0 oy
314 göst.
Diğer kategorisinde (279 puan) tarafından
Bir buçuk yaşinda şuan oğlum 2 çeyrek 4 gram altın 100 dolar birikimi var şimdilik oda ay sonu zar zor kenara koyduğum paralarla aldiklarim siz birikim yapabiliyor musunuz 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Askari ücretle geçinip kirada oturup kimseden destek almadan kenara para koyan varsa helal olsun diyorum 
(279 puan) tarafından
Şuan kiradayiz 6000 aliyor eşim oda zor yetiyor ay sonu 200 300 ne kalirsa kenara atiyorum toplu guzel bir para olunca altin aliyorum evimiz yillik kirasi yillik 11 odedim bu sene
(3,205 puan) tarafından
Kiranız düşükmüş
(10,021 puan) tarafından
Kiz yillik 11 ne :D aylik 1000tl bile degil
(279 puan) tarafından
Evet 900 tl 4 yildir ayni evdeyiz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne kadar biruktirsek de yiyoruz valla yetmiyo altın alinmiyoki
(279 puan) tarafından
Dogrudur bende 200 100 ne kalsa ay sonuna kenara atarim bir kac ay sonra ceyrek parasi edince gidip ceyrek alirim
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Bende oğlum daha karnımda ona çeyrek felan yaptım ama biz doğunca hesap açmayı düşünüyoruz ilerde evlenince felan ordan kullanırız çünkü para yavaş yavaş birikiyor böyle biriktiriyoruz ama sonra bir şey oluyor mecbur kalıp kullanmak zorunda kalabiliyoruz bankada olunca kullanamiyorsun
(279 puan) tarafından
Paranin degeri düştugu icin altin olarak almak daha mantikli ama tabi siz bilirsiniz hayirlisi insallah
(1,392 puan) tarafından
Bizde biliyoruz da işte borclarimiz var kiradayiz öyle kenara kıyamıyorum koyuyoruz yiyoruz bide devlet destekli bireysel emeklilikte var çocuk 20 yaşına gelene kadar çekemiyorsun ama altın yapıyoruz zorda kalıyoruz bozuyoruz
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Yapıyoruz çok şükür 
(279 puan) tarafından
Bereketli olsun birikimleriniz
0 oy
tarafından
Benin oğlumda 13 aylık babası Bi kumbara almış baya doldu 13 aydır bide 5 tane çeyreği var eğitimine saklamak istiyorum güzel yerlerde okusun diye Rabbım nasip ederse insallah. 
(279 puan) tarafından
Amin insallah maşallah biriktirmek lazim tabi
0 oy
(736 puan) tarafından
Asgari ücretle ay sonunu zor getiriyoruz birsey yapamiyorum tek temennim büyüdüğünde insallah kendini kurtarabilir
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bebek görmeye gelenlerin heıçdıyelerı var benım tarafımdan.eşimin onlardan haberi yok versem carsur olcsktı bode onun tarafından iğne gelmedi.acıkcası söylemekte istemedim .. onlar var şimdilik.
(279 puan) tarafından
Vermeyin bencede iyi yapmissiniz
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Evet yapıyorm bu ay başka giderler oldu hesaba para atamadım, 
(279 puan) tarafından
Olsun allah bereketini arttirsin alirsiniz insallah
0 oy
tarafından
Yapıyoruz çok şükür kumbarasi dolmuş yine bu ay sonu bir çeyrek alacam yavruma inşallah 
(279 puan) tarafından
Ay ne guzel yapiyorsunuz cok mutlu oldum
tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
tarafından

Anadolu hayat emeklilik de birikim hesabı var canım. 10 aylıktan beri düzenli olarak ödeniyor çok şükür. Bir ödeme olduğu için kendimizi mecbur hissedip ona göre aylık harcamalarımızı düzenliyoruz. Şuan 23 aylık Rabbim ömür verdikçe gücümüz yettigince devam etmek istiyoruz 

(279 puan) tarafından
Çok iyi yapmissiniz ben para olarak biriktirmiyorum ama guzel fikir bence
tarafından
Mrb nasıl oluyor acaba biraz bilgi verir misin
tarafından
İş bankasına bağlı Anadolu hayat emeklilik. Oraya gidiyorsunuz zaten orada bir temsilci var. Bebeğinizin kimliğini götürüyorsunuz. Ne kadarlık bir ödeme yapabilirseniz her ay ona göre bir ödeme planı çıkıyor. Her ay hesabınıza mesela ayın 10. Unda yatırıyorsunuz ve otomatik kesiliyor. 3 yıl öncesinde sistemden çıkarsanız yaptırdığınız tutardan vergi kesiliyor. 3 yıldan sonra çıkmak isterseniz ana paranızı kesinti olmadan alıyorsunuz. 5 yıl sonra %15 getiri gelirinden ve devlet katkısından kâr alıyorsunuz. 10 yıl sistemde kalırsanız bu %30 a cikiyor. Bu şekilde.
tarafından
Anladım çok teşekkür ederim
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Para olarak birsey yapamıyorum keske yapabilsem. Ama en azından insan olmayı empati yapmayı ogretmeye calısıyorum. Erkek diye her işi karısından karsıdakinden beklememeyi ögretiyorum. 
(279 puan) tarafından
Bundan daha güzel bir yatirim olamaz zaten sizi tebrik ederim
0 oy
tarafından
Kızımın adına hesap açtık her ay düzenli olarak para yatıyor bir yıldan fazla oldu gittiği yere kadar toplanicak bakalım 
(279 puan) tarafından
Hayirlisi olsun insallah
0 oy
tarafından
Bir ev bir araba var. Bı bilezik kızımın bir yasindayken anneannesi tatkti. 14 gram. Bı ikili çeyrekli bileklik var oğlumun babaanensi doğunca taktı. İki kelepçe bı Nisan'da takılan tugrali kolye var ya ondan var.  Bunlar yavrularıma kalacak. Şimdilik bu kadar. Onun dışında bankada kasada bunlarin yanında bilezik dolar var biraz da nakitinjz var. Biriktirip bı ev daha alacaz inşallah ama evler çok pahalnmis
(279 puan) tarafından
Maşallah ya çok iyi yapmişsiniz rabbim bereketini arttirsin
tarafından
Amin cnm. Eşim çok tutumludur. Bnde çalışıyorum onun maaşı baya iyi. İdare ediyoruz.
0 oy
tarafından
Biz bireysel emeklilik yatırıyoruz kendi adımıza çocuklar üniyi kazanınca inşallah onlar için kullanacağız 
(279 puan) tarafından
Çok iyi yapmişsiniz tebrik ederim
tarafından
Aynen canım 2 sene sonra oğlum üniversiteli olacak inşallah 10 senedir yatırıyoruz bakalım hayırlısı :)
(279 puan) tarafından
Maşallah valla cok iyi bende oyle yapmak istiyorum oglum anne babam bana birsey yapmadi demesin
tarafından
Yap kuzum evde kenara koymakla birikim olmuyor zorda kalınca insan hemen gözünü ona dikiyor ama banka her ay düzenli kesince parayı çok iyi oluyor :)
(279 puan) tarafından
Kesinlikle oyle bende altin aliyorum para olunca eşim göz koyuyor ama altini satamiyor
0 oy
(811 puan) tarafından
Yapıyorum şükür.
(279 puan) tarafından
Allah arttırsın insallah yapmak lazim tabi
0 oy
(10,021 puan) tarafından
Dogumunda toplanan paralarla bizde altin yapmistik 6 tane grami var. Onun disinda bireysel emeklilik actik. Her ay oraya para yatiriyoruz 2 yasinda olacak oglum ay sonunda. 
(279 puan) tarafından
Maşallah rabbim bereketini arttirsin hayirli bir sekilde kullanmayi nasip etsin
0 oy
(810 puan) tarafından
Evet yapıyorum bazen oğluma veriyorlar para onları zor durumda kalmadıkça harcamam ve parama göre gram yada çeyrek alıyorum 
(279 puan) tarafından
Tebrik ederim çok iyi yapiyorsunuz geleceklerini düşünmemiz lazim
0 oy
(5,846 puan) tarafından
Valla evi geçindiremiyoruz neredeyse her şey o kadar pahalı ki ya azar azar alıyorum ya eksik alıyorum herşeyin tadına bakamıyoruz malesef eskiden ayda yılda bir dısarda yemek yerdik şimdi aman kira geldi aman fatura geldi derken 5 6 aydır dısarda yemek fln yiyemedik bile arada parka marka gidiyoruz çekirdek kola ona bile 50 TL gidiyor evden adım atmaya korkar olduk para biriktirmek şöyle dursun karnımızı zor doyuruyoz 
(279 puan) tarafından
Doğru gercekten eskiden daha cok birikirdi simdi cok zor
0 oy
tarafından
Kur korumalı hesabımız var 50bın falan var hesapta, bır de kızıma takılan altınlar var onlar bankada duruyor, her ay 300-500 hesaba atıyoruz 
(279 puan) tarafından
Tebrik ederim bereketli olsun insallah
tarafından
Kuzum asgarı ucretle olucak sey degıl ama, esımde bende tek cocuguz aılelerımzıde destek olur hep o sayede bırıktırdık yoksa mumkun degıl bu devırde

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 500 göst.
9 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
31 cevap 454 göst.
0 oy
12 cevap 207 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde Bircocukannesi. (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 281 göst.

379,361 soru