0 oy
416 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

22 aylık kızımın boyu çok kısa kalmış boy atmıyor 6 ayda bir kontrole getirin dedi boy atmazsa genetik doktoruna sevk ederim sizi dedi boyu uzasın diye neler yedirebilirim 

Boy:78 cm kilo:10

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ne kadardır boyu canım 
tarafından
Boyu gayet iyi canım daha ne olsun
tarafından
Boy 78 cm
tarafından
Yaşına göre iyi değil kısa dedi
(194 puan) tarafından
85cm civarı olması gerekiyor sanırım ortalama
-Reklam-
0 oy
tarafından
Süt yoğurt zıplat 
tarafından
Sütü çok içiyor ama yoğurdu asla yemiyor ne yaparsam yapayım yediremedim
tarafından
Sütü çok içersede sıkıntı canm çok süt içmek yediklerinin emzimini düşürür sabah 1 öğle  akşam 1 öğle içir bide böyle dene
0 oy
(913 puan) tarafından
Bıldırcın yumurtası canım duyduğuma göre 
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Ne kadarki boyu
tarafından
78 cm
(7,232 puan) tarafından
78 kısa mı ?
tarafından
Kısaymış doktorumuz öyle dedii
(7,232 puan) tarafından
Oglum 3 yasinda 90 cm anca var. Bilemedim. Minyon olabilir yani herkes uzun olacak diye bisey yok. Bana iyi gibi geldi ama
0 oy
(453 puan) tarafından
Benim kiziminda normalden uzun doktorumuz genetik endişe etmeyin dedi sizde var mı kısa boylular 

Bide boyu uzasın die çocuğa fazla da müdahale etme bence belki sağlığı bozulur Allah göstermesin 22 aylik biraz küçük doktorunuz birsey önermesi mi onu yap bunu yap die
tarafından
Kaynanamın boyu biraz kısa
Bisey önermedi
Zaten çok yemek yiyen bebek degil
(453 puan) tarafından
Himm genelde önerirler onu yap bunu yap die demek ki mufahil olmak istemedi akışına bıraktı korkmayın yaa uzar daha neki cocuk 22 aylikmis bol süt ve süt ürünleri ver bari bide sadece tek doktor mu gördü benim kızıma yenidogan kontrolunde kafası kucuk ailenizde küçük kafa sendromu var mı dedi benim elim ayağım bosaldi kızınız küçük kafa sendromlu dedi ne olduğunu da bilmiyorum tutustum kafayı yiyecektim aynı hastanede pediatri profesörune götürdüm bakti evirdi çevirdi nasil dogdu kac haftalık felan dedi hamilelik hikayemi anlatırdı hiç birseyi yok bebeğinizin dedi evet bi tik kafası küçük ama sezeryan esnasında olan birsey de olabilir dedi suan 21 aylik ve maşallah kafasida bayagi büyük:)) oyle hemn karalar baylama yüreğini ferah tut
0 oy
(1,995 puan) tarafından
evet 82,85 olması gerekir ama sizin boy nasıl anne baba olarak
tarafından
Benim 1:68
Eşimin 1.70
(1,995 puan) tarafından
uzar can sıkma benim kızımda ileride gidiyor oda bir sorun 8 aylık 80 cm
0 oy
(4,289 puan) tarafından
Kemik yaşına baktir canim sol el bilegin röntgeni çekiyorlar sadece ben baktırdım normal cikti
tarafından
Nerde yaptırıcam
(4,289 puan) tarafından
Ben özel hastane de yaptırdım cocuk doktoruna gitmiştim kizim 3 yasindaydi kemik yasi 2,5 cikti 6 ay fark normalmis eğer yaşından fazla çıkması normal değilmiş eşimin ve benim boy ortalamasini aldin tahmini ergenlik de 1,68 boyu olabilir dedi
0 oy
tarafından
Kaç cm doğdu ki . Doğum kilosu boyuda önemli.

Kızım 47 cm 2700 kg doğdu. 

16 aylık 78 cm 10 kilo.
0 oy
tarafından
Sağlık ocağı ebelerin bir halt Bildgi yok bnm kiznda kisa zayıf diye piskilojimi bozdular doktra goturdm gayet iyi sen o ebelere bakma dedi 
tarafından
Ebe demedi ki canım cocuk doktoru soyledi
tarafından
Hii anldim bazi çocuklar birden boy atıyor takma bnce bnmkide 2ay az uzadi bu ay yakldi boyu
tarafından
Insallah tesellin icin tesekkur ederim
(7,232 puan) tarafından
Bana kucukken kilosu az diyordu boyuna iyi diyor halbuki tam tersi gibiydi yani pek takmamak lazim
0 oy
(461 puan) tarafından
Kardeşimin boyu hep yaşıtlarından kısaydı babam doktora da götürdü ana baba kısa dedi şimdi 22 yaşında benden uzun iki kardesimde 
0 oy
tarafından
Minyon tipli olabilir bende küçükken aşırı kısaymışım sonra birden ergenliğe girince 1.62de kaldım. Çok endişe duyuyorsan kemik yaşını ölçtürebilirsin canım ama aşırı kısa gelmedi bana
0 oy
(888 puan) tarafından
Cocugunuz boyu kısa değil biraz sınırda 
tarafından
Doktor kisa diyince bi telaslandim biseyler yemiyor diye mi dedim kendi kendime sucu kendimde aradim hemen
0 oy
(4,943 puan) tarafından
74 santim 9 aylık 80 santim bir yaş biyudur sanki biraz  . Vitamin takviye setler falan isteseydinz 
0 oy
(811 puan) tarafından
Kalsiyum içeren yiyecekler bir de büyük balıkların sırt kısmında miydi neydi siyah bir yer var Onun boy uzattığını bir doktordan duymuştum. Bir de genetik olabilir siz yine de elinizden geleni yapin.
0 oy
(473 puan) tarafından
Agrivit kullanabilirsiniz takviye olarak , bir arastirin derim.
0 oy
(979 puan) tarafından
Gelişimi sağlık acisindan problem yksa boy kilo takmayın zamanla kocaman oluyorlar... 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 366 göst.
17 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde minislerim (395 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 265 göst.
5 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ht (2,091 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 255 göst.
27 Eylül 2022 Aile kategorisinde Bsmllah (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 300 göst.
4 Şubat 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,386 puan) tarafından soruldu

379,173 soru

11,349,945 cevap

34,817 kullanıcı