0 oy
276 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
Kızlar 20 haftalıkken plesenta previa tanısı konuldu hayati tehlikem vardı 1 hafta önce kontrole gittiğim de plesentanin biraz yukarı çıktığını söyledi doktor ve hayati tehlikeyi atlatmışım sezeriyan olmak istemiyorum çünkü 2 tane normal doğum yaptım ve sezeriyan izleri geçmiyor ve iyileşme süreci daha uzun oluyor plesenta tamamen yukarı çıkarsa normal doğum yapabilirmiyim sizce?

Normal doğumun arasında ve Sezeriyan arasında ki fark sizce büyük mü kızlar? 

19 Cevaplar

+3 oy
(1,370 puan) tarafından
Normal doğumda alttan dikiş oluyor sezeryanda karnının altında oluyor . Normal doğumda doğumdan önce acı cekiyosun sezeryanda doğumdan sonra. Yani doğumun acisizi ağrısızi yok doğum dogumdur can geliyor dünyaya. Doktor neyi uygun görürse öyle olmalı
(569 puan) tarafından
Çok guzel anlatmıssınız
(1,370 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Sız sezeryana bu kadar önyargılıyken ne desek tatmın olmazsınız, çocuk nasıl ısterse öyle oluyor acıkcası
0 oy
tarafından
Bence nromal doğum ya en basitinden şöyle düşün normalde devlet refakatçi almıyor demekki ihtiyaç yok ama sezeryana alıyorlar 
(856 puan) tarafından
Yok ben devlette yaptım doğumu sezeryan olarak iki gün boyunca iki kişi durdu yanımda geri kızımda sarılık çıktı geri 1 hafta da enfeksiyon vardı benden hamileyken geçmiş normalde çocuğun refakatçisi ben olduğum için başka kimseyi istemediler ama doktorla konuştuk benim yanımda biri daha olsun diye doktor da sağ olsun tmm dedi geri annem kaldı 8 gün boyunca
(13,295 puan) tarafından
@susam aynen uç aylık olacak bi tane da oğlum olsun yeter
(13,295 puan) tarafından
@tuba benim kızda da çıktı sarılık sınırda dedı gecerse yatış verecez dendı uç gun her gun kan vermeye göturdık bol bol emzırdım geçtı çok şükür
(856 puan) tarafından
@Sweety_97Sınırda çıkmasına rağmen niye 3 gün yatış yapıldı birde öyle her gün kan almadılar yattığımiz sürece 3 defa aldılar  ki bizde 8 gibi flndi galiba tqm hatırlamıyorum da 1 gün yattık aradan 3 gün geçti doktor muayeneye çağırdı gittik yine kan alıp sarılık var mı diye baktılar onda da 2.7 çıktı
(13,295 puan) tarafından
Yatiş vermedi her gun goturduk kal alıp olçtu sınırı gecerse yatış dıye 3cu gun indı geçtı sonra
0 oy
(3,951 puan) tarafından
Bence genel itibariyle aynı.  Normalde alttan dikiş atıyorlar sezeryanda üstten. Benim gözümde öyle 
(15 puan) tarafından
Evet ama arkadaşım enfeksiyon kapmış ve izleri çok kötüydü en azından vajina daraltma işlemleri oluyor ben normal doğum dan sonra 2 saat sonra ayağa kalktım ama sezeriyan da bu yokmuş
(3,951 puan) tarafından
Normal dogum kisiden kisiye değiştiği gibi sezeryanda öyle canım  ilk zor geldi bana 3. De mastır yapmis gibiydim:)))
0 oy
tarafından
2 normal doğum yaptım sezeryan hiç olmadım o yüzden o duyguyu bilmem ama çevremde keyfi olan yok mecburi oldular.keske normal olsaydı dediler
0 oy
(4,293 puan) tarafından
Genel anestezi ile sezeryan oldum sukur 4.gun annemi evine gonderdim her işimi halletim Rabbım hayirli dogumlar versin kuzum
(4,293 puan) tarafından
Hayir 20.gunde hic biseyim kalmamıştı agri sizi hiç biseyim yoktu
(15 puan) tarafından
Ben 30 haftalık oldum artık günler yaklaştıkça stres oluyorum
(4,293 puan) tarafından
Benim de senin gibiydi ole olmasa bile beynimde sorun var norm doğum yaparken ikinmaya bağlı beyin kanaması gecirirsin dediler o yüzden sezeeyan oldum perinataloji bolumunde takipliydim hep sukur saglikli şekilde kizimk kucağıma aldim
(15 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım
(4,293 puan) tarafından
Cumlemizin evladını ınsallah
0 oy
(9,648 puan) tarafından
2 Sezeryan doğumum var iz öyle onemsenip abartılacak birşey değil gorunucek yerde zaten değil. 2.sezeryandan 3 gün sonra yemek ev işi yapmaya başladım yavaş yavaş hakkında hayırlısı ne ise o olsun sağlıkla kucağına alırsın inşallah 
(5,342 puan) tarafından
Tüfek yok kız yine lazm olur koca kısa bir süre hafızasını kaybetse yeter ;)  ben normalle grdim doğuma 14 saat sancıyla bebişim kalp atışı düştü suyum patlamisti zaten mecburi sezeryan oldum. Bu kdr şeye raygmen iyikide olmuşum kız ;)
tarafından
Ayyy riskim olmasa idi özele gider hemen sezeryan yapardım ama çok riskliydi bırakmadılar beniii
(5,342 puan) tarafından
