0 oy
666 göst.
Diğer kategorisinde (168 puan) tarafından
Renklilerle 30 derece 800 devirde yıkarım. Sıvı deterjan kullanıyorum rinso, yumuş, abc, vernel,perwol hepsini denedim ama ne olursa olsun berbat kokuyorlar. Beyazlar değil ama renkliler mide bulandırıcı. Yumuşatıcı hepsini denedim 3 kapakta koysam hiç koymasa da aynı neden böyle? Makine temizliği de yapıyorum

29 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Yaz olduğu için sürekli kısa program ve düşük derece kullanıyorsanız makine koku yapıyor olabilir. Arada uzun programda yıkayın. 

Makine boşken kapağını açık bırakın.

Kapak lastiğinin iç kısmını kurulayın arada. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Neden 30 ve neden 800 devir.
tarafından
Seni sevmeyen çok demekki kaoscu
tarafından
Cihangirnur makinelerde sıkmanın ayarı o 800 1000 falan eski makinelerde gözükmezdi sadece sıcaklık ve dk vardı
tarafından
Heeee ela ama sevende cok sjsj
(293 puan) tarafından
Bize de söyleyin perdeleri nasıl yıkadın
(1,580 puan) tarafından
Dijital makine de ayarlarını pek bilmiyorm 60dakka 60 derece yıkıyorum hep deviri şimdi öğrendim ne oldgnu
0 oy
(11,389 puan) tarafından
Derece düşük geliyordur ya da makineyi dolduruyor olabilir misin
(168 puan) tarafından
Makine günlük kıyafetleri koyuyorum kısa programda 1 saat dolu olmuyor 30 dereceden yukarıda renkleri karışık olmaz diyorlar
(11,389 puan) tarafından
Bilemedim ki 40 da yıkıyorum ben bazen 60 da
(168 puan) tarafından
Renklilerle mi küçülmüyorlar mı? Be beyazları 60 atıyorum
(11,389 puan) tarafından
Küçülme olmadı ama sen 40 a atabilirsin bence 30 da çok düşük geldi bana
(6,441 puan) tarafından
Vallaha 1 st 40derecede yıkadığım halde leke çıkmaz 30da nasıl çıkıyor merak ettim bende 40 derece 800 devir ve 2,13st yıkarım hep
0 oy
(1,371 puan) tarafından
30 derece bildiğin Soğuksu ya. 40 da yıka bari
0 oy
(4,089 puan) tarafından
30 dereceyle temizlenen çamaşır var mı ya hele de iç çamaşırları birlikte atıyorsan hayatta temizlenmez en az 40 derecede yıkamalısın ve 800 devirde ıslak kalıyordur bitince makina da 10 dk dursa hemen kokar en az 1000 devirde yıka ve hemen biter bitmez çıkar makina da kalmasın çamaşırların 
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Eğer makine bitince kapağı hemen kapatiyorsan makinen kokuyorsa önce makineyi temizle 
0 oy
(196 puan) tarafından
Ben 60derece 1 saatte yıkıyorum makineden olabilir temizleyicileri alıp makineyi temizleyin birde öyle deneyin 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
800 devirde fazla sıkmıyordur canım ıslak kalıyordu çok azda beklese ıslak kapalı alanda hemen koku oluyor 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bi ara benimde öyle olmuştu bir kez 60 derecede yıkadım koku gitti
0 oy
(473 puan) tarafından
Renklileri 40ta beyazları 60 da yıkayın ve 3 ayda bir mankineyi boşta içine hiçbir şey koymadan ve deterjan vs koymadan 90 derecede en uzun programda boş çalıştırın. O kadar düşük sıcaklıkta çamaşır yıkıyorsunuz ki bakteriler ölmüyorlar aksine çoğalıyorlar. 
0 oy
(657 puan) tarafından
Kötü koku gidene kadar persil kötü jokulara karşı kullanın. Hızlı kurumayan çamaşır kötü kokar. Sıkma devrini yükseltin. On yıkma amutlaka yaptırın. Ayrıca renklileri ara ara daha yüksek sıcaklıklara atın. Renklerinin karismasini istemiyorsanız renk ayırıcı mendil kullanabilirsiniz. Veya sadece yakın renkleri bir atarsanız bu dersiniz olmaz.
0 oy
(887 puan) tarafından
40 derecede 1000 devir dene bence temiz olmuyorlardır canım birde makine temizleyicileri var tek seferlik yıkıyorsun 3 ay temiz kalıyor ondan al dene derim ben 3 ayda bir öyle yapıyorum hem makinenin ömrü uzuyor hemde mis gibi cıkıyor çamasırlar 
(2,709 puan) tarafından
Aboowww sende öldürdün kız 1000 devir çok sıkıyor beyazlarda anca gider 1000 :))
(887 puan) tarafından
Yo beyazlarda da renklilerde de 1000 devir sıkıyorum hiçte öyle kırış kırış çıkmıyorlar canım 13 senedir aynı şekilde kullanıyorum valla
(2,709 puan) tarafından
Niyeyse ben korkuyorum 1000 e atmaya :)
(887 puan) tarafından
Dene bence canım sorun yaşamadım ben 800 çok nadir kullanırım o da ince kıyafetlerde falan
(2,709 puan) tarafından
Anladım canım teşekkur ederim
0 oy
(2,804 puan) tarafından
3ü derecede temiz yıkamıypr ya ben günlükleri 40 derece 60 dk 1000 devirde yıkıyorum bazen sentetik ayarı kullanıyorum çamaşırlar miss, makinende sıkıntı olabilir, bak bnmde boş bakina içi kokuyor hava çok sıcak herhalde ondan 
0 oy
(1,405 puan) tarafından
Ben renklileri 1.5 saat 40 derecede yikiyorum beyazlari 2saat 60 derecede yikiyorum. 30 derece çok dusuk bi yikama ayari ne mikrop gider nede lekeler hele bide sivi detarjan kullaniyormussun hiç bir işe yaramaz canim. 

Beyazlara ve renklilere toz detarjan (ariel omo) 

Siyahlara (yumoş sivi detarjan) 

Kullaniyorum ben ve asla iç camasirlarimla beraber atmiyorum sende atma iç çamasirlarini ayri yika canim 30 derece iç camasirindaki bakteriler gitmek yerine çoğalir
0 oy
tarafından
Kot.atarsam pantolon sadece kot ararim 50 de yıkarım  

Penyeler pijamalar acik renk 40  narin yikarim  .

Kazaklar 30 da yikarim 

Beyazları 90 da kaynatirim  

Havluları 60 da yikarim 

Siyahlari sadece.siyah atarim onun deterjanlar ayri 

Miss misss hepsi 
0 oy
tarafından
Kisa devirde ve progeamda camasir yikanmaz baci ona kiri cikmiyodur
0 oy
tarafından
Belki sorun makinandadir
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Düşük derecede yikiyorsun sentetik de 40 derece de yıka yumuşatıcı da koy
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Makinan ın içinde kalıyorsa çamaşir ondan kokuyor ola bilir 15 20 dk bile kalsa çamaşir ne kadar ıslak çıkarsa okadar koku yapar 
0 oy
(2,748 puan) tarafından
Bizzat kendi  makinamdan biliyorum kisa programa atma ve gider borusunu giderden yukari kaldir pis suyu atamazsa çamaşıra  geri  aliyodu illallah etmiştim  şükür çözdüm 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 1,211 göst.
1 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,392 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 63 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 946 göst.
20 Ekim 2019 Aile kategorisinde Zynpmrt (327 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 58 göst.