0 oy
360 göst.
Aile kategorisinde (1,161 puan) tarafından

İkiz anneleri özellikle sorum sizlere 5 aylık ikiz gebeyim, Rabbim nasip ederse doğurursam inşallah kafamda bir sürü soru var, ilk anneliğim acemiyim,

İkizlerin ikisi birden mi emziriyorsunuz yoksa ayrı bir mi?

İkisi birden ağlayınca ne yapıyorsunuz?

Geceleri ikisi birden acıkınca elinizin ayağınız birbirine dolanıyor mu?

Uyku işini nasıl yapıyorsunuz birini uyuturken değerini uyanık mi birakiyosunuz? 

Birini kucağıniza aldığınızda diğeri ağlamıyor mu ikisini birden nasıl alıyorsunuz?

Yardımcım yok kısacasi ben bu işin altından nasıl hakkı ile kalkacam beni azıcık rahatlatın bacilar, bütün gün bunları düşünüyorum sürekli YouTubeden videolar izliyorum 

Biraz uzun oldu belkide ilk acemiliğim diye bu kadar tedirginim vakit ayırıp cvp veren herkese şimdiden çok teşekkür ederim <3

3 Cevaplar

0 oy
(453 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
:)))) çok düşüncelisin belli bende ikiz annesiyim burda pek dile getirmem nazara inanıyorum çünkü öncelikle sakın ol ikiz die dünya başına yıkılmiyo teke göre zorlukları car tabiki ama geçici ben ikizlerime hamileyken son aylarimi çok zor geçirdim nefes alamaz uyuyamaz hale geldim 33 haftalık doğdular zaten her zaman ikisi birlikte aglamiyo özellikle ayrı odalarda uyutmaya özen gösteriyorum biri uyuycagi zaman diğeri uyandirabiliyor ve ikisi birden sinirleniyo aynı odada uyutacagim zaman birini besige birini ayağıma alıp sallıyorum uyuyorlar mama saatlerini aynı anda düzenlemeye özen gösteriyorum yoksa karisiyo biri yiyo biri yemiyo ilac vitamin saatlerinde mutlaka alarm kurman lazım ikisiyle uğraşırken unutuyor insan bezleri genelde tam doldurtmuyorum ağlama krizine girmesinler aynı anda zor oluyor birden degistirmek benimkiler 6 aylik olacaklar 3 4 güne yavaş yavaş kendileri takilmaya başladı bide ablaları var ucu oynuyo sen bu zamanlarında dikkat et ce bebeklerine kilo aldırmaya bak benimkiler prematüre dogdu ama kiloları ii olduğu için sadece 4 gün kuvezde kaldilar onada prosedür dedi doktorumuz erken doğum olduğu için gozlemlememiz lazım nolur nolmaz dedi daha da yazarım ama ikizlerin uykusu geldi geri girer yazarim ama 
(1,161 puan) tarafından
Çok ama çok teşekkür ederim bebislerine rağmen vakit ayırdığın için, bu kadarı bile beni rahatlatmaya yetti inanki :))
(453 puan) tarafından
Rica ederim :) bende sizin gibi olduğum için aklıma ne gelirse yazmak istedim
Mamayi saatli yapıyorum mesela asla aglamiyo acikmadi deme sonra ikisi birden acikiyo anlık sinir krizi geciriyorsun ben ilk 2 ay 2 saatte bir 4 aya kadar 3 saatte bir 6.aya kadar da 5.saatten sonra vermeye çalıştım esim ve kaynanamda çok yardım ediyorlar Allah razı olsun özellikle gece emzirmesinde esim salladı ben mama yaptım yoksa birbirlerini uyandiriyorlar benim bide 21 aylik kizim var onun bakımı da vardı bende oda çok zorladı beni bide maddi olarak zor biraz herseyin iki katı eğer imkanınız varsa 7. 8. Aylarda bez mama stoğu yapın özellikle bez ve ıslak mendil eliniz ayağınız oluyo alirkende 2 paket 1 numara 2 paket 2 numara şeklinde alın bebek ne zaman hangi numaraya geçeceği belli olmuyo ıslak mendil de de molfik yeni doğan öneririm o güzel oluyo kizima dalın yeni doğan kullanmistim igrenc kokuyo pekte güzel değil benim ikiz olduğu ve 4 gün kuvezde yattığı için pek emmediler sut ikisine yetmedi 4.aya kadar sagip verdim sonrada emmedikleri için sut kesildi mama aldik onuda kizima 9.ayda başlamıştık mamaya bebelac kullanmistik kizima ii gelmişti ama ikizlerde bebelac ise yaramadi sma aldik o kilo aldırdı mamayi bebeginize deneme yanılma yöntemi ile verebilirsiniz yada doktorunuz ne önerirse onu yaparsınız bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza alın sağlıkla büyütün ikiz annesi olmak çok güzel bir his hele ikisini aynı giydirip karşına alıyorsun müthiş bir manzara ben kizimada ikizlerin kıyafetinin renginden giydiriyorum çok tatlı oluyor
(1,161 puan) tarafından
Şu söylediklerinin hepsi altın değerinde benim için gerçekten çok ama çok teşekkür ederim evlatlarına ailene sevdiklerine Rabbim sağlıklı uzun ömürler nasip etsin inşaallah:))
(453 puan) tarafından
Aminn sende sağlıcakla al yavrularını kucağına kendine çok dikkat et yeniden söylemek istiyorum bebeklerine kilo aldıracak besinlere yonlen kilo önemli bi faktör doktorunuda iyi seç lütfen eğer özel klinige felan gidiyorsan onlar bazen para için sizi kötü yonlendire biliyor ben riski gebelik alanında uzmanlık almis profesöre muane olmuştum çok faydası oldu gebelik esnasında adım adım herseyimle ilgilendi demiştim zor bi gebelik geçirdim die bebislere selam ii akşamlar

