0 oy
912 göst.
Diğer kategorisinde (1,321 puan) tarafından
Fakirlik sebebi olur dedi bugün biri. Yalan söyleyecek biri de değil siz ne düşünüyorsunuz? Ben eşime isminden başka söyleyecek bi hitap bulamıyorum da

39 Cevaplar

0 oy
(6,680 puan) tarafından
K kez duydum saçma ya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet gürcülerde de öyle.ese ismiyle hitap etmezler. Co derler bey anlamında. Ya da soyadını soylerler
0 oy
(147 puan) tarafından
Sacma oyle bisey yokk
0 oy
(9,625 puan) tarafından
Adıyla sesleniyorum fakir değiliz çok şükür,saçma ve tuhaf geliyo böyle şeyler,başka şeylerde söylerim ama ismiyle de seslendigim oluyo
0 oy
(2,533 puan) tarafından

Gerçekten böyle mi acaba biz 2008 den beri birlikteyiz 12 yıl sevgililik 2 yıl evlilik hiç daha birbirimize ismimizle hitap etmedik. Annelerimize konuşurken dahi gelinin oğlum vs diye anlatırız. Ben hiç ismimi eşimin ağzından duymadım. Bazen kızıma eşimin ismini söyleyip nerede diyorlar ama kızım babasının annesinin ismini hiç duymadı ki aşina değil. :)

0 oy
(3,895 puan) tarafından
Ben de duymuştum evet. Sakın ha derler eşinize ismiyle hitap etmeyin, fakir olursunuz, rızkınız daralır derler ama ben eşime ismini söyleyince içim bi hoş oluyo diyor ben napimmm, kocam memnunsa eğer ne yapabilirim ki? Aşko mu diyeyim, minnoşum mu:) 
0 oy
(49,782 puan) tarafından
fakirligi bilmemde isim soylenmez diye duydum bende 
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Valla adı Mustafa sadece kızdığım zaman bide misafir geldiğinde onun dışında hep mıccee derim :Dddd
0 oy
tarafından

adi varken kopek desem fakirlik sebebi olur ama ben adini tercih ediyorum :D

0 oy
(3,878 puan) tarafından
İsmiyle hitap hiç etmem... 5 senelik evliyim eşim  hep benim tatlım'dır... isim kullanmam eşim de kullanmaz 
0 oy
(581 puan) tarafından
Eşin seni kandırmış ona canım cicim demen için demiştir:)))
(1,321 puan) tarafından
Eşim söylemedi ki bunu
0 oy
(581 puan) tarafından
Biz hep aşkım deriz ama gene de fakiriz :)) şaka bı yana eğer bişeye kızarsak ismimizle hitap ederiz.
0 oy
(83 puan) tarafından
Vala canım 10 senelik evliyiz o bana ben ona isim söyleyemeyiz niye bende anlamadım bunu ama zengin değiliz hala 

İşin esğpirisi tabi bu konuyla Bi bilgim yok bende hiç duymadım 
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Yalanla ne alakası var bunun içinden ne geliyorsa öyle söylersin fakirse sen aşkım canım değince zengin olmaz ama dene istersen yani gerçeklik payı yok tabi içinden geliyorsa şöyle  
0 oy
(996 puan) tarafından
Böyle durumlarda delil sormak lazım yada bu bilgiyi nereden öğrendiğini sormak lazım. Doğru da olabilir ben bilgi sahibi değilim ama merak ettim. Şu var kadının eşine ismiyle hitap etmesi evet uygun değil 
0 oy
tarafından
Onu bilemem de biz adlarmzi asla soylemyz esim ailelerin yannda hanım der birşey diycegi zamn çoğu zaman ömrüm ,hatun faln der 
0 oy
tarafından
Hiç duymadım ama ben eşime aslaaa ismi ile seslenemiuprum
0 oy
(13,264 puan) tarafından
Hiç ismiyle seslenmedım olur da bi konuyu tartişiyorsak Şirin derse bi kötu oluyorum sanki yabancı gıbı geliyor jsfjlöbb
0 oy
tarafından

Anaam ben hiç daha ismi dışında başka şekilde hitap etmedim. Ve aşırı ismini kullanırım. Nerdeyse her kelimemde:D

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 605 göst.
12 Aralık 2023 Aile kategorisinde Nrgz (823 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 461 göst.
21 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Dln (2,589 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 546 göst.
24 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 237 göst.