0 oy
760 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kızlar merhaba günlerdir konu açıyorum zaten.  Ben çocuk gelişi mi mezunuyum üniversite evlendim evleneli çalışmıyordum. Okulumu bitirdim artık ve bir iş bulmaya karar verdim. Neyse bir kreş ile anlaştık evime yakın beş yaşındaki oğlumuda kabul etti 3000 civarı maaş, ssk, hemen oraya ait oğlumda aynı okulda farklı sınıfta olacak. Daha önce bu mesleği yapmadım hiç. İlk tecrübem olacak. Kendi evimde bir çocuğa bakıcı yapmıştım bir süre komşumun. Neyse okul açılana kadar haftanın ilk üç günü 12 ile 15 arası gidicem başladım zaten elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Hoca dünde bugün de aynı soruyu sordu çocuk düşünüyor musun oğlun büyümüş tam zamanı diye dün bişey demedim bugünde düşünüyormusun dedi hayır düşünsem başlamazdım buraya dedim tamam canım dedi sonra dedim ki hocam kesin alındım mı ben işe ben sürekli düşünüyorum dedim. Hoca beni sevdi belli bende onu pozitif buldum başladım başlayalı elimden geleni yapıyorum sizce bana sürekli neden aynı soruyu soruyor kafaya taktım. Başladım başlayalı güzel bir şekilde elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum istemese söylermiydi 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

15 Cevaplar

+6 oy
(657 puan) tarafından
Siz de aynı soruyu 4saat sonra tekrar soruyorsunuz mesela. Demek ki bir soru 2kere sorulabiliyormuş.
-Reklam-
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Bence sadece sormak için sormuş 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Sürekli soruyor dediğin iki kere sormuş belki çocuklara olan ilginden falan sormştur ve seni istemediğini düşünüp aynı anda nasıl beni sevdi belli diyorsun? Bence içindeki çelişkiden kurtul istemese hayrına seni orda tutacak deil ya ilk işindi sanırım dimi belki ondan emin olamıyosundur cnm :) 
0 oy
(1,721 puan) tarafından

O değilde üç bin lira çok az değil mi bence düşünüyorum falan deseydin ona da burda bakarız deyip o üç bin lirayı da elinden alırdı seni de bedava çalıştırirdi orda:D

0 oy
(887 puan) tarafından
Kesin işe alıp almamak konusunda ağzını aramış olabilir hani hamile kalsanız bir ay sonra o çocukların size alışması tekrar bırakmak falan zorlaşıyor o açıdan sormuş olma ihtimali yüksek bizde iş alımlarında da soruluyor genelde evlilere cocuklar sürekli öğretmen değişmemesi açısından.Bir de neden okdr düşük maaşa çalışıyorsunuz anlamadım hem ünv mezunusunuz meblağ düşük değil mi?
(887 puan) tarafından
Normal bir anasınıfı öğretmeni asgari üzeri alıyor eğer atanmışsan ki bende öğretmenim ordan biliyorum yine de çok düşük geldi bana tabi sen bilirsin
(228 puan) tarafından
Benim ilk deneyimim canım
(48,704 puan) tarafından
peki maasi bankaya yatırıp farki elden mi iade ediyosun yoksa 3 bini elden mi aliyosun
(228 puan) tarafından
Canım daha yeni başladım nasıl olacak bilmiyorum orasını
(228 puan) tarafından
Büyük ihtimal elden verecek
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Çünkü ucuza çalışıyor olucaksin çocuk olursa birakicaksin o yüzden 
(228 puan) tarafından
İşte oğlumda olacağı için ücrete takılmadım
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Ohooo buna takılırsan daha ne insanlarla karşılaşcan bi sakin ol
(228 puan) tarafından
Dimi haklısın cnm
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Uzun süreli çalışıp çalışamayacağını sorgulamış hamile kalırsan 9 ay çalışırsın ya hani en fazla bir de hamile kalıp doğum izninine ayrılırsan ekstra para verıyorlar ya çalışmasan da iş verenler böyle şeyler istemiyorlar ondan sormuş 
(228 puan) tarafından
Belkide canım
0 oy
(9,624 puan) tarafından
Yeter bence artık habire aynı konuyu baştan anlatıyorsun 
0 oy
(850 puan) tarafından
Bence bu takıntılı halini fark ettiler ondan soruyorlar. 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım ise basliyorsun ya o zaman bu soru soruluyor hani sonra hamile kalkıp çıkma ihtimalini düşünüyor iş veren eğer yakın zamanda düşünürsen almayabilir diye sormuştur 
(228 puan) tarafından
Bana işle alakalı değil iki gün üst üste sordu normal konuşmada
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Hamilelik düşüncenşz varsa yolları ayıracaklar. O yüzden soruyordur
(228 puan) tarafından
Belkide ağzımı arıyor dediğiniz gibi
0 oy
(5,349 puan) tarafından
Unutmuştur o yüzden 2. Defa sormuştur 
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Seni hatırladım. Kızım bulmussun iş çocugnuda sokmuşsun. İşini yap tecrübe böyle kazalıyor. Onlar sana al çantanı derse. O zaman düşüncen bunları. Bir şey yok ortada bak misss. Takma kafanaa. 
(228 puan) tarafından
Bu şekil soru sorması düşündürdü acaba beğenmedi de dolaylı yol ile laf mı yapıyor diye canım
(2,545 puan) tarafından
Hayır canım beğendi belki ama devam eder misin yoksa çocuk düşünür müsün bir daha diye sormuş olabilir.  En ufak şeyde bu düşünceye gelmicen. Zaten kimse beğenmediği kişiye para vermez. Aldılarsa da dişli olcan. Öyle çok uğraşırlar. Sen pes etmicen.
(228 puan) tarafından
Haklısın canım çok doğru söylüyorsun

İlgili bir soru bulunamadı

380,429 soru

11,390,160 cevap

34,899 kullanıcı

...