Yanliz daha da anlatasım var sanki bu soruyu bekliyormuşum bende bu zamanlarda çok merakliydim yaa ondan heralde :))))
-Reklam-
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Emzik en büyük yardımcın olacak bu süreçte. Yengemin de ikizleri var ikisi aynı anda ağlayınca birine emzik verip diğerini emziriyor. İkisini beraber uyutmaya çalışıyor ama tabi bazen birisi uyanık oluyor. Allah yardımcın olsun inşallah sakin bebişler olurlar, sağ salim alırsın kucağına inşallah 
(1,161 puan) tarafından
İnşallah dediğin gibi sakin olurlar Emzik fikri güzelmiş teşekkür ederim:))
0 oy
(190 puan) tarafından

7 günlük ikiz annesiyim :)

• Biri uyanıksa yada ikisi uyanık biri ağlıyorsa tek tek emziriyorum. Ikisi beraber ağlıyorsa beraber emziriyorum ve kendimi inek gibi hissediyorum:D
  • Yatmadan mama yapıyorum gece çok isyan çıkarırlarsa mamayı dayıyorum ancak öyle sakinleşiyorlar
  • Uyku genelde beraber gelmiyor gerçi annem yanında şuan bisey olunca annem yetişiyor birini ben diğerini annem uyutuyor annemde pazar gidiyor zaten tek kalcam:(
(1,161 puan) tarafından
Kıyamammmm Rabbim zorlastirma kolaylaştır nolur sana da en içten dileklerimle dua ediyorum dilerim tüm zorluklarin üstesinden gelirsin sağlıkla hayırla evlatlarını büyütmek nasil olsun inşaallah:))
(190 puan) tarafından
Allah razı olsun canım rabbim seninkileri de sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.
(453 puan) tarafından
:))) anneni tehdit et annneeeee ben yapamam gitmeee nolurr dee ağla zirla 40ini cikarttir :))) rahat edersin 40dan sonra benim kaynanam çok yardım etmişti oğlumun biri kayinbabamin adı anne bak bak kocanın adını taşıyor anne bak bak aynı oğluna benziyor kasi gozu filan diodum çok yardım etti Allah razi olsun :) özellikle besleme işinde
(190 puan) tarafından
Kız çok isterim kalmasını babam hasta mecbur dönüyor ama bende boş durmadım arkasından gidecem memlekete:)))) rabbim evlatlarını sana bağışlasın
(453 puan) tarafından
Amin cümlemizin evlatlarini bağışlasın Rabbım:)

İlgili sorular

+1 oy
12 cevap 250 göst.
28 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busra&&& (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 334 göst.
20 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Ikimelekannesii (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 130 göst.
18 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Gnccgl (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 55 göst.
12 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 1 (71 puan) tarafından soruldu

380,876 soru

11,403,167 cevap

34,941 kullanıcı