0 oy
842 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (792 puan) tarafından
Merhaba hanımlar hamilelikte tiramisu yiyeniniz var mı 9 aydır hiç yemedim ama canım çok istiyor sabretsem mi doğuma kadar yoksa alsam mı bilemedim bimdeki tiramisuyu biliyor musunuz hamilelikten önce sürekli alırdım :/

23 Cevaplar

0 oy
(792 puan) tarafından

En İyi Cevap
Çiğ yumurta konuyor diye biliyorum o yüzden soruyorum hanımlar 
-Reklam-
0 oy
(10,090 puan) tarafından
Ne zarari varki
(792 puan) tarafından
Çiğ yumurta ile yapılıyor diye biliyordum
(10,090 puan) tarafından
Hayir canim pisiriyorsun mayonezdemi yemedin hic ben mayonez yiyorum valla
(792 puan) tarafından
Hayır hiç yemedim mayonez :) pastörize olmayan şeyler tuketmedim hiç :)
(10,090 puan) tarafından
Valla köy sutude iciyorum mayonezde yedim 2.gebelik bu arada. Tiramisudaki yumurtada muhallebi yapiliyor pisiyor yani canim
(48,759 puan) tarafından
hic incelemedim bu kadar her zamanki gibi takıldım
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Neden yenmiyor onu anlamadım?
(792 puan) tarafından
Çiğ yumurta konuyor diye biliyorum
(1,321 puan) tarafından
Yapılışına bak internetten kendin yap madem. Ama sanmıyorum ya çiğ yumurta konduğunu
0 oy
(2,821 puan) tarafından
Bütün tatlılar çiğ yumurta dan oluyor tiramisu de aynı 
(792 puan) tarafından
Evde bazen tatlı yaptığım oluyor ama pişen şeyler yapıyorum açıkçası hiç öyle çiğ yumurta ile yapılan bişey yemedim dikkat ettim hep
0 oy
(830 puan) tarafından
Hamilelikten önce yedim sonrasında yemedim cnm bende hamilelikte tatlı yiyemiyorum 
(792 puan) tarafından
Teşekkür ederim bende hiç yemedim ama canım istiyo :)
0 oy
tarafından
Tiramisunun ne zarari varki
(792 puan) tarafından
Çiğ yumurta ile yapılıyor diye biliyordum
tarafından
Hic duymadim sonucta kayniyor muhallebi
0 oy
(74 puan) tarafından
yoo yumurta icinde pisiyorki. yani ben oyle biliyorum muhallebisink yaparken unu sutu yumurtayi kirip kaynatiyorsun cig olmuyoki
(792 puan) tarafından
Evde yapılanlar kaynatiyor dışarda yumurta çiğ konuluyor diye biliyordum çiğ yumurta veya çiğ krema tüketmemeye dikkat ediyorum da
(74 puan) tarafından
e evde yap o zaman zaten cok kolay yapimi. yalanci tiramisu var onu dene. bende bikac ay once canim acayip istedi kedi dili biskuvi ile yalanci tiramisu yaptim oyle iyi geldiki
(792 puan) tarafından
Teşekkür ederim ☺️
0 oy
tarafından
Tiramisu da çiğ yumurta mi varmıs yoktur bee ben hiç duymadım valla :D çiğ yumurta koymadan evde kendin pişir sende bacım:))
(792 puan) tarafından
9 aydayım çok zor geçiyor son bir aydır yemeği bile zor yapıyorum inan aşağı Baskı olduğundan ötürü bir iş yapmıyorum ayakta çok duramıyorum
tarafından
Kıyamam Allah yardımcın olsun bir avazda kurtarsın inşallah :)
(792 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun :)
0 oy
tarafından
Tiramisu’nun keki pişiyor çiğ yumurta tam olarak nasıl konuyor ki? Bim’de hiç tiramisu görmedim acaba trileçe falan mı? 
(792 puan) tarafından
Bimde tiramisu var difrizde sürekli alırdım hamilelikten önce, kek zaten pişiyor da muhallebiye çiğ krema veya çiğ yumurta giriyor mu ben giriyor diye duydum da
(74 puan) tarafından
cnm dr outker in tiramisu su var hazir ama pisirme sana ait al evde onu yap bayagi pratik
tarafından
Sen onu boşver ben sana bir tiramisu tarifi vereyim hem beş dakikada oluyor hem de efsane. Buradan foto yüklenmiyor yeni bir yorum yapayım da yükleyeyim :)
(74 puan) tarafından
yalanci tiramisu mu :) bende hep onu yaparim zaten. mikemmel oluyo bence orjinalindan daha cok seviyorum hatta
tarafından
Aynen o :) Kesinlikle gerçeğinden daha güzel.
0 oy
tarafından

Bunu yap harika oluyor. Ben sütle ıslatıyorum bir de tam ara kata olgun muz dilimliyorum.

image

image

(792 puan) tarafından
Teşekkür ederim ☺️
0 oy
tarafından
Ayyyy birton yedim ye ki,
(792 puan) tarafından
☺️ teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Evde kendin yap ben hep kendim yaparım ylnvı tirmisu hazır kekle çok güzel olur 
(792 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)
0 oy
(2,194 puan) tarafından

Kendin yap tatlım önce kek yap alt tabanını kahve ile süt şeker karışımı ile  islat arasına krema üst taban yine islat yine krema sür ve üzerine bol kakao dök canım kendi yaptigini yiyebilirsin 

bu arada yanlış yönlendirmek istemem ama hamilelikte ben bir kere kokarec bile yedim ya çok canım çekti ne yapım çok şükür birşey olmadı ama tiramisu falan hiç aklıma gelmezdi yani yedim ben çoğu şeyi sadece yediğim seylerin doğal olmasına dikkat ettim kendim yaptım çoğu şeyi paketli gıda hazır gıda  katkı maddesi olan gıdalar tüketmedim cola vb asitli içecek  içmedim kahveyi de haftada bir anca içtim kafein çok yüksek olursa bebeği etkiler diye böyle canım 
(792 puan) tarafından
Teşekkür ederim tavsiyeniz için sağolun :)
0 oy
(7,067 puan) tarafından
Ben yedim canım çok şükür bi sıkıntı yok. 
(792 puan) tarafından
Afiyet olsun teşekkür ederim
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Ayy normalde hiç sevmem ama hamileliğimde biiir yedim baaak bir yedim aklın hayalin şaşar 
(792 puan) tarafından
Sjdjdj teşekkür ederim shsh
0 oy
tarafından
Kaç gündür benimde canım çekiyor yaa)) kafeye falan gidecem ilk fırsatda
(792 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
(392 puan) tarafından
Hiç bişey olmaz ye 
(792 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Niye yememek için direniyorsun ye :) 
(792 puan) tarafından
Çiğ yumurta veya çiğ krema tüketmemeye dikkat ediyorum diye :)
0 oy
(12,741 puan) tarafından
Ben yedım ya 
(792 puan) tarafından
Afiyet olsun :)
0 oy
(48,759 puan) tarafından
bimden alıyorum hep digerleri öyle güzel olmuyo niye yemiyosun
(792 puan) tarafından
Bende biminkini çok beğeniyorum, hamilelikte hiç yemedim çiğ yumurta veya çiğ krema içerir diye korktum:)

İlgili sorular

+1 oy
12 cevap 360 göst.
26 Şubat 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 458 göst.
6 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 876 göst.
0 oy
23 cevap 553 göst.
14 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu