öncesinde de 3 yıl kreşe gitti.
tarafından
Ne güzel canım
0 oy
(563 puan) tarafından
Anaokulu da zorunlu eğitim olmalı bence. Tabiki göndermelisin 
0 oy
(3,166 puan) tarafından
Canım şart maalesef. Çünkü 1. Sınıfta okul öncesi dönemde iyi. Eğitim almış çocuklarla yarışacak. Devletin anaokullarına yazdırın kuzum. Daha makul fiyatları var en azından öğleye kadar 
tarafından
Devletin okulu zaten bu kuzum 600 önden aylık 300 servis kırtasiye falanda ayrı ücret
(3,166 puan) tarafından
Çok uygunmuş canım eşin daha konusmasın bence. Niye çalışıyoruz çocuklara iyi gelecek sağlamak için sonuçta
0 oy
(4,427 puan) tarafından
Bence şart ben gönderdim evet maddi olarak aşırı zorlandık eşim okullar açıldıktan bir ay sonra işsiz kaldı okulların kapanmasına 2 ay kala ise girdi ve o geçen sürede ne çektim bir ben bir allah biliyor ama kızım o kadar güzel o kadar mutlu bir sene geçirdi ki çok şey kazandırdı okul ona iyi ki de gönderdim diyorum her seferinde şimdi önümüzde ki ay da 1. Sınıf a başlayacak  bu sene bizim için oldukça kritik inşallah güzel bir eğitim öğretim yili geçiririz
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Gondermelisin benim zamanımda ben direk 1. Sınıfa başladım isterdim yani o ortamı tatmayi 

Paylaşmayı duzen oluşturmayı sosyallesmeyi öğreniyorlar bence gerekli bisi
0 oy
tarafından
Sart evet, hem sosyallesmesi hem akademik katkisi hem de gelisimi acisindan okul oncesi egitim onemli.
0 oy
(11,038 puan) tarafından
Kesinlikle sart canım. 1 aydaki degişeme siz bile inanamayacaksınız
0 oy
(4,003 puan) tarafından
benimki 3 yasinda ben kreşe yazdirdim , şart bence anaokulu , evde yetmek cok zor o yas grubuna
0 oy
tarafından
Evet ŞART. Keşke tüm Türkiye'de anasınıfı zorunlu olsa. 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 104 göst.
0 oy
4 cevap 53 göst.
22 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Hayalimsen34 (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 99 göst.
2 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Nimbus (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 65 göst.
30 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (8,222 puan) tarafından soruldu