Vala cnm devlete Allah düşürmesin bna binoac kere acilde kötüler denk geldi Allah onları ıslah etsin inşallah. İğrenç ötesi insanlar.  Gidip özelde muayene falan doğum oldu ikinciyide öyle ypcam o halimle onların triplerini çekemem
tarafından
Yok şehir Hastanesi'nde yaptım çok güzeldi Allah razı olsun hiç sorun yaşamadım ama beni özeli bırak devletler bile almıyordu şehir Hastanesi'ne yönlendirdiler
(5,342 puan) tarafından
Ya çok geçmiş olsun cnm
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Valla bir kere o tehlikeyi duymuşsam hiç düşünmezdim bile normal doğumu. Ben sezeyen doğum yaptim 9 ay once dikişim yok denecek kadar küçuldü,göbek hiç kalmadi ve iyileşme sürem cok kisa oldu. Yani her vücut farkli ki sezeryen doğum eskisi gibi değil dikişler falan baya gelişti
(15 puan) tarafından
Canım 2 normal doğumdan sonra biraz garip geldi bana çünkü normal doğuma kendimi hazır hissediyordum en küçük oğlumda sadece 2 saat sancı çektim hastaneye gittim geceliğimi giyidim hemen dünyaya geldi 2 saat sonra ayağa kalktım
(1,944 puan) tarafından
Haklisin cok kolay gecmiş sureç korkun o yüzden ama son ana kadar doktorunu dinle . Ben biraz pinpiriğimdir bu konuda risk almayi sevmiyorum. Doktor sırf iri bebek dediği için tehlikem olmadiği halde sezeryen olmaya karar verdim
0 oy
(4,093 puan) tarafından
İyi ama senin durumunda seçim şansın yok ki bu plesanta durumu çok tehlikeli bi şey senden ayrılıp bebeğin kalbi durabilir kanama yapıp durdurulamayabilir ikisi de doğum ikisinde de anne oluyorsun sen ve bebeğin sağlıklı olsun yeter normal doğum yapmış biri olarak diyorum 
(15 puan) tarafından
Canım benim 2 oğlum var ikisini de normal doğurdum hemen ayağa kalktım emzirdim ve karnım da dikiş izi olması garip olur
(4,093 puan) tarafından
Tamam ama karnındaki dikiş işi bebeğinden önemli değil
0 oy
(952 puan) tarafından
İsteyerek sezeryan oldum çok memnunum
0 oy
(11,038 puan) tarafından
Canım ben 2 sezeryan oldum ki 2 side mecburiydi. Ama ben 3 gunu hep ayaktaydım. 1. Haftasında koltul cekip siliyordum. Canın tatlı degilse cabuk toparlanırsın. 
(15 puan) tarafından
Canım peki ameliyat kaç dakika sürdü
(11,038 puan) tarafından
Csnıö ben genel anestezi alabiiyorum sadece. O yuzden bilmiyorum ama annem gidip gelmen 1.5 saat sürdü dedi
0 oy
(564 puan) tarafından
Oğlum makat geliş olduğu için mecburi sezeryan oldum. Normal doğuma çok heves etmiştim ama dedim belki böyle olmasında da vardır bi hayır. Kişiden kişiye değişir benim ameliyatımda iyileşme sürecimde güzeldi. Normal olsam alttan dikişler ve vajina daraltma falan muhtemelen bunalıma sokardı beni 
(15 puan) tarafından
Canım vajina daralıyor bilmiyorum herkeste öylemi benim doğumlarımın arasında baya yıl var normal doğumdan sonra doktorum kestiği yeri hemen dikti ve dikişleri aldırınca ilişkiye girerken bile zorlandım okadar daraltıyor doktor
(564 puan) tarafından
Yani benim normal doğum tecrübem yok ama annem ve kayınvalidemden dinlediklerime söyledim. Eski haline dönmeyeni de var vajinası komple yırtılanı da o yüzden gözüm korkmuştu. Zaten oğlum dönmediği için sezeryandan başka çarem de yoktu benim belkide benim için böylesi hayırlıydı
0 oy
(147 puan) tarafından
Ben 3 normal dogum yaptim 4 gebeyim bunu sezeryan olmak istiyorum cunku artık sanci cekmek ikinmak istemiyorum.gucumde yok yasim 26 çocuklarım ust iste oldu evet normal daha daglikli ama. bide puskolojisini dusun gidip gelip alttan muayne ediyolar catqla cikarip dogurtmaya calisiyor okmuyo tekrqr indiriyo yani seni etkilemek istemem dusunuyorum dogumun sonrasi gercekten çok rahat ma oste sancilat vs dogumun oncesi sezeryqnin sonrasi zor
0 oy
(1,336 puan) tarafından
Ben normal doğum yapmak istiyordum fakat olmadı sezaryanla oldu ve hazırlıklı olmadığım icin lohusalık döneminde kendimi sucladim durdum fakat şimdi bir fark olmadığını anladım dikis izlerim goze baticak rahatsizlik vericek kadar belirli degil normal doğumdan tek farkı biraz daha iyi bakıma ihtiyaç duyuluyor o kadar 
0 oy
tarafından
İki normal doğum yaptım senin dedigin sebeblerden dolayı 3 doğumum sezeryan oldu simdi bir daha dogursam kesinlikle sezeryanla dogum yaparım sezeryan da ağrıyı sen yonetiyosun kıpırdamadan yat ic ilac agri yok normal doğum oylemii aklım firardaydi agridann
0 oy
(266 puan) tarafından
Ya su normal dogumdan sonra ayaga kalkyim muhanbetini bi birakin ya kalktiniza sanki eskisi gibimi oldunuz hemen neyin kafasini yasiyosunuz caninizdan can gidiyo dünyaya bi can geliyo kolaymi bence en iyisini hic dogurmamak ! 

Bir tercih meselesi olur isede sezeryan sonuna kadar normal dogum yapmis biri olarak söylüyorum !!!
tarafından
Aaaaa olur mu normal dogum varken kuş gıbı kalıyosun hemen ayaga kalkıyosun hıcccc agrın olmuyor yenıden doguyorsun abahabwbs dıyolar yaaaa sozumonaaa
(266 puan) tarafından
Ya o diyenlere ben g.... Güluyorum vallahi her normal dogumu önerenede kavga ediyorum resmen  sanki  sinek ısirigi gibi anlatiyolar vallahi hep yalan söyluyor ben 1 gr inanmiyorum sezaryanla dogum yapanlar bnce normal dogum yaoanlardan daha güclü
tarafından
Amaaaan amaaan yerler senı sımdı sesını ckartma hıc :D
(266 puan) tarafından
:D burdayim bekliyorum hadi yesinler :D
0 oy
(5,078 puan) tarafından
Buna Dr en iyi kararı verir canım ama normal daha iyi bide çabuk ayaklanirsin canım 
0 oy
tarafından
Yani doktor ne dese oams tabiki normal en iyisi
0 oy
(1,415 puan) tarafından
Sezeryanın riskleri çok çok fazla.. Bunu bilmeyenler normal alttan dikiş sezeryan karından dikiş diyip geçiştiriyor sezeryan sadece karın dikişinden ibaret olsa keşke.. En en basiti kesi altıldığı için karındaki sinirler hasar görüyor.. Uzun zmn karında hissizlik olması bu yüzden.. Ve bu en basit ve önemsiz olanı.. Alttan kesi de sezeryan kadar sorun ve risk yok örneğin.. Bnm mecburi sezeryandı ilk hamileliğim 34 haftalık erken doğum başladı acil sezeryana alındım.. Ve tam 10 yıl sonra ikinciyi doğurdum.. 10 yıl araya rağmen rahimde sezeryan kesi yerinde hematom(kusurlu iyileşme) olduğu için ikinci gebelikte plesenta rahim kanalını komple kapatacak şekilde rahime yapıştı ölümden döndüm 3.5 saat ameliyat 11 ünite kan yedim.. Sonuç aradan 2 yıl 3 ay geçti ve ben hala rahimden tedavi görüyorum daha 3 gün önce o masaya çıktım muayene ediyoz diye 2 tane adam canıma okudu resmen sandım yeniden doğuruyom öyle bi acı oldu..  Vajinal kesi de bunun olma riski yok mesela.. 

Ha bide şu tipler var sen öyle oldun diye herkes öyle olacak diye bişey yok ben 2 günde 3 günde ayaklandım diyen tipler var onları ben pek takmıyom sende takma.. Çünkü bende 2.gün taburcu edilmiştim ilk gebeliğimde ve eve gider gitmez kendi işimi yapmaya başlamıştım bebek görmeye gelenler kız nazar eden olur şuraya yatak ser gelen olunca numaradan da olsa yat demişlerdi.. Hiç ama hiç ağrım sızım olmamıştı ama bu içerde işler iyi anlamına gelmiyomuş yaşayarak öğrendim..

İnşallah ama inşallahhhh plesenta yukarı tamamen çıkar ve normal bişekilde sağlıklı bi doğum yaparsın Rabbim yavrunu kucağına koysun hayırlı evlat eylesin❤

İlgili bir soru bulunamadı

397,100 soru

11,877,136 cevap

35,992 kullanıcı